Thajsko Vánoce

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Thajsko Vánoce

Příspěvek od Nemec »

Potřeboval bych trochu poradit, sháníme 4 letenky do BKK v období cca (14.12-4.1) a hledám za cenu cca 17 tisic na jednoho, našel jsem LH a AY za dost přijatelnou cenu, ale rodiče by chtěli letět EK. Ti ale nemají v prodeji ten tarif ECO Saver, který by byl cenově v poho, myslíte, že na tohle období dají ten tarif vůbec do prodeje, tudíž bychom měli ještě s koupí počkat, nebo je lepší vzít AY a nestarat se :D Teď ten tarif vedou jako "vyprodáno" tak právě nevím :D


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od Marty-t »

Nemec píše:Potřeboval bych trochu poradit, sháníme 4 letenky do BKK v období cca (14.12-4.1) a hledám za cenu cca 17 tisic na jednoho, našel jsem LH a AY za dost přijatelnou cenu, ale rodiče by chtěli letět EK. Ti ale nemají v prodeji ten tarif ECO Saver, který by byl cenově v poho, myslíte, že na tohle období dají ten tarif vůbec do prodeje, tudíž bychom měli ještě s koupí počkat, nebo je lepší vzít AY a nestarat se :D Teď ten tarif vedou jako "vyprodáno" tak právě nevím :D

a co tak po žních k Turkovi ? TK je z PRG return za 602-660 USD s přestupem v IST... jinak letenky okolo vánoc se chovají jinak než jiné termíny, ale třeba poradí znalejší...

koppak
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Příspěvky: 74
Registrován: 23. 04. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od koppak »

Emiráti vůbec na tyhle exponované termíny typu "kolem Vánoc do Thajska" neuvolňují availibilitu/tarify v nízkých/promo třídách.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od Nemec »

To jsem tak nějak tušil, že budou chtít vytřískat z lidí co nejvíc :D Vzal jsem AY a už to aspoň nemusím řešit :D

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od Filisipi »

Nemec píše:To jsem tak nějak tušil, že budou chtít vytřískat z lidí co nejvíc :D Vzal jsem AY a už to aspoň nemusím řešit :D


Já bych tomu "vytřískat co nejvíc" říkal trh :D Ty letadla by se zaplnily i za vyšší ceny..

A AY je super volba, vždyť poletíš 359!!! :thumbup: :thumbup:

Nicméně stejně nevím, jak to ti Emirates dělají, že lidi od nich čekají mnohem víc než nabízí. Samozřejmě, každej viděl obrázky z F class, ale na to dosáhne asi promile cestujících. Y class je myslím standard všude..Nestkávám se s tímhle "hlavně poleťme EK" poprvé. Jejich PR oddělení by mělo dostat velké prémie :D


Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od Nemec »

Já letím až 22.12. a s OK a CI, ostatní u nás doma letadla nezajímaj, takže vysvětlit jim, že poletí s A350 je jedno :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od Fabo »

Filisipi píše:Nicméně stejně nevím, jak to ti Emirates dělají, že lidi od nich čekají mnohem víc než nabízí. Samozřejmě, každej viděl obrázky z F class, ale na to dosáhne asi promile cestujících. Y class je myslím standard všude..Nestkávám se s tímhle "hlavně poleťme EK" poprvé. Jejich PR oddělení by mělo dostat velké prémie :D


Hodne naslapane PR. Viz treba cocikuv odsek o "luxusnich" koupacich leticich do "luxusni" Dubaje s "luxusnimi" Emirates z TR do Hurhady.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od micaello »

Je nějaký důvod kupovat zrovna do BKK letenky rok dopředu? :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od Fabo »

Spis si myslim, ze jim jde o to koupit letenky zrovna na vanoce radeji rok dopredu.

Kdyz nevis kolik presne bys si mel nechat rezervu, neni tak narocne sklouznout az k cislem jako rok.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od Nemec »

micaello píše:Je nějaký důvod kupovat zrovna do BKK letenky rok dopředu? :D

Rodiče už mají ubytování a víc jak půlka kapacit byla přebraná na Vánoce, tak bych řekl, že lidi udělají to samý i s letenkama. Navíc pro 4 lidi už je dost rozdíl jestli je letenka za 16 tisíc nebo 20, když má člověk nějaký rozpočet na to.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od micaello »

Ta otázka nebyla myšlena zle, zajímalo mě to, protože zrovna BKK je destinace, kam je akce každou chvíli. Ale pokud je už koupený hotel na přesně daný termín, tak není o čem :)

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od Nemec »

Já to taky tak nevykládal :D Zrovna u BKK vím, že to jde koupit levněj a mnohem blíž k času odletu, ale o těch Vánocích právě nevím, jak se může vyvíjet :?

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od dejavu »

Tak třeba loni kupoval Kolega vánoční Phuket s Emirates v prosinci týden před odletem za 14 500. Což je na Phuket dost dobrá cena. Problémy nebyly ani s hotely, bylo tam víc známých, pomáhal jsem jim něco hledat a Booking ukazoval obsazenost 20 procent. Tak nízkou jsem ještě neviděl. Je samozřejmě otázka, nakolik se dá těmto jejich predikcím věřit, ale ceny hotelů rozhodně nebyly napálené na svátky.

Což ovšem nepredikuje, co se bude dít letos. Přesto si myslím, že kupovat to takhle dlouho dopředu, není nutné.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od pettte »

Tak ja letam do Thajska relativne casto. Uz jsem tam letel s Kuwait airways, Qatar, Emirates, prvne dokonce pred 16ti lety s Travel service coz byl tezky masochizmus a dodnes z toho mam spatne sny, o spolucestujicich koupacich delajicich neskutecnou ostudu ani nemluve.
Posledni asi 4 roky jsme si zvyknul letat s Finnair. V HEL maji kratke casy prestupu a jsou to podle meho nazoru velice slusne aerolinky. Pravdou je ze s nima litam hlavne kvuli skvele cene v business a dnes jiz nove A350. Do BKK litaji finsko-asijske posadky, ktere jsou dostatecne vstricne a prijemne a zaroven nejsou "vlezle", presne tak jak to mam rad. Pro info pred zk... koruny jsme kupoval PRG-BKK a zpet v business za 38.500,-CZK, po zk... koruny bezne za 45.000,-CZK coz je oproti Emirates z PRG rozdil, nemluve o celkem dlouhych prestupech v DBX.
Protoze jsem na Thajsko ujety, tak dalsi vanoce 2017 jsem zacal zkoumat uz v lednu :D . Nedavno jsme koukal i na economy a porad byly letenky o vanocich za cca 13.900,-, ja cekam ze posili koruna, a ze se to dostane nize. Opet cilim na business.
Pravdou je, ze kdyz jsem pred 2 lety chtel do thajska pribrat neter cca 3 mesice predem, tak cena economy byla uz cca 33.000,- na dany ternim a to uz byla lepsi take business.
Zjistil jsem, ze u Finnair se dostupnost a cena v case meni, i pote jsem nasel lepsi ceny a otevrene segmenty, ktere treba tyden predtim nebyly...

Co se tyka ubytovani. Pred casem jsem cetl nejaky clanek, ze nejlepsi ceny ubytka a auta je 3 mesice predem, sam jsem to tak vetsinou nevedomky delal a byl jsme vzdy spokojeny. V Thajsku je spousta ubytovani a asi nebude problem nejake sehnat kdykoliv, pravdou je ze ty 3 mesice predem jsou ceny ubytovani i na vanoce velice slusne, puvodne jsem cekal uplne silene ceny. ja mam tu vyhodu, ze nejsem koupak ale porad cestuji, takze kdekoliv na svete si po celou dobu pujcuji auto a jezdim po narodnich parcich, kterych je v TH 83. Jen pro ilustraci, posledni vanoce nova Toyota Hilux (Vigo) 4x4 z Budgetu pres Billinger stala s nulovou spoluucasti 26.000,-CZK coz je za auto, ktere v dane vybave v CR stoji 1mio skvela cena. Diky mobilite si muzu vybirat ubytovani kde chci a prizpusobit tomu i cenu. Vzdy chci slusne ubytovani s bazenem a vloni o vanocich jsem mel prumernou cenu ubytovani na den 950,-CZK. Ano nejsem batuzkar, ano za ubytovani jsem schopen zaplatit dost, preci se jen nekdy musi clovek rozmazlovat. Kdyz se clovek kouka, casto sezene nadherny resort za skvele penize.
Pokud bude nekoho neco zajimat tak napiste, rad odpovim. Pokud se nekdy budu nudit, treba i zplodim trip report mesice na Jamaice, ale ja jsem strasne ukecany a bylo by to moc dlouhe.
Pokud se tady po 16.4. uz neobjevim, tak mne nepustili zpatky z Turecka. Mel jsem dlouho moralni dilema, jestli je podporit svymi penezi, ale na druhou stranu jsem si rekl, ze to tam muze dopadnout jako se Syrii, kam se uz za sveho zivota nepodivam, protoze nejsem odvazny jako Hanca a Tonca co se vydaly do Afghanistanu nebo kam.
Priznavam se, neodolal jsem nabidce 9dni letecky z Lipska, AI, 5*htl s vnitrnim bazenem za 8.830,-CZK...., paradoxne za Dacii Duster s plnym pojistenim jsem na 9dni, utratil 7.913,-, ale zijeme jen jednou!
jestli mi to pri odeslani spadne, nebo napise moc dlouhy prispevek, tak se pujdu picnout a dalsich 13 let uz zase nic nenapisu. #:-s

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Thajsko Vánoce

Příspěvek od micaello »

pettte píše:Pokud se nekdy budu nudit, treba i zplodim trip report mesice na Jamaice, ale ja jsem strasne ukecany a bylo by to moc dlouhe.

Pevně doufám, že se nudit budeš a tripreport z Jamajky sepíšeš, protože určitě nebudu sám, koho by zajímal :) A ukecanost nevadí..u tripreportů už vůbec ne, právě naopak ;)


Odpovědět