Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od pepa007 »

Přátelé, budu potřebovat last minute letenku do NYC a přes Kayak mi to najde ceny kolem $550, což by bylo super, ale když se z Kayaku přesměruju přímo na dopravce, např. Lufthansu, tak mi ukazuje třeba dvojnásobnou cenu.

Takže: je možný že mi Kayak (nebo někdo podobnej) tu letenku skutečně může prodat za tak nízkou cenu? Mají přístup k něčemu k čemu já ne? A pokud ano, je tam možnost rezervace konkrétního sedadla?

Díky moc


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od HighFlyer »

pepa007 píše:Přátelé, budu potřebovat last minute letenku do NYC a přes Kayak mi to najde ceny kolem $550, což by bylo super, ale když se z Kayaku přesměruju přímo na dopravce, např. Lufthansu, tak mi ukazuje třeba dvojnásobnou cenu.
Takže: je možný že mi Kayak (nebo někdo podobnej) tu letenku skutečně může prodat za tak nízkou cenu? Mají přístup k něčemu k čemu já ne? A pokud ano, je tam možnost rezervace konkrétního sedadla?
Díky moc

Do 10 minut se ti ozve prodejce a vysvetli ti, ze letenkove portaly jsou podfuk a ze se mas obratit na prodejce.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od prodejce »

Stih jsem to?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od pepa007 »

prodejce píše:Stih jsem to?


ale těsně!

takže jak to je? doufám zbytečně?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od prodejce »

Kayak asi nemá aktuální data. Zkus spíš nějakého českého on-line prodejce, třeba letušku. Rezervace sedadel půjde, ale až potom, po rezervaci a počítej s tím, že dnes už je seating u většiny společností zpoplatněný.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od micaello »

Já jsem si na Kayaku našel letenky do Vancouveru, pro koupi mě to přesměrovalo na Priceline.com
Lety byly s Lufthansou a AirCanada (StarAliance), letenky vystaveny na AirCanada, takže sedadla jsem dopředu mohl rezervovat jen na lety operované AC (ať "žijí" code share lety a neschopnost propojení systémů code shareových dopravců)
Všecko v pohodě, takže za mě Kayak, případně Priceline OK

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od happyna »

Jeste se ti tu nikdo neozval,ze srovnavas "vyhledavac" a jednoho z nejvetsich prodejcu letenek. Kayak je vyhledavac jako ruzny momomda,skyscanner atd., takze jenom vyhleda ty nejzajimavejsi letenky a nabidne ti prodejce kde to koupit. Kdezto expediia je prodejce,takze ty ti letenku vystavi. Takze expedia ti najde min variant nez kayak, protoze to je jen jeden prodejce...Jinak expedia je jeden z nejvetsich prodejcu,tak nevim co by nemelo fungovat.

(Vim ze kayak si obcas hraje u nejakych letenek na prodejce.)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od pepa007 »

happyna píše:Jeste se ti tu nikdo neozval,ze srovnavas "vyhledavac" a jednoho z nejvetsich prodejcu letenek. Kayak je vyhledavac jako ruzny momomda,skyscanner atd., takze jenom vyhleda ty nejzajimavejsi letenky a nabidne ti prodejce kde to koupit. Kdezto expediia je prodejce,takze ty ti letenku vystavi. Takze expedia ti najde min variant nez kayak, protoze to je jen jeden prodejce...Jinak expedia je jeden z nejvetsich prodejcu,tak nevim co by nemelo fungovat.

(Vim ze kayak si obcas hraje u nejakych letenek na prodejce.)


dokázal by mi někdo napsat pár těch "prodejců", tj. těch kteří fakt prokazatelně dokážou vystavit letenku, je to s něma bezpečný, a nejsou to jen vyhledávače? nějak v tom mám pořád guláš. děkuju :-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od alesesl »

pepa007 píše:
happyna píše:Jeste se ti tu nikdo neozval,ze srovnavas "vyhledavac" a jednoho z nejvetsich prodejcu letenek. Kayak je vyhledavac jako ruzny momomda,skyscanner atd., takze jenom vyhleda ty nejzajimavejsi letenky a nabidne ti prodejce kde to koupit. Kdezto expediia je prodejce,takze ty ti letenku vystavi. Takze expedia ti najde min variant nez kayak, protoze to je jen jeden prodejce...Jinak expedia je jeden z nejvetsich prodejcu,tak nevim co by nemelo fungovat.

(Vim ze kayak si obcas hraje u nejakych letenek na prodejce.)


dokázal by mi někdo napsat pár těch "prodejců", tj. těch kteří fakt prokazatelně dokážou vystavit letenku, je to s něma bezpečný, a nejsou to jen vyhledávače? nějak v tom mám pořád guláš. děkuju :-)


expedia.com nebo jeji mutace, onetravel.com, tripsta.cz a mnoho jejich mutaci, mytrip.com, priceline.com

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od qwertyx64 »

Ja som kupoval cez hotwire VIE - MIA - VIE za $510, na stranke lufthansy ta ista zhruba €900. Vsetko bezproblemov a v priebehu hodiny som to mal vo svojom ucte na lufthanse.

Rovnako kayak v decembri VIE - LAX - VIE.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od beardie »

Nazývať to "tou istou" na odbornom fóre je zavádzanie. Minimálne to bol iný bucket

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od Fabo »

Myslim, ze letenka kupovana v tom istom case na tu istu linku v ten isty den sa da oznacit za tu istu aj u nas.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od qwertyx64 »

beardie píše:Nazývať to "tou istou" na odbornom fóre je zavádzanie. Minimálne to bol iný bucket

Ak si objednam letenku cez LH alebo niekoho ineho na let LH6331 a LH462 tak to budem nazyvat za rovnaku letenku.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od beardie »

a pritom to stale nemusi byt rovnaky bucket/fare :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Kayak, Expedia a spol. – funguje to?

Příspěvek od pepa007 »

můžeme tady přestat slovíčkařit?

pravdu máte všichni

stejná letenka je to ve smyslu stejnýho letu ve stejnej den. jiná letenka je to ve smyslu jiné bookovací třídy, která se může lišit třeba jen takovou drobností jako počet nasbíraných mil, nebo možnost zísákní neplaceného upgrade, atd.


Odpovědět