Jižní Evropa na jaře a levně

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od megizze »

Ahoj,

můj přítel má v únoru třicetiny, tak jsem se rozhodla, že nám na březen (maximálně začátek dubna) koupím letenky na cca 4 dny někam na jih Evropy, protože ani jeden nemáme rádi zimu a přece jen ve Francii, Itálii apod. je v březnu šance, že už bude hezké jarní počasí. (Odlet z Prahy)

Říkala jsem si, že jako maximum za 1 letenku bych dala cca 2500 Kč, abych obě letenky pořídila dohromady do 5 tisíc (ale čím míň, tím líp, samozřejmě). Nechci města typu Paříž, Řím, Atény - ve všech těchto hlavních městech už jsme byli.

Mám čekat, že se něco objeví, nebo se mám smířit s tím, že levné letenky jsou jen do Milána, Neapole a těchto destinací, kam lítá WizzAir? Přijde mi, že jiné destinace v jižní Evropě levně dostupné nejsou. Ano, s přestupem se jde dostat i jinam, ale často jde o přestup na 8 hodin apod.

Říkal jsem si, jestli zkrátka není šance, že se třeba objeví nějaké letenky třeba do Portugalska, na Sicílii apod...

Ale asi opravdu skončím u toho Milána, tak bůhvíproč lítá strašně aerolinek.

Díky za rady.


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Orus-x »

Zdravím..Sicílii bude mít nově Ryanair z Prahy na letiště Trapani. To by se asi dalo pořídit velmi levně. Jinak samozřejmě v Tvé cenové relaci těžko najdeš jakoukoliv letenku s přestupem, a to i s low-cost aerolinkou. Prostě zpáteční letenka za cenu 2 500 Kč je hodně omezující parametr.

megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od megizze »

Ahoj, díky za odpověď. Bohužel ta Sicílie je už dost probraná a už tam moc letenek nezbývá, spíš dražší.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Tony Smoke »

Odporucim ti vyhladavac azair.cz

Navol si destinaciu XXX - kamkoliv, zadaj odkedy dokedy chces vylet absolvovat, na kolko dni, pripadne priame lety a ono ti to podla ceny zoradi vsetky moznosti nizkonakladovkami. Co som na rychlo pozeral, take najjuznejsie destinacie tam boli Neapol a Bari ;)

Mozes pouzit aj tento link ;)
http://www.azair.cz/azfin.php?tp=0&sear ... mit=Hledat

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Filisipi »

Já bych doporučil jih východní evropy s rozšířením budgetu na 5.000 na letenku za jednoho, tím si můžete dovolit komfortní časové plánování a nemusíte hned volit "low fare calendar" :) Makedonie, Albánie apod. (Nebo řecko). To, co vrazíte navíc do letenky zaručeně ušetříte na ubytování a jídle a bude to jiné, než kde jste už byli.


megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od megizze »

Filisipi píše:Já bych doporučil jih východní evropy s rozšířením budgetu na 5.000 na letenku za jednoho, tím si můžete dovolit komfortní časové plánování a nemusíte hned volit "low fare calendar" :) Makedonie, Albánie apod. (Nebo řecko). To, co vrazíte navíc do letenky zaručeně ušetříte na ubytování a jídle a bude to jiné, než kde jste už byli.


Ale jo, taky to je řešení :-). Akorát jsem k tomu chtěla koupit i ubytování, takže bych jako dárek měla letenky + ubytování. Takhle asi "jen" letenky, no.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od pepa007 »

Skromná realistka - holka do nepohody :D

Tvoje jediná šance je Trapani v dubnu, cca 3500 na osobu. Do Milána nejezděte, tam nebudete mít ani na chleba ;-)

megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od megizze »

pepa007 píše:Skromná realistka - holka do nepohody :D

Tvoje jediná šance je Trapani v dubnu, cca 3500 na osobu. Do Milána nejezděte, tam nebudete mít ani na chleba ;-)


A to je snad Miláno ještě dražší než Řím apod.?

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od micaello »

Tak zrovna Řím je v porovnání s ostatními metropolemi v Evropě ještě levný :D , minimálně do konce března, než začne sezona. Milano je o krapet levnější, ale taky už to není žádná sláva jako bývalo..

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Paul1 »

Nevím jak moc velký by byl problém odlet z Bratislavy, ale odsud se dají sehnat zpáteční letenky do Trapani nebo Alghera za 50 a 55 Eur.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od pepa007 »

V Římě jsem nikdy nebyl, ale Miláno je velkoměsto a není levný. Z tvýho rozpočtu na letenky opatrně usuzuju, že byste si prostě moc Miláno neužili, určitě by bylo lepší menší město, kde si můžeš dát aspoň večeři a lahev vína v restauraci. Možná lepší zůstat třeba v tom Bergamu, kam to lítá. Nebo jeďte busem třeba do Berlína – ten je možná zajímavější než Miláno a rozhodně výrazně levnější.

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Hansie »

pepa007 píše: Nebo jeďte busem třeba do Berlína – ten je možná zajímavější než Miláno a rozhodně výrazně levnější.


Jo, Berlín je hodně na jihu a je tam teplo... :lol:

megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od megizze »

pepa007 píše:V Římě jsem nikdy nebyl, ale Miláno je velkoměsto a není levný. Z tvýho rozpočtu na letenky opatrně usuzuju, že byste si prostě moc Miláno neužili, určitě by bylo lepší menší město, kde si můžeš dát aspoň večeři a lahev vína v restauraci. Možná lepší zůstat třeba v tom Bergamu, kam to lítá. Nebo jeďte busem třeba do Berlína – ten je možná zajímavější než Miláno a rozhodně výrazně levnější.


No, já to chci jako dárek - budu kupovat letenku i ubytování 2x (pro sebe a pro něj), proto mi tolik záleží na ceně letenek. Kdybych to kupovala jen pro sebe, tak mám hned budget dvojnásobný. A na dovolených utrácím za jídlo a pití poměrně dost :D - a stejně tak jsem chtěla utrácet i v Miláně nebo kamkoliv, kam bych jela. Proto chci levný letenky.... - abych pak měla dostatek peněz i na užívání si.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Airbus380 »

Jeďte do Apulie, z Prahy do Bari se dají letenky do 2.500 Kč sehnat relativně v pohodě. Případně z Norimberka na Maltu, kde jsou ceny často i pod tisícovku ;)

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Lkprak »

Hansie píše:
pepa007 píše: Nebo jeďte busem třeba do Berlína – ten je možná zajímavější než Miláno a rozhodně výrazně levnější.


Jo, Berlín je hodně na jihu a je tam teplo... :lol:


Nebo obětujte pár stovek navíc za vlak nebo autobus do Berlína a vyražte někam na jih odtamtud. Ryan, Wizzair nebo EasyJet odtamtud nalétavají dost destinací, které z Prahy low-costy operovány nejsou.


Odpovědět