Teherán s PS v business class

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Teherán s PS v business class

Příspěvek od prodejce »

Konečně je tu nabídka letenek pro pravé dobrodruhy! Pokud již v budoucnu nepotřebujete navštívit USA či Izrael, otevírá se vám nyní možnost vzít svůj pas a zaletět si s ním na prodloužený víkend do Íránu!!

Ukraine International Airlines mají nyní v akci Teherán - v short-haul business class - za 5 900 Kč brutto za zpáteční letenku. A ne, nechybí zde žádné číslo ani na začátku, ani na konci. Cena je opravdu 5 900 Kč!!! Tento businessový tarif samozřejmě zahrnuje i obligátních 64 kg odbavených zavazadel a vašim víkendovým nákupům se tedy meze nekladou!

Šťastný let! :wave:

P.S. Pro méně odvážné jsou v nabídce i další destinace PS jako např. Dubaj apod., ale to už není tak zářivě výhodné.


lerak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06. 06. 2017, 08:53
Stav: Offline

Re: Teherán s PS v business class

Příspěvek od lerak »

Již dlouhou dobu jsem čtenářem tohoto fóra. Až tenhle příspěvek mě však dohnal k reakci ;)

Chápu určitou míru nadsázky, ale jen pro ujištění...

Nebojte se jet do Íránu, je to opravdu úžasná destinace. Měl jsem tu možnost navštívit tuto nádhernou zemi díky akci Turkish Airlines v únoru 2014 z Mnichova přes SAW do IKA za cca 5.200,-Kč (Economy). Takové super ceny se často nevidí, takže pokud se to někomu s Ukraine International podaří koupit, tak se podělte o zkušenosti.

Vízum dostanete po příletu jednoduše, jenom mějte potvrzení o ubytování (úředníci si mohou do hotelu zavolat a ověřit si rezervaci).

V dubnu 2014 následovala akce s Up by El Al z PRG do TLV. Ten výslech byla celkem síla, ale dostal jsem se do Izraele i z Izraele celkem v pohodě.

2015 USA na Estu......

No a díky ne příliš chytrému zpřísnění podmínek ke vstupu do USA (návštěva v Íránu jako turista=nemožnost cestovat bez víz) jsem si tedy musel podat v roce 2016 žádost o turistické vízum. Nervy byly šílené, tak nějak jsem si říkal, že to asi zamítnou (vzhledem k tomu, že jsem svobodný, studující a pracující člověk s historií cest do trochu netradičních míst). Pohovor na ambasádě ale byl naprosto uvolněný a po pár otázkách mi úředník sdělil: Vaše vízum je schváleno. Za 4 dny přišel pas s multilple entry B1/B2 vízem s maximální možnou dobou platnosti víza 10 let.

Při vstupu byl pohovor na imigračním absolutně bez problémů. Kiosek na otisky, deklaraci atd.. Potvrzení... úředník se jen zeptal na účel cesty...návštěva... Razítko a bylo to. Na nic jiného se neptal (dokonce ani na dobu plánovaného pobytu)

Počátkem 2017 díky Ryan Airu menší kolečko KRK-VDA-BTS na 5 dnů, hned přes hranice do Egypta do Taby....trocha cestování po Sinaji.
Na cestě zpět mě a známé sice izraelci opět vyslýchali (40 minut) ale prý zpět do země mohu ;)

Tímto příspěvkem chci poukázat na to, že cesta do Íránu Vám neznemožní ani cestu do Izraele, ani do USA (tedy pokud nejste jaderný fyzik a do Íránu nejezdíte ,,na dovolenou" 10 x za rok. :)) )

Pokud máte někdo zájem o trochu více informací (rady, postřehy..nebo třeba chcete trip report), tak pište.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Teherán s PS v business class

Příspěvek od flyingblue »

lerak píše:
Tímto příspěvkem chci poukázat na to, že cesta do Íránu Vám neznemožní ani cestu do Izraele, ani do USA (tedy pokud nejste jaderný fyzik a do Íránu nejezdíte ,,na dovolenou" 10 x za rok. :)) )

Pokud máte někdo zájem o trochu více informací (rady, postřehy..nebo třeba chcete trip report), tak pište.


Timto prispevkem jsi dokazal, ze se Tobe podarilo (ale nemusi se to podarit nekomu dalsimu).

Ale tripreport si radi prectem.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Teherán s PS v business class

Příspěvek od Lemon »

V tomhle ohledu se spise pridavam k flyingblue - ja treba osobne preferuji mit dva pasy - jeden "zapad" a druhy "vychod". Kdybych planoval vylet do Iranu, tak si skocim pro treti pas... :wink:

Uz jsem mel parkrat tu cest potkat hodne blbe vyspaleho imigracniho na vstupu do US, ktereho napriklad tuze zajimalo, co jsem delal pred sedmi lety trikrat za rok v Kyjeve... :roll: Hned jak mi skoncil pas s US vizem, tak jsem to konecne rozdelil na dva...

Nicmene tripreport bych take prosil, tech nikdy neni dost... :thumbup:

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Teherán s PS v business class

Příspěvek od Robert »

Lemon píše:V tomhle ohledu se spise pridavam k flyingblue - ja treba osobne preferuji mit dva pasy - jeden "zapad" a druhy "vychod". Kdybych planoval vylet do Iranu, tak si skocim pro treti pas... :wink:


A řeší to něco? Předpokládám, že v ESTA je na Irán otázka nebo jinak potvrzuješ, že si v Iránu nebyl. Pak by to znamenalo, že by si formulář vyplnil nepravdivě, což může mít následky.


milos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 25. 10. 2004, 17:17
Stav: Offline

Re: Teherán s PS v business class

Příspěvek od milos »

jenom mi vrtá hlavou, jak to ty kluci ukrajinský věděli takhle dopředu, že maj slevnit tikety do IKA :)
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... -stat.html


Odpovědět