Jižní Evropa na jaře a levně

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od pepa007 »

Hansie píše:
pepa007 píše: Nebo jeďte busem třeba do Berlína – ten je možná zajímavější než Miláno a rozhodně výrazně levnější.


Jo, Berlín je hodně na jihu a je tam teplo... :lol:


Není. Stejně jako není v březnu teplo v Miláně. Proto to píšu...


qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od qwertyx64 »

Skus pozriet na Eurowings a napr Porto

wishchild
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11. 01. 2011, 23:12
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od wishchild »

Dovolím si po letech zas příspěvek, podle mě ideální právě zmíněná Neapol, relativně nově to lítá aj easyjet takže ceny šli ca o 1/3 dolů, předpokládám že do těch 2500 by neměl být problém se vejít. V dubnu by tam mělo být hezky neb v únoru jsou vcelku obvyklé teploty k 15 stupňům. Podle mě je to pro turistu mnohem zajímavější a hezčí (nepořádku navzdory) město než zmíněný Milán (to mi přijde ale i Bergamo :D ). Ceny všeho, ubytko, restaurace, supermercata jsou oproti severu o poznání levnější. Když omrzí město tak je v okolí spousta zajímavých věcí dobře dostupných veřejnou dopravou (ostrovy Capri, Ischia, města Ercolano, Pompeje, Salerno nebo NP Cilento a samozřejmě Amalfské pobřeží).

megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od megizze »

wishchild píše:Dovolím si po letech zas příspěvek, podle mě ideální právě zmíněná Neapol, relativně nově to lítá aj easyjet takže ceny šli ca o 1/3 dolů, předpokládám že do těch 2500 by neměl být problém se vejít. V dubnu by tam mělo být hezky neb v únoru jsou vcelku obvyklé teploty k 15 stupňům. Podle mě je to pro turistu mnohem zajímavější a hezčí (nepořádku navzdory) město než zmíněný Milán (to mi přijde ale i Bergamo :D ). Ceny všeho, ubytko, restaurace, supermercata jsou oproti severu o poznání levnější. Když omrzí město tak je v okolí spousta zajímavých věcí dobře dostupných veřejnou dopravou (ostrovy Capri, Ischia, města Ercolano, Pompeje, Salerno nebo NP Cilento a samozřejmě Amalfské pobřeží).


Do Neapole už jsou levný lety celkem probraný, ale třeba se ještě něco objeví :) Snad.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od pepa007 »

wishchild píše:Dovolím si po letech zas příspěvek, podle mě ideální právě zmíněná Neapol, relativně nově to lítá aj easyjet takže ceny šli ca o 1/3 dolů, předpokládám že do těch 2500 by neměl být problém se vejít. V dubnu by tam mělo být hezky neb v únoru jsou vcelku obvyklé teploty k 15 stupňům. Podle mě je to pro turistu mnohem zajímavější a hezčí (nepořádku navzdory) město než zmíněný Milán (to mi přijde ale i Bergamo :D ). Ceny všeho, ubytko, restaurace, supermercata jsou oproti severu o poznání levnější. Když omrzí město tak je v okolí spousta zajímavých věcí dobře dostupných veřejnou dopravou (ostrovy Capri, Ischia, města Ercolano, Pompeje, Salerno nebo NP Cilento a samozřejmě Amalfské pobřeží).


Neapol je dobrej tip a ty ceny jsou směšně nízký, teď jsem koukal, díky :thumbup:

Ono samozřejmě záleží kdo co vyhledává. Mně třeba fascinujou otázky proč je pro někoho Bergamo zajímavější než Milán, a pro někoho je to přesně naopak. Vždycky pozoruju a uvažuju jak se v daným městě asi bydlí a žije. Pobýval jsem v Barceloně, Paříži, Berlíně, Vídni, Praze, New Yorku atd. různě dlouhou dobu (měsíce až roky) a přirozeně tíhnu k velkoměstům.

Z tohohle pohledu je třeba Miláno zajímavější, přestože neohromuje památkama. Nebo možná právě proto – v Miláně ještě není vidět ten fenomén kdy turismus zcela ovládl a zabil původní život celých čtvrtí. Je tam minimum oblastí, kterým se lidově říká "skanzen" nebo "disneyland", kam nikdo z místních nepáchne jak je rok dlouhej. Všichni to známe třeba i z Prahy - celá ta trasa od spodu Václaváku až po Hrad je toxická a zabitá.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od micaello »

pepa007 píše:Je tam minimum oblastí, kterým se lidově říká "skanzen" nebo "disneyland", kam nikdo z místních nepáchne jak je rok dlouhej.

Přesně pro tohle já mám Miláno právě taky rád :D

A oblíbenost Bergama? Snad proto, že jeho historická část připomíná italské a chorvatské malé městečka dýchající historií..kdo ví :)

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Rofledman »

Trošku zde využiji topic a doufám, že má někdo trošku přehled o cenách do Říma :D Rád bych koupil letenky a celkově pobyt v Římě na termín okolo května, no o pár sekund mi na začátku ledna utekly letenky zpáteční za 720-950 od Ryanair. Jde mi teď o to, jaká je cca obvyklá cena? Teď tam vidím celkem pěknou letenku zpáteční za 1700 na pět dní, tak nevím, jestli po ní skočit, nebo se modlit, že by RYR udělal ještě nějakou akci? Co jsem ale zase koukal, tak obvykle se ten Řím od RYR moc v akcích nezahrnuje. Zatím jsem asi přikloněn k tomu vzít to za těch 1700 na jistotu.
Naposledy upravil(a) Rofledman dne 15. 01. 2018, 12:48, celkem upraveno 1 x.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od pepa007 »

Rofledman píše:Trošku zde využiji topic a doufám, že má někdo trošku přehled o cenách do Říma :D Rád bych koupil k Valentýnu letenky a celkově pobyt v Římě, no o pár sekund mi na začátku ledna utekly letenky zpáteční za 720-950 od Ryanair. Jde mi teď o to, jaká je cca obvyklá cena? Teď tam vidím celkem pěknou letenku zpáteční za 1700 na pět dní, tak nevím, jestli po ní skočit, nebo se modlit, že by RYR udělal ještě nějakou akci? Co jsem ale zase koukal, tak obvykle se ten Řím od RYR moc v akcích nezahrnuje. Zatím jsem asi přikloněn k tomu vzít to za těch 1700 na jistotu.


Řím na Valentýna za 1700 ti přijde moc? :-)

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od zbozivulekral »

pepa007 píše:Řím na Valentýna za 1700 ti přijde moc? :-)


Vzhledem k termínu je to za pusu. Kolga minulý rok kupoval v lednu valentýnskou paříž a letenky ho vyšly na 9k na hlavu, tuším že to bylo s EZY.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od pepa007 »

zbozivulekral píše:
pepa007 píše:Řím na Valentýna za 1700 ti přijde moc? :-)


Vzhledem k termínu je to za pusu. Kolga minulý rok kupoval v lednu valentýnskou paříž a letenky ho vyšly na 9k na hlavu, tuším že to bylo s EZY.


Hlavně se těším jak bude slečně vysvětlovat, že měl možnost koupit valentýnskej Řím za 1700, ale nekoupil, protože se mu to zdálo moc. Ta bude nadšená jak na ní ušetřil :))

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od zbozivulekral »

pepa007 píše:
zbozivulekral píše:
pepa007 píše:Řím na Valentýna za 1700 ti přijde moc? :-)


Vzhledem k termínu je to za pusu. Kolga minulý rok kupoval v lednu valentýnskou paříž a letenky ho vyšly na 9k na hlavu, tuším že to bylo s EZY.


Hlavně se těším jak bude slečně vysvětlovat, že měl možnost koupit valentýnskej Řím za 1700, ale nekoupil, protože se mu to zdálo moc. Ta bude nadšená jak na ní ušetřil :))


=))

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od Rofledman »

Ale notak :D takhle to není myšleno ... :D Dostane to možná k Valentýnu :D Letí se až v červnu :D To jsem trošku zapomněl poznamenat :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od alesesl »

Rofledman píše:Ale notak :D takhle to není myšleno ... :D Dostane to možná k Valentýnu :D Letí se až v červnu :D To jsem trošku zapomněl poznamenat :D


a poleti s tebou nebo s jinym fesakem? :D :D

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Jižní Evropa na jaře a levně

Příspěvek od pachezz1 »

alesesl píše:
Rofledman píše:Ale notak :D takhle to není myšleno ... :D Dostane to možná k Valentýnu :D Letí se až v červnu :D To jsem trošku zapomněl poznamenat :D


a poleti s tebou nebo s jinym fesakem? :D :D


been there, done that... :D akorát šlo o Paříž :D


Odpovědět