Aktuality

Moderátor: Airways.cz

Airways.cz
Vydavatel Airways.cz
Vydavatel Airways.cz
Příspěvky: 244
Registrován: 03. 01. 2003, 21:55
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aktuality

Příspěvek od Airways.cz »

pavelpmi píše:Dívám se, jaké byly nejčtenější články Airways.cz v loňském roce, a zaujalo mě mimo jiné toto:

airways.cz píše:V diskusním fóru letos největší pozornost poutaly tradičně trip reporty.Tím nejčtenějším se stal fotoreport z cesty na Havaj, realizovaný díky štědrému vstupnímu bonusu kreditní karty CITI ČSA. Tento trip report v čtenosti hravě porazil i nejčtenější článek o plánované lince ČSA do Japonska. Velmi vysokou čtenost získaly i některé další trip reporty. Z ostatních témat byl stejně jako v předešlých letech největší zájem o vývoj v ČSA.


A hlavně mě zaujala ta čísla. Dívám se, že doposud se přes deset tisíc zobrazení dostaly asi tak tři reporty, všechny psané na pokračování s řadou částí, někdy ještě oživované, které měly odkaz z hlavní stránky (nejčtenější Cocikova cesta kolem světa má v tuto chvíli necelých 38 tisíc zobrazení), a najednou všechny reporty jmenované v onom žebříčku mají přes 50 000 zobrazení, přičemž ten "nejčtenější" víc jak 145 000.

Není "čtenost" dána třeba tím, že/jak se teď, po změnách na hlavní stránce, odkazy na reporty na stránce airways.cz zobrazují? :-?


Na úvod bych chtěl poznamenat, že v článku není uvedeno jediné číslo :D Čísla uváděná fórem s Google Analytics korespondují jen poměrově, ve fóru jsou vyšší. Podobné je to i u statistiky redakčního systému vs. Google Analytics.

Ano, návštěvnost vybraných trip reportů výrazně zvedlo nové poutání v dolní části homepage po spuštění nového designu. Přiznávám, první šestice tam byla několik měsíců, déle než jsem původně předpokládal. Doufám, že se nebude někdo na mě kvůli tomu zlobit.

Konkrétní návštěvnost článku či tématu ve fóru je však souhrou dalších faktorů - vedle samotné atraktivity obsahu hrají roli přímé odkazy na jiných serverech, umístění na předních pozicích ve vyhledávači, sdílení odkazů na sociálních sítích apod. To pak často vede, že článek nebo téma má návštěvnost dlouhodobou, každý den třeba jen několik desítek shlédnutí, ale za delší dobu to může být velké číslo. Příkladem může být první článek o plánované lince ČSA do Japonska - např. zde http://search.seznam.cz/?q=%C4%8Dsa+jap ... n-HP&thru=

Tomáš H.


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Aktuality

Příspěvek od pavelpmi »

Díky, Tome!
(Těmi čísly jsem samozřejmě myslel počet zobrazení, které ukazuje fórum.) :D

Ještě jedna věc: na stránce se zprávami http://www.airways.cz/zpravy/ se jako Nové trip reporty čtenářů na pravé straně stránky zobrazují ty z července minulého roku.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Aktuality

Příspěvek od kuba.biker »

V článku zmiňovaná FlyRomania nedostala povolení k provozování letů LIS-OXB...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Aktuality

Příspěvek od beardie »

co je na titulke obrazok triple-7 Alitalie, povedal by som, ze to je skor A332, podla wingletov a motorov

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Aktuality

Příspěvek od pavelpmi »



Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Aktuality

Příspěvek od Admin »

pavelpmi píše:Ano, je to EI-EJG, A332. :wink:
http://corporate.alitalia.it/static/upl ... -ejg_a.jpg


Díky za upozornění.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Aktuality

Příspěvek od Orus-x »

Ad článek o A350 Ethiopian v PRG...registrace TH-ACU?? Jednak to bylo -AUC a druhak Etiopie má prefix ET-..zajímavý je že to TH- už jsem zaznamenal i na jiném místě :o

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Aktuality

Příspěvek od Admin »

Orus-x píše:Ad článek o A350 Ethiopian v PRG...registrace TH-ACU?? Jednak to bylo -AUC a druhak Etiopie má prefix ET-..zajímavý je že to TH- už jsem zaznamenal i na jiném místě :o


Opraveno. Děkuji za upozornění.


Odpovědět