HKG - AY vs EK

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Bluestar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 04. 08. 2014, 13:52
Stav: Offline

HKG - AY vs EK

Příspěvek od Bluestar »

Zdravím všetkých, v lete plánujem spolu s manželkou 5-dňový výlet do Hong Kongu. Čo najskôr chcem zakúpiť letenky, no neviem sa rozhodnúť ktorý z tejto dvojice dopravcov by bol lepší. Letí sa z VIE v ekonomickej triede, pôvodne som vyberal zo štvorice AY, BA, EK, LX. Briti vypadli kvoli cene a švajčiari ma ničím nezaujali, cena bola priemerná, čas príletu do HKG nič moc (cca 16:30) a na Y class ich 777-300ER som počul viac kritiky ako chvály.
Ostal mi však Finnair a Emirates a tu nastáva trochu problém. Rozdiel v cene je minimálny (zhruba 200€ z celkovej ceny leteniek). Keďže patrím k ľuďom, ktorí obvykle v lietadle spia max 2 hodiny tak si dosť potrpím na obsah IFE. U Emirates sa samozrejme o kvalite IFE nedá ani trochu pochybovať, + všetky segmenty operované A380 tiež potešia. Nevýhodou je však 5 hodinový transfer v DXB v oboch smeroch a prílet do HKG okolo 15:30. Finnair ma zaujal hlavne tým, že let je operovaný A350, no hlavne doba letu cez 10 hodín, čo dáva aspoň nejakú šancu na spánok a nemusí sa po 5 hodinách nikam prestupovať (ten prestup v noci v DXB ma dosť straší). Najväčšia výhoda Finnairu je pre mňa však ich čas príletu do HKG okolo 7:30 ráno, čo je vzhľadom k dĺžke pobytu ideálne (z HKG odlietajú podobne ako EK krátko po polnoci). Čo som pozeral na videách, tak v A350 majú nádherne spracovanú airshow a obsah IFE sa tiež tvári byť oveľa bohatší ako uvádzajú na svojej webovej stránke (predpokladám, že tam majú iba veci, ktoré sú dostupné vo všetkých longhaul strojoch v ich flotile).
Ktorú z možností by ste mi odporúčili z hľadiska komfortu a palubnej zábavy, kúpiť na istotu EK, alebo dať šancu fínskej A350? Ďakujem pekne za prípadné odpovede a ak máte niekto skúsenosť s AY A350 v Y, tak by som bol rád, ak by ste mi zhodnotili kvalitu ich IFE.


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od jencik »

CX prípadne TK si neuvažoval? Aj keď tuším TK lietajú väčšinu letov z VIE na Dabingu. Za mňa osobne určite TK alebo CX, tento rok som HKG točil 2x a jeden aj druhý na 1*, pravda letel som z PRG.

Bluestar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 04. 08. 2014, 13:52
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od Bluestar »

Samozrejme, Cathay som pozeral ako prvý, no neviem či som len zle hladal, ale stojí takmer dvojnásobok ceny za akú to ponúka EK (1050€ pre oboch), čo je už trocha mimo náš rozpočet, ideál by bol do 1500 - 1600€. Turkish nám nevyhovuje pre neskorý prílet do HKG (o 17:00, čo v podstate zabíja takmer celý deň).

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od happyna »

Vezmi si tablet nebo notebook a neřeš IFE :idea: Airshow má skoro každý dálkový letadlo

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od CheckFlyer »

Já bych bral určitě finy, kdo by nechtěl vyzkoušet A350, ještě k tomu podpořit sympatickou moderní evropskou leteckou společnost. :)


jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od jay80 »

CheckFlyer píše:Já bych bral určitě finy, kdo by nechtěl vyzkoušet A350, ještě k tomu podpořit sympatickou moderní evropskou leteckou společnost. :)


Lítám to s Finnairem pravidelně (s EK výjimečně), takže určitě doporučuji je. IFE sice (ve srovnání s Emirates) není žádná sláva, ale ty dva tři filmy se tam vždycky v pohodě vybrat dají. Navíc velkou výhodou jsou krátké transfery.

Bluestar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 04. 08. 2014, 13:52
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od Bluestar »

Ďakujem vám všetkým :) Je mi jasné, že ice od emirates je bezkonkurenčne najlepšie, no pokiaľ sa v ponuke IFE nájdu aspoň 2 - 3 pozerateľné filmy a seriály, tak mi to viac menej stačí (tablet nemá ani jeden z nás a notebooky si do hotelov z bezpečnostných dôvodov neberieme, pokiaľ to nie je nevyhnutné kvôli práci). Poslednú výrazne zlú skúsenosť s obsahom IFE sme mali v 767-300 austrianu asi rok dozadu na lete VIE - JFK, tam bola ponuka filmov silne obmedzená.
Ako už bolo spomenuté, fíni ponúkajú pre mňa skvelú hodnotu za cenu - bezkonkurenčne najlepšie časy letov a dĺžky transferov a nová A350.

koppak
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Příspěvky: 74
Registrován: 23. 04. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od koppak »

Cathay se dá udělat taky v A350 pokud chceš a v HKG jsi v 7 ráno :) A pokud cestou zpět zkousneš o něco delší čekání, tak to máš za 15.5k Kč s CX z Vídně nebo za 14k Kč z Prahy. Pokud radši než čekání kousneš na cestě zpět 777 a kratší čekání, pak ji tam o cca tisíc CZK víc.

marat01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 26. 02. 2008, 07:48
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od marat01 »

Ja som cca mesiac spat letel z VIE do PVG cez DXB s EK s cca rovnakym cakanim v noci a nebola to pre mna ziadna katastrofa. DXB zije aj o druhej rano, dal som si kavu, nejaky snack, precital noviny a zacal boarding... Porovnat neviem, Finnairom lietam len vynimocne Europu, kde ma moc neoslnili. Ale to sa neda brat ako berna minca


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od Tony Smoke »

Ja by som bral fínov a knihu do zálohy ;)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: HKG - AY vs EK

Příspěvek od dejavu »

Tak Helsinky jsou na přestup rozhodně příjemnější než Dubaj. Pak záleží, jestli krátkej a dlouhej let a nebo dva podobně dlouhý. Já bych asi volil první variantu.
Na druhou stranu, A380 u Emirates je docela pohodlná v Y, hlavně když není plno a některé řady mají nadprůměrný rozestup. Naopak u A330 Finnairu mi nešly úplně vyklopit loketní opěrky. Servis mi přišel srovnatelnej, IFE mají asi lepší Emirates a mají levný Wi-Fi.


Odpovědět