ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od balzac »

Zdravím,

Potřeboval bych sehnat zpáteční letenku z Panama City (ECP) do Prahy nebo Vídně. Případně Brno, ale to nevidím moc reálně, když tam za nízké ceny létá jen Wizz z Eindhovenu...

Co jsem se díval, cenově to vychází vždy tak kolem 30 tis., strávil jsem nad tím už pár hodin a nejníž jsem se dostal cca na 25 tis. s kombinací ECP -> ORD + ORD -> TXL (s ohledem na ty akční lety z Berlína do USA), ale komplikace navíc s tím spojené za těch 5 tisíc asi nestojí...

Tak by mne zajímalo, jestli by někdo neměl nějaký tip, např. na nějakou nějakou akci o které nevím ? Pokud jde o termín, jednalo by se cca o 2 týdny, přelom března a dubna...

Předem díky za rady


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od flyingblue »

balzac píše:Zdravím,

Potřeboval bych sehnat zpáteční letenku z Panama City (ECP) do Prahy nebo Vídně. Případně Brno, ale to nevidím moc reálně, když tam za nízké ceny létá jen Wizz z Eindhovenu...

Co jsem se díval, cenově to vychází vždy tak kolem 30 tis., strávil jsem nad tím už pár hodin a nejníž jsem se dostal cca na 25 tis. s kombinací ECP -> ORD + ORD -> TXL (s ohledem na ty akční lety z Berlína do USA), ale komplikace navíc s tím spojené za těch 5 tisíc asi nestojí...

Tak by mne zajímalo, jestli by někdo neměl nějaký tip, např. na nějakou nějakou akci o které nevím ? Pokud jde o termín, jednalo by se cca o 2 týdny, přelom března a dubna...

Předem díky za rady


Ted mi prisel newsletter KLM a stoji tam 15.000 za osobu. Je to ale pro dva :-)

http://www.klm.com/travel/cz_en/plan_an ... /index.htm

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od balzac »

Omlouvám se, teď si uvědomuji, že jsem místo odletu napsal poněkud nešťastně - jedná se o Panama City Beach, Florida, USA nikoli Panama City, hlavní město Panamy :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
balzac píše:Zdravím,

Potřeboval bych sehnat zpáteční letenku z Panama City (ECP) do Prahy nebo Vídně. Případně Brno, ale to nevidím moc reálně, když tam za nízké ceny létá jen Wizz z Eindhovenu...

Co jsem se díval, cenově to vychází vždy tak kolem 30 tis., strávil jsem nad tím už pár hodin a nejníž jsem se dostal cca na 25 tis. s kombinací ECP -> ORD + ORD -> TXL (s ohledem na ty akční lety z Berlína do USA), ale komplikace navíc s tím spojené za těch 5 tisíc asi nestojí...

Tak by mne zajímalo, jestli by někdo neměl nějaký tip, např. na nějakou nějakou akci o které nevím ? Pokud jde o termín, jednalo by se cca o 2 týdny, přelom března a dubna...

Předem díky za rady


Ted mi prisel newsletter KLM a stoji tam 15.000 za osobu. Je to ale pro dva :-)

http://www.klm.com/travel/cz_en/plan_an ... /index.htm

15 tisíc balboí nebo dolarů? (Já tam tedy vidím jen cenu v korunách z Prahy do Panamy, ne obráceně).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od Night fly »

Globik píše:15 tisíc balboí nebo dolarů?


1 PAB = 1 USD. Fixni kurs. V Paname se normalne plati USD.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od Marty-t »

nechcete raději pomoct ?

- u hledání letů z Brna to chce být hlavně kreativní
- já osobně bych se vyprdl na to letět do ECP - do 400mil je Tampa, Orlando a navíc 200km na dálnici v USA je trošku víc v pohodě než 200km české D1...

- dotyčná osoba je zřejmě z Brna nebo okolí - využil bych tedy trojúhelník LH Brno-Mnichov-Orlando-Mnichov/Frankfurt-Praha
- odlety z Brna jsou s BMI (LH) do MUC nejlevnější v úterý a středy
- našel jsem tedy s LH za 18.900 CZK return následující routing:

tam 1.3.:

LH5284 BRQ-MUC
LH414 MUC-IAD
LH7482 IAD-MCO

zpět za 14 dnů

LH465 MCO-FRA
LH1400 FRA-PRG
(PRG-BRQ zřejmě za 165CZK se Student Agency... :-)

možná to jde i levněji, jen jsem nastřelil tato data... Zkuste i jiné termíny, jiná letiště (např. ATL a odtud autem...) u LH zkuste 'Search with more options'


Alternativně bych se díval na dva nezávislé lety s přenocováním v jiném městě. Dle https://www.iflybeaches.com/flights/where-we-fly toho moc přímo do ECP nelítá. Ale je tam třeba Southwest z Houstonu, Dallasu, St.Luis s one way cenami od 130 USD. Takže bych taky hledal jednu letenku PRG/BRQ/VIE - Houstonu/Dallasu/St.Luis a hotel a pak druhou přímou letenku se Southwest... Záleží na tom jaký poměr nekomfortu a ceny hledáte.

Jinak přímo do ECP to asi bude opravdu nejlevnější s někým ze Sky Teamu z Prahy/Vídně (kvůli hopsacímu letu ECP-ATL od Delty) - například Kayak.com říká, že s Deltou to jde z PRG za 786 USD return a přestupy v AMS,ATL a ATL,CDG zpět... Ale z Vídně podobně dokonce už od 631 USD return... Jo a mám vypozorovaný, že občas bývají nejlepší nabídky do USA tehdy, když je tam noc, přes jejich den to klidně i o pár stovek stoupne a za pár hodin klesne... Nevím proč, ale párkrát jsem už tohle pozoroval...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od Globik »

Jenže Tys mu také moc nepomohl :) Obecně jsi mu sice něco nastínil a nasměroval jsi ho, ale on hledá opačný směr - z Floridy do Česka a zpět.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od Marty-t »

Globik píše:Jenže Tys mu také moc nepomohl :) Obecně jsi mu sice něco nastínil a nasměroval jsi ho, ale on hledá opačný směr - z Floridy do Česka a zpět.

Aha, díky - toho jsem si nevšiml.

Je pravda že opačně jsou ceny teď odpoledne o dost vyšší. (nevím je to odpolednem, nebo opačným routingem ?...) Když vezmu lety 1.3. a 15.3. tak ECP-VIE-ECP (via ATL, CDG) nabízí Kayak.com s AF za 970 USD, routing MCO-FRA-PRG + BRQ-MUC-IAD-MCO je s LH za 1220 USD, tj. na stejné cenové úrovni jako ECP-PRG-ECP s Deltou. Dále MCO-VIE-MCO (via MSP, AMS) je za 924USD, ale třeba takové ATL-VIE-ATL (via IST) s Turkish je za 620USD... No a z ECP do ATL lze buď na zvláštní letenku za 229 USD return s Deltou a dostatečně velkou rezervou přestupu ve vlastní režii (a rizikem že se něco po...), nebo těch 300mil z ECP do ATL (cca 5-6 hodin jízdy) holt zvládnout v autě...

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od balzac »

Díky za tipy. To, že se jedná o cestu US - CZ - US je docela komplikace, jsem si toho vědom, kdyby to bylo obráceně, vzal bych za 8 tisíc akční letenku z Berlína do Chicaga + z Chicaga do Panama City Beach za cca 5 tisíc a bylo by :-)

Jinak odlet / návrat ECP je tak trochu nutný (letenka není přímo pro mně), další komplikace, vím :-/

Ještě bych se zeptal, je nějaký zásadní rozdíl mezi vyhledávači letenek ? Používám Skyscanner a Pelikan...

EDIT:

Na Kayak.com se mi povedlo najít letenku za 886$:

https://www.kayak.com/flights/ECP,nearb ... 0853cd2bce

Což by bylo fajn, ale při pokusu o rezervaci na stránkách delty:

Looks like there's high demand for this flight. The originally quoted fare increased to $1231.36 (USD). To book at this price, select "Continue" to purchase and reselect seats, if needed. To refresh your search, return to the Advanced Search page by selecting "Start Over".


Asi nemá smysl tyhle data nějak dál hlídat, co ?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od Marty-t »

No tak zkousel jsem se divat i ted rano a zadna zmena.

Nejlevnejsi jsou tedy 2 letenky - jedna z ECP do ATL s Deltou za 229 USD a odtud s Turkish do VIE za 670 USD return. S rizikem prestupu ve vlastni rezii v ATL.

Dalsi moznosti je letet z ECP do LHR na jedne letence za 780 USD (akce Virgin) tam mit den na prohlidku mesta a prejeti z Heathrow na Stanstead nebo Luton a pak dal letet od 40 GBP return (bez kufru) do BRQ na druhe letence s Wizzem nebo Ryanem (samozrejme z LON do PRG je vyber vetsi, Ryan lita i do OSR...)

Teoreticky by slo i letet z ECP jen do FRA za 924 USD a odtud busem nebo vlakem do NUE a busem do PRG, coz neni prekvapive az tak nepohodlne a drahe. Pripadne ECP-NUE za 1028USD. Nebo do ECP- MUC za 940 USD a primym busem/vlakem do PRG nebo VIE. Zpet bych se podival zda nejde u flybmi.com koupit levna one-way letenka BRQ-MUC za 2100CZK. Opet s rizikem prestupu na vlastni triko... Ale spis ten Vas cestujici nevypada na nekoho zvykleho cestovat.

Takze pokud je ten vas cestujici "telisko", tak na garantovane letence z ECP - blizko CR setrit nemuzete. Bud za 970-980USD s 2 prestupy do VIE nebo 1220 USD do PRG. Pokud je cestujici opravdu tele, zkuste se vyhnout prestupu v CDG - nedomluvil by se... Rozhodne bych vsak ted cca mesic pred odletem nevahal, ceny brzy zacnou jit exponencialne nahoru...

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od loupeznik »

Skyteam má akci ATL-BUD za 468 USD, nešlo by to nějak využít?

balzac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 01. 02. 2017, 09:58
Stav: Offline

Re: ECP -> PRG/BRQ/VIE (Březen / Duben 2017)

Příspěvek od balzac »

Marty-t: Díky. Vyloženě tele není, ale dobrodruh taky ne :-) Snažím se vybrat něco s optimálním poměrem cena / pohodlí...

loupeznik: Díky za tip, na tom by se dalo stavět + výhoda je, že z Budapešti se dá jet rychlíkem přímo do Brna. Jak se večer dostanu domů, tak se na to podívám.


Odpovědět