První let s dítětem (infant) Praha - kam/ s kým?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: První let s dítětem (infant) Praha - kam/ s kým?

Příspěvek od whiskey »

micaello píše:To je kec. Děti jsou mnohem citlivější na změny tlaku, některá to zvládaj v pohodě, jiná budou třeba 4 hodiny v kuse řvát. Já fakt nechápu prostě toto cestování s infantem na sílu. Pochopím to v náhlých rodinných situacích, ale jinak? Je to náročné jak pro infanta, tak pro rodiče a pokud ten infant pak x hodin pláče, tak i pro zbytek letadla, cestující i CC (vím, o čem mluvím..na 11h letu SEA-FRA se celou dobu dva infanti přeřvávali..sotva se jeden brekem vyčerpal, začal druhý a pořád dokolečka..).
Pro mě je to, s prominutím, zhovadilost.

celkom suhlasim. Nez zoberiem decko do lietadla, tak si bude musiet same vediet prefuknut dutiny na vyrovnanie tlaku. To vidim ako jediny zasadny problem. Vsetko ostatne sa da riesit.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: První let s dítětem (infant) Praha - kam/ s kým?

Příspěvek od hafi »

...tak i proto ma smysl zkusit nejaky kratky let, zjistit, ze to dite snasi dobre a nemusim to brat jako omezeni, nebo naopak, ze zacne rvat uz na Evropsky a prestane zas az na Evropsky po navratu...a pak si jakoukoli dalsi leteckou dovolenou hodne rozmyslim.

A to nemluvim o situacich, kdy je treba ze zdravotnich duvodu doporucen pobyt u more...a pak mi prijde jednoznacne lepsi dvojhodinovy let nez desetihodinova cesta autem.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: První let s dítětem (infant) Praha - kam/ s kým?

Příspěvek od Beerbar »

hafi píše:@beerbar: mimino zadarmo fakt neni, treba u nekterych LCC je tam nejaky fixni poplatek, ktery je tak vysoky, ze se vyplati miminu koupit dospelou letenku. Typicky Wizz.
Normalni aerolinky maj mimino bez mista za 10% tarifu bez poplatku, coz je zvlaste u dalkovek fakt skoro zadarmo a i proto planuju na jaro pristiho roku US, kam je fakt rozdil, jestli tu letenku platim 2x nebo 3x a infant to myslim zvladne.


Já jsem za mimino teda nikde neplatil, ale máš rech, nikdy jsem neletěl s WIZZ :-)

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: První let s dítětem (infant) Praha - kam/ s kým?

Příspěvek od Beerbar »

micaello píše:
Beerbar píše:pokud ti jde o "zvykání" na cestování kvůli dovolené, nemusíš nutně trénovat s letadlem. Pokud je zvyklé pravidelně zvládat dvě hodiny v autě/buse/vlaku, zvládne hravě i ledadlo ;-)

To je kec. Děti jsou mnohem citlivější na změny tlaku, některá to zvládaj v pohodě, jiná budou třeba 4 hodiny v kuse řvát. Já fakt nechápu prostě toto cestování s infantem na sílu. Pochopím to v náhlých rodinných situacích, ale jinak? Je to náročné jak pro infanta, tak pro rodiče a pokud ten infant pak x hodin pláče, tak i pro zbytek letadla, cestující i CC (vím, o čem mluvím..na 11h letu SEA-FRA se celou dobu dva infanti přeřvávali..sotva se jeden brekem vyčerpal, začal druhý a pořád dokolečka..).
Pro mě je to, s prominutím, zhovadilost.


Změny tlaku se dají vyřešit pitím/polykáním. Já nemluvím o letu 11h, ale o cestě na dovolenou. Tam pokud je dítě zvyklé cestovat obecně, žádný problém nevidím. :-)

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: První let s dítětem (infant) Praha - kam/ s kým?

Příspěvek od bubo »

to, ze jednou dite zvladne jeden let neznamena, ze za pul roku nebude problem. Takze pokud chcete nekam letet, tak lette. ale pokud je ucelem letu pouze zjistit, jak to bude dite zvladat, tak to jsou vyhozene penize. Stejne to za tyden, mesic nebo rok bude jinak.


xjedlins
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 16. 11. 2010, 09:13
Stav: Offline

Re: První let s dítětem (infant) Praha - kam/ s kým?

Příspěvek od xjedlins »

Zdravím,

cestovali jsme z kraje května 2015 s Wizzairem do Říma na několik dní. Dítě v té době 14 měsíců. Cesta naprosto v pohodě, kočárek bez potíží. Dokonce vám onen kočárek otevírá cestu k rychlejšímu odbavení (přeskočíte frontu). V Římě pohyb po městě s kočárkem bez problémů, občas nějaké schody. Od doby, co mám za sebou vatikánská muzea s kočárkem v plné palbě, kde bylo schodů nad hlavu, už mě nic nepřekvapí :-).

V červenci 2016 s Wizzairem do Bergama. Dvě děti, první povyrostlo na 28 měsíců, druhé 10 měsíců. Opět bez problémů, s sebou jeden kočárek a nosítko.

V říjnu 2016 s Wizzairem do Benátek. Stále dvě děti o 3 měsíce starší a jeden kočárek. Neměli jsme žádný problém. Jasně, mosty v Benátkách jsou schodovité, ale čekal jsem to horší a vše v pohodě odnosil.

Procesně je cestování s dětmi úplně v pohodě. Vlastní let bude asi hodně individuální. Let zpět z Říma byl na počátku krušný (tedy letadlo ještě sedělo na zemi), ale řev trval asi 5 minut. Všechny ostatní lety v klidu. Pomohou drobné hračky nebo třeba gumoví medvídci na překonání změn tlaku. Starší dítě se na let do Bergama už těšilo, vždyť přece v letadle je pás a ten se musí zapnout a já budu mít svůj a už se na to těším .... :-) Takže nebojte se, zvolte si napoprvé něco kratšího, vždycky se to nějak překousne.

Všechny lety se pohybovaly kolem 5000 Kč za dva dospělé, jedno až dvě děti různého věku, jeden odbavený kufr a placená volba sedačky v letadle (to je myslím nedokonalost wizzu, čekal bych, že když je na letu infant + dítě, nebude nás to rozhazovat po letadle). Kočárek vždy zdarma. Vždy jsem jeli k letadlu busem a vždy i s kočárkem. Po příletu buď kočárek u letadla nebo na páse mezi kufry.

V případě zájmu naťuknu i ubytování na všech třech místech, které bylo infant friendly.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: První let s dítětem (infant) Praha - kam/ s kým?

Příspěvek od Globik »

Toto vlákno jsem přehlédl, proto reaguji až teď.

Náš první let s infantem, 9 hodin, 3 1/4 měsíce, kojené (to je docela důležitá informace, pro změny tlaku při stoupání/klesání), 100% bez problémů.
Další let se shodným infantem, RT, 6 hodin, 20 měsíců, až na občasné vztekání a protesty bez problémů. Koupácký let a tedy ať si němečtí důchodci a jiní koupáci trhnou nohou.
Po pár letech OW let s jiným infantem, 1,5hodiny, 9 měsíců, kojené, údajně bez problémů (nebyl jsem u toho).
A poslední lety, 10 + 8 hodin, 20 měsíců, v rámci možností bez větších problémů.

U kojených kojenců problém nevidím, u batolat je největším problémem nuda, tedy snažit se je co nejvíce zabavit.

Pokud chcete vzít dítě k moři někam dále, leťte. Pokud se chcete jen tam proletět do Bergama na pizzu, zůstaňte raději doma. A pokud chcete přestat kojit pár týdnů až měsíců před letem, počkejte (pokud si o ukončení neřekne samo dítě).
A hlavně - pro ty nejmladší - jste-li vášnivými cestovateli, zůstaňte bezdětní. Už si nikdy pořádně a v pohodě nezacestujete, pokud nechcete nechat rodinu doma a neletět sami!


Odpovědět