Flightics - vyhledávač eurotripů

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

Zdravím všechny,

Chtěl bych Vám představit náš nový vyhledávač letenek zaměřený na možnost jednoduše skládat "eurotripy". Lze zadat například že chcete letět:

Odlet: CZ - 11.11 - 26.12
Londýn: 1 - 2 dny
Porto: 1 - 3 dny
Madeira: 3 - 6 dní
Paříž: 1- 3 dny
Zpět CZ

Samotné vyhledávání probíhá přes vlastní vyhledávací algoritmus.

V současné chvíli se jedná koncept, který obsahuje pouze 3 letecké společnosti (ryanair, easyjet, transavia) proto prosím při zkoušení používejte volbu pro více přestupů.

Příklad hledání "většího" eurotripu: PRG - LGW,LTN,STN - OPO - FNC - ORY-CDG - PRG

https://flightics.com/cs/city-break/1/1/2-10/cz-11-11-2016-26-12-2016/lgw-ltn-stn-1-2/opo-1-3/fnc-3-6/ory-cdg-1-3/cz-2-5/

HESLO PRO BETU: airways

Video návod https://www.youtube.com/watch?v=WMroXdwYIos

Pokud nám poskytnete zpětnou vazbu budeme rádi :) Jak už zde na fóru nebo na admin@flightics.com

airways-forum.jpg
airways-forum.jpg (74.78 KiB) Zobrazeno 7354 x
Naposledy upravil(a) jiri.sykora83 dne 21. 10. 2016, 10:08, celkem upraveno 1 x.


jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

Připravili jsme menší video návod https://www.youtube.com/watch?v=WMroXdwYIos

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od rtoldy »

Myšlienka dobrá, no mne napríklad chýba nastavenie si času kedy najneskôr chcem priletieť a kedy najskôr chcem odletieť. Napríklad pri Vašom linku mi síce nájde nízku cenu, ale z PRG odlietam o 12:30 a na LTN doletím až o 21:55. Z LTN zas letím o 6:40 čiže čistý deň budem mať iba 1.
Osobne si však myslím, že to bude mať budúcnosť :)

A ešte niečo, zdá sa mi to, alebo mi dizajn stránky celkovo pripomína niekdajší skypicker, teraz kiwi? :biggrin:

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od Kuboš »

Nápad super, akorát se mi to seká. Myslím, že to není počítačem, normálně na tom všechno frčí úplně vpohodě.

jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

rtoldy píše:Myšlienka dobrá, no mne napríklad chýba nastavenie si času kedy najneskôr chcem priletieť a kedy najskôr chcem odletieť. Napríklad pri Vašom linku mi síce nájde nízku cenu, ale z PRG odlietam o 12:30 a na LTN doletím až o 21:55. Z LTN zas letím o 6:40 čiže čistý deň budem mať iba 1.
Osobne si však myslím, že to bude mať budúcnosť :)

A ešte niečo, zdá sa mi to, alebo mi dizajn stránky celkovo pripomína niekdajší skypicker, teraz kiwi? :biggrin:


Děkuji moc za zpětnou vazbu. Pro tuhle funkčnost máme navržený API a počítáme s tím, ale v současné chvíli to nemá tak velkou prioritu i proto že u klasického hledání z A do B stačí navrhnout UI pro odlet/přílet z A a B. Tady když je těch zastávek třeba 5 tak je to 10 nastavovacích intervalů. Takže jsme to zařadili do kategorie pokročilejších nastavení který máme v plánu přidávat v budoucnu.

Ještě jednou moc děkuji za zpětnou vazbu.


jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

Kuboš píše:Nápad super, akorát se mi to seká. Myslím, že to není počítačem, normálně na tom všechno frčí úplně vpohodě.


Děkuji jsem rád, že se Vás projekt zaujal. Seká se celý web nebo "jen" při různých operací na webu (chvíle po načtení letenek, kliknutí na detail atd)? Po pravdě výkonnostní optimalizace jsme dělali zatím pouze na straně vyhledávacího jádra samotnou webovou stránku máme v plánu optimalizovat postupně (tím že se jedna single page aplikaci tak sice není potřeba přenačítat web po kliknutí na na cokoliv, ale na druhou stranu prohlížeč toho musí dělat o hodně víc :( ) Budeme na tom pracovat.

Děkuji za feedback

jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

V alfa verzi testuji Wizzair a Flybe. Které low costy jsou podle Vás nejklíčovější v EU? Ryanair / Easyjet je jasný :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od hafi »

má nějaký důvod, že to drží pořadí zadání těch destinací? První/poslední je jasný, ale uprostřed si myslím, že je obecně pořadí celkem putna, ni?

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od rtoldy »

jiri.sykora83 píše:V alfa verzi testuji Wizzair a Flybe. Které low costy jsou podle Vás nejklíčovější v EU? Ryanair / Easyjet je jasný :)


Eurowings/Germanwings, Vueling, Volotea, Transavia, Norwegian a porozmýšľal by som aj nad Air Baltic, Pegasus, Air Berlin/Niki

jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

hafi píše:má nějaký důvod, že to drží pořadí zadání těch destinací? První/poslední je jasný, ale uprostřed si myslím, že je obecně pořadí celkem putna, ni?


Máte pravdu je to jedno bohužel to současný algoritmus nepodporuje i proto, že to zase posouvá extrémně složitost. Na tohle bych chtěl přidat v budoucnu něco jako "nezáleží na pořadí zastávek" ale vzhledem k tomu, že celý vyhledávání není postaveno na nějakém "hloupém SQL dotazu" to nebude úplně jednoduché přidat.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jvoj »

Dobrý nápad, souhlasím s Hafiho poznámkou. Věřím, že to nebude jednoduché, ale rozhodně by to stálo za to :)

jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

rtoldy píše:
jiri.sykora83 píše:V alfa verzi testuji Wizzair a Flybe. Které low costy jsou podle Vás nejklíčovější v EU? Ryanair / Easyjet je jasný :)


Eurowings/Germanwings, Vueling, Volotea, Transavia, Norwegian a porozmýšľal by som aj nad Air Baltic, Pegasus, Air Berlin/Niki


Super moc děkuji. Seřazeno je to podle důležitosti nebo náhodně?

Transavia je přidaná. Air Baltic je klasika mají API, ale nedají vám ho dokud nebude "production ready" :/ Alespoň teda reagovali.

jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

jvoj píše:Dobrý nápad, souhlasím s Hafiho poznámkou. Věřím, že to nebude jednoduché, ale rozhodně by to stálo za to :)

Taky si myslím že by to ještě víc zjednodušilo práci. Určitě to přidáme :thumbup:

jiri.sykora83
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 09. 2015, 14:15
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od jiri.sykora83 »

Nově jsem posunul Flybe z interní testovací verzi na oficiální. Příklad routingu který využívá Flybe (bohužel úplně k nejlevnějším nepatří takže spíš přidává některé letiště v UK).

flybe-add.jpg
flybe-add.jpg (161.15 KiB) Zobrazeno 6894 x


V interní testovací verzi je už i Wizzair/Germanwings s nasazením ještě chvíli počkám a uvidím jestli se neobjeví nějaká chyba.

marketa83
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 03. 2017, 19:38
Stav: Offline

Re: Flightics - vyhledávač eurotripů

Příspěvek od marketa83 »

Dobrý večer,

pokud máte chvilku čas, byli bychom moc rádi, kdybyste si zkusili testovací objednávku na Flightics - TEST Zabere to cca 3- 5 minut. Rádi bychom si chtěli vyzkoušet objednávkový proces nanečisto.

Při této příležitosti si můžete vybrat jakýkoliv Eurotrip či letenku do vysněné destinace. Potřebné údaje k bookingu naleznete na testovací platební kartě níže – číslo karty, CVC a platnost.

Poznámka : Číslo cestovního pasu, datum narození a další pro Vás citlivé údaje vyplňte smyšlené. Email by měl být správný, abychom Vám mohli zaslat testovací objednávku.

Obrázek

Děkujeme za Váš čas! :)


Odpovědět