Jedlo na palube lietadla!

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od micaello »

JackBrno: nebuď jak znuděnej byznysmen, co letadlo bere jako nejmenší zlo =D

Jako sorry, píšeš tady, že už to není nic exkluzivního nebo extra. Ve svém širokém okolí neznám člověka, co by cestu letadlem považoval za něco tak obyčejného a všednodenního jako cestu autobusem nebo vlakem. A ještě dlouho tomu tak bude.

Na jednu stranu chápu, že pro lidi, kteří otočí letiště - vzduch - letiště několikrát týdně to může být otrava, ale těch pořád bude jen velmi minoritní část. Ano, znám i lidi, co na to, že ZAS musej letět letadlem, nadávají, ale ti nadávají i na to, že ZAS musí jet autobusem (aneb bába Klepáčová po Sametovce hudrovala, že k Jadranu musí tvrdnout 15 hodin v Karose, teď hudruje, že na Sinaj musí tvrdnout 3 hodiny v letadle).

A toho se týká i to, kolik lidí na palubě letadla to jídlo a pití zdarma by s díky odmítlo, jen aby mělo o 10EUR levnější letenku.

Nejen já jsem rád za to, že některé klasické aerolinky ještě stále drží jakž takž zavedený standard a člověk se na ně může spolehnout a má pak celkově pocit, že cestuje něčím lepším než Wizzem (aneb má poslední zkušenost se Swiss, kdy na 50 minutovém letu s jejich novou B777 jsme dostali pití, co hrdlo ráčilo, výbornou plněnou preclíkovou housku a tradiční čokošku jako bonus; o kapitánovi, co 3x! během letu informoval cestující o letu, počasí atd. ani nemluvě). Jasně, pořád se bavíme v rovině subjektivních pocitů a je to asi jako cestovat RegioJetem v dobách, kdy začínal a Čekej Dlouho, ale prostě o tom to je. Všechno pak má vliv na psychiku člověka-cestujícího, celkovou spokojenost atd.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od Globik »

micaello píše:JackBrno: nebuď jak znuděnej byznysmen, co letadlo bere jako nejmenší zlo =D

Jako sorry, píšeš tady, že už to není nic exkluzivního nebo extra. Ve svém širokém okolí neznám člověka, co by cestu letadlem považoval za něco tak obyčejného a všednodenního jako cestu autobusem nebo vlakem. A ještě dlouho tomu tak bude.

Na jednu stranu chápu, že pro lidi, kteří otočí letiště - vzduch - letiště několikrát týdně to může být otrava, ale těch pořád bude jen velmi minoritní část. Ano, znám i lidi, co na to, že ZAS musej letět letadlem, nadávají, ale ti nadávají i na to, že ZAS musí jet autobusem (aneb bába Klepáčová po Sametovce hudrovala, že k Jadranu musí tvrdnout 15 hodin v Karose, teď hudruje, že na Sinaj musí tvrdnout 3 hodiny v letadle).

A toho se týká i to, kolik lidí na palubě letadla to jídlo a pití zdarma by s díky odmítlo, jen aby mělo o 10EUR levnější letenku.

Nejen já jsem rád za to, že některé klasické aerolinky ještě stále drží jakž takž zavedený standard a člověk se na ně může spolehnout a má pak celkově pocit, že cestuje něčím lepším než Wizzem (aneb má poslední zkušenost se Swiss, kdy na 50 minutovém letu s jejich novou B777 jsme dostali pití, co hrdlo ráčilo, výbornou plněnou preclíkovou housku a tradiční čokošku jako bonus; o kapitánovi, co 3x! během letu informoval cestující o letu, počasí atd. ani nemluvě). Jasně, pořád se bavíme v rovině subjektivních pocitů a je to asi jako cestovat RegioJetem v dobách, kdy začínal a Čekej Dlouho, ale prostě o tom to je. Všechno pak má vliv na psychiku člověka-cestujícího, celkovou spokojenost atd.

Nezlob se na mě, sice asi trochu chápu, jak to myslíš, ale mícháš dohromady spoustu věcí a nemá to ani hlavu ani patu.
Cestování letadlem dnes opravdu není nic exkluzívního. Letenka na určité vzdálenosti dnes stojí často buď jen o něco víc nebo dokonce méně než jakýkoli jiný druh (pozemní) dopravy. Významná část české populace používá k cestě na dovolenou letadlo. Ano, na dovolenou se obvykle létá 1-2x za rok. Autobusem, vlakem nebo autem se jezdí častěji, protože drtivá většina české populace se obvykle přemisťuje na vzdálenosti, u kterých se letadlo nevyplatí.
Pro spoustu lidí je letadlo opravdu nejmenší zlo. Přemisťují se někam protože "musí". Pokud bába nadávala na cestu autobusem a nyní nadává na cestu charterovým letadlem a k cestě ji nepřimluvili její děti, aby na dovolené hlídala svoje vnoučata, je to její blbost. Mohla zůstat doma a rekreovat se na Príglu nebo Džbánu. Jsou ale lidé, kteří jsou k cestování přinuceni okolnostmi.
No a abychom se vrátili k tématu - letecká doprava je veřejnou dopravou stejně jako vlak, autobus nebo loď. Nic víc. Pokud dopravce z marketingových důvodů dává jídlo nebo pití (nebo cokoli jiného) zadarmo, je to jeho věc. Ale nemůžeš chtít po všech dopravcích, aby to dělali také. Stejně jako nemůžeš chtít po všech dopravcích, aby prodávali jízdenky Brno-Innsbruck od 386 Kč nebo letenky Berlín-Londýn za pár eur. Je věcí každého dopravce, co nabídne a věc každého cesťáka, co přijme. Každý cesťák má právo hlasovat nohama. Pokud se Ti líbí služby Swissu, létej jen s nimi.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od JackBrno »

micaello:

Nejsem znuděný a už vůbec ne byznysmen :-) Lítám maximálně párkrát do roka, někdy ani to ne a prakticky výhradně nepracovně a přestože jsem velký fanda do letadel, tak to prostě už nemůžu považovat za něco exkluzivního. Síť linek, ceny letenek a zejména skladba cestujících zcela vylučuje jakoukoliv exkluzivitu :-) Jistě, v bussines nebo dokonce first class to samozřejmě exkluzivita pořád je, ale v ekonomické je to prachobyčejný dobytčák, bez ohledu na společnost a bez výjimky je to méně pohodlné, než kvalitní dálkový autobus. A dokonce je to často i cenově srovnatelné nebo i levnější :-) Exkluzivní je na leteckém cestování v ekonomické třídě pouze to, že nejedeš po zemi :-) Ale jinak je to už jen jeden z několila běžných druhů dopravy. Prostě můžeš jet autobusem, vlakem nebo letadlem, všechno to samé. Mě se to taky nemusí líbit, ale to je tak všechno, nenadělám s tím vůbec nic :-)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jedlo na palube lietadla!

Příspěvek od micaello »

Globik píše:No a abychom se vrátili k tématu - letecká doprava je veřejnou dopravou stejně jako vlak, autobus nebo loď. Nic víc. Pokud dopravce z marketingových důvodů dává jídlo nebo pití (nebo cokoli jiného) zadarmo, je to jeho věc. Ale nemůžeš chtít po všech dopravcích, aby to dělali také. Stejně jako nemůžeš chtít po všech dopravcích, aby prodávali jízdenky Brno-Innsbruck od 386 Kč nebo letenky Berlín-Londýn za pár eur. Je věcí každého dopravce, co nabídne a věc každého cesťáka, co přijme. Každý cesťák má právo hlasovat nohama. Pokud se Ti líbí služby Swissu, létej jen s nimi.


Ale vždyť já si nestěžuju na služby na palubě =D. Jen jsem k tématu napsal, že pro mne a drtivou většinu mého okolí je cesta letadlem pořád něco víc než bus nebo vlak či auto. Jen jsem chtěl podpoři Filipisiho, že v tom není tady sám :D A samozřejmě já po dopravcích nic nechci, jen jsem řekl, že jsem rád, že určití klasičtí dopravci ještě neořezali své služby na kost ;).
Jen nechápu ten brek tady nad tím, že si lidi MUSÍ platit za jídlo na palubě i když ho nechtějí.. Toť vše.


Odpovědět