Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od vit.spinka »

Zdravím,

snažím se vybrat letenku PRG-AKL (Auckland, NZ). Aby to nebylo tak jednoduché, tak požadavky jsou: 2 adults + 2 children (a možná +1 infant in lap), one way, spousta zavazadel. Termín letu "někdy za dlouho, lze přizpůsobit". Víza jsou vyřešena.
OW vzhledem k cenotvorbě dost míchá s obvyklou výhodností cen. A složení cestujících (2-3 malé děti) znamená, že např. nejlevnější China Airlines s jejich 17 hodinami v TPE a 3 přesupy (FRA, TPE a navíc technický někde v Austrálii) a trváním skoro 48 hodin nejspíš nepřipadá v úvahu. Odlet odjinud než z PRG se dá uvažovat, ale musel by přinést opravdu něco podstatného. Podobně třeba tahání se zavazadly někdy na přestupech při skládání letenek.

Další problém jsou zavazadla - jde víceméně o stěhování, takže jich bude hodně. A celkem blbě se hledá, kolik která aerolinka má a připadně kolik stojí kusy navíc. (Tady by možná NDC viewtopic.php?f=8&t=9533 pomohl :ymdevil: ) Plus občas někde vidím, že agent nabízí zavazadla navíc, oproti standardní nabídce aerolinky (např. u Korean - http://www.novy-zeland.biz/letenky-na-n ... orean-air/ ). Plus se ještě hůř dohledá autosedačka + kočárek (oboje checked-in) zdarma navíc.

Co jsem zatím našel:
China Airlines (FRA,TPE, SDY) - hezká cena 59.000Kč, ale zabíjí to délka (47h)
BA+AirNZ (LHR, dotankování LAX) - 87.000kč, ale jen 4x23kg zdarma (další 4x23kg asi za 4x200USD) (32h)
Korean (ICN) - 97.000Kč, podle toho odkazu výše 8x23kg, rychlý spoj (25h40m)
Emirates (DXB) - 90.000Kč, ale jen 30kg/pax a drahá kila navíc (a nic moc těch 9h přestup). Sice jako bonus 16h let, ale mám za sebou i ten zpáteční 17h15m, takže rekord splněn 8)
China Southern (AMS, CAN) - asi 8x23kg, 75.000Kč (37h)
China Eastern (PVG) - asi 8x23kg, 74.000Kč, ale 41h - 17h layover v PVG. http://truetravel.gol.idc.cz/mi tvrdí 8x23kg, ale web aerolinek tvrdí 1x23kg pro PRG-PVG a 30kg (weight concept) pro PVG-AKL.

Dá se k tomu poradit něco dalšího?
Díky


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od Night fly »

Poradil bych mozna dve veci:

-podivat se na ceny zpatecnich letenek a pripadne nechat propadnout tu zpatecni cestu. Obcas to muze byt i levnejsi nez OW.
-podivat se na ceny leteckeho carga, pripadne pak poslat nejake mene haklive veci jako cargo a neresit to jako spoluzavazadlo

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od jencik »

Snad len rozumne pouvazovat, ci je skutocne nutne brat tolko batoziny. Obchody su predsa len aj tam a z osobnej skusenosti viem, ze cestovat nalahko s minimom veci je ta najlepsia moznost. Z hladiska aeroliniek by som sa pozrel este na Turkish a Qantas

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od prodejce »

.. jak to popisuješ (a pokud to opravdu chceš dát celé na jeden zátah), tak jednoznačně British Airways zpáteční letenka + dokoupit 1 kus kufru navíc. Prachy, kufry i doba letu vyjdou nejlíp.

ba.jpg

vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od vit.spinka »

Dát jako zpáteční letenku jen DXB-LHR mě opravdu nenapadlo, díky za tip:-)

Cestu tam jsi dal jen do SDY - to je záměr? Když to opravím na AKL, dostanu se na 79.700Kč (což je pořád zajímavá cena):

Snímek obrazovky 2016-04-20 v 9.29.46.png


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od Globik »

vit.spinka píše:Plus občas někde vidím, že agent nabízí zavazadla navíc, oproti standardní nabídce aerolinky (např. u Korean - http://www.novy-zeland.biz/letenky-na-n ... orean-air/ )

Dotaz na Prodejce: To zavazadlo na vyžádání zdarma - není to nějaký ojeb ala Skypicker (byť zde zdarma jako marketingový tah) nebo do Austrálie je standardně jen 1 zavazadlo? A ten hotel zdarma při přestupu nad 9 hodin platí pro všechny dálkovky via ICN?

koppak
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Příspěvky: 74
Registrován: 23. 04. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od koppak »

Globik: O tom zavazadle jsem už slyšel, ale nevím. Co se týče toho hotelu tak ano, pokud je to ve třídách Q a výše - tzn. standardní třídy, navíc např. z AKL do PRG to prostě nenavazuje a je tam noc. Pokud mají někdy výjimečně otevřené nějaké promo třídy (tuším T), tak tam hotel v ceně není. Jinak hotel je tuším 5*.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od prodejce »

Globik píše:Dotaz na Prodejce: To zavazadlo na vyžádání zdarma - není to nějaký ojeb ala Skypicker (byť zde zdarma jako marketingový tah) nebo do Austrálie je standardně jen 1 zavazadlo?

Standardně 1 kus.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od prodejce »

Podmínky KE STPC jsem zde na fóru několikrát posílal. Zde je aktuální verze:

stpc1.jpg
stpc2.jpg
stpc3.jpg

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od prodejce »

vit.spinka píše:Cestu tam jsi dal jen do SDY - to je záměr?


Ne, to byl překlep. Ještě mě napadají Cathay Pacific přes Londýn a HKG, to je podobná cena, ale tam je kufr 30kg/os a nadváhu si dokoupit nelze. No prostě mi to pořád tak nějak hraje pro ty briťáky...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:Podmínky KE STPC jsem zde na fóru několikrát posílal. Zde je aktuální verze:

V tom letáku mají jistý nedostatek: U embargo period mají řádek "America route", ale na 1.straně není Amerika vůbec uvedena. Předpokládám, že to platí i pro lety do Ameriky.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Ahoj, co kdyby tě někdo hodil z Prahy do MUC? 3,5 hodiny autem a pak už jde o jeden 2 hodinový přestup s Qatar airways v Doha + poletis nejdelsim letem na svete do Aucklandu.
Teď jsem zahlédl akci, kdy za zpátečky chtěli okolo 20 000 Kč komplet.

Nevím jak jsou na tom se zavazadly akorát.

vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od vit.spinka »

O MUC se dá uvažovat. DOH-AKL se ještě nelétá, ne? Ani jsem ještě neviděl datum zahájení. (Takže můj let AKL-DXB 17h15m je pořád ještě rekordní :D .Ostatně ten nově nejdelší bude AKL-DOH, nikoli DOH-AKL, rozdíl bude tak 45m-1h.)
Zpátečku za 20.000Kč se mi teda najít nepovedlo, nebyl by nějaký odkaz na podmínky?

Web Qataru tvrdí max. 30kg/pax a pak 55USD/kg, auvajs.


vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-AKL, OW, zavazadla

Příspěvek od vit.spinka »

Pro úplnost: nejlevněji mi teď vychází:
MUC-AUH-HKG-AKL.
Cena OW 15.700 za dospělého, RT 25.800,-
V ceně dvě zavazadla (tj. 2x23kg).
Letenka je dokonce za poplatek zmenitelná/zrušitelná.

Letenka vypadá trochu podezřele, ale zrovna jsem ověřil, že funguje, i ta zavazadla byla v pohodě. Ale online checkin ne-e, EY letenku nezná a HX neví ani o existenci Evropy.
Lety mají kódy HX, ale baggage rules jsou EY (jednak je to most significant carrier, ale snad i podle specielního dealu HX-EY platí vždy pravidla EY) - a i když je ta letenka takhle levná, tak je to EY normalní economy, a ne te nejlevnější economy saver jen s jedním zavazadlem.

V HKG už u letadla zástupci HX chytali lidi do AKL (a pak na transfer desku kontrolovali pasy, boarding pasy a baggage receipty) - a přestupovalo nás takhle asi 50. A to byly všechny tři lety plné tak z 50-60%.
Bonus v AKL: v tu dobu jsme byli jediné letadlo na příletech, takže imigrační, baggage claim i biosecurity proběhli až neuvěřitelně rychle (a to zrovna začíná letní+vánoční sezona).

MUC-AUH A340 HX1006 (EY6)
(2h layover)
AUH-HKG A330 HX1880 (EY834)
(6h10m layover)
HKG-AKL A330 HX21


Odpovědět