Pár dotazů amatéra

FS 2000, FS 2004, FS 2006...
Odpovědět
Vaca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27. 07. 2009, 09:18
Stav: Offline

Pár dotazů amatéra

Příspěvek od Vaca »

Ahoj, zdravím všechny přívržence FS.
Tak jsem se konečně odhodlal, a nainstaloval FS. Prozatím lítám na FSx demo verzi... Knipl nemám, ale musim říct, že se to myší dá celkem dobře ovládat, když si zobrazím "axis indicator"... (na ovládání pedálů můžu zatím zapomenout, musím používat "autorudder")
Po několika týdnech učení se s programem jako takovým, a studování nějakých materiálů, co jsem tu na fóru našel, jsem se celkem i naučil konečně jakš-takš létat, -vzlétat a přistávat. Určitě ještě nemám šecky postupy korektní, ale snažím se létat na co největší realismus, (i když toleranci nehody mám jen na půlku, protože mě příliš frustrovalo časté rozbití letadla za horších povětrnostních podmínek) Nejprve jsem se učil na vrtulích Beechcraft baron 58, teď létám na Bombardier CRJ700.
Vzhledem k tomu že létám jen demo, tak je moje "ústřední" letiště Princess Juliana Intl (TNCM) kde bohužel není ILS. Podle GPS se mi daří letadlo horizontálně navádět jedna báseň, ale glide slope nic, Přiznám se že glide slope strefuji pocitově, podle toho aby mi vyšly sestupové/přistávací rychlosti podle klapek až na runway, ale není to ono... Mám nějaké studijní materiály, ale jen v angličtině, navíc tam jsou popsané spíše přístroje jako takové, ale v praxi se mi je nedaří moc použít. -Teď mám na mysli ty navigační..
-Třeba když si na plánuji ifr trasu ve "flight plan", tak mě větinou ATC stějně navede jinou přístrojovou cestou, nevadí, ale v závěrečné fázi mne věž odkazuje na VOR/DME, které si naladím podle instrukcí, ale stejně mne to naviguje někam úplně jinam...
Pak bych se také zeptal, jestli je u VOR k dispozici ona zmíněná glide slope. Ale to až budu VOR ovládat....

Další mé dotazy jsou už druhořadé.
Například by mne zajímalo jak to funguje s těma "závadama" Např když si nastavím požár motoru, co znamenají zaškrtávací políčka "armed" a "failed", pak také jak je to s tema časama "fails in" xx to xx minutes; -je to tak že závada se vyskytne někdy mezi touto dobou? nebo že za ten uplynulý čas zase zmizí? Další věc by mne zajímala, když mám dejme tomu ten požár na palubě, můžu nějak zažádat třeba o "emergency landing"?

Děkuji za vaše rady a trpělivost s nováčkem..
(ps: plné fsx plánuji zakoupit až nějak uspořím pěníz, zatím na učení si vystačím s demem..)


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pár dotazů amatéra

Příspěvek od Fabo »

Na TNCM neexistuje ILS priblizenie, pouziva sa najbeznejsie VOR/DME, ktore spociva v tom, ze smerovo ta (priblizne) navedie VOR, nastavis podla mapy priblizenia, a vysku si urcujes podla profilu v zavislosti na vzdialenosti od VOR. Mechanizaciu kridla by si mal mat v tomto pripade vysunutu naplno uz pri zahajeni priblizenia. Mapy najdes napr. na flight.sanyjo.cz; a kupit mozes zatial aj FS2004 ktora bezne stoji okolo dvoch stoviek. Joystick alebo ine podobne ovladacie zariadenie je nutnost.

Vaca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27. 07. 2009, 09:18
Stav: Offline

Re: Pár dotazů amatéra

Příspěvek od Vaca »

Za ty mapy děkuji převelice! Něco takovýho sem přesně potřeboval, moc mi to pomohlo.. Děkuji moc.

Jinak já si asi počkám na to FSx, zdá se mi to takové "živější". Mimo to ve fsx jde právě taky používat myš jako "joystick", a musim říct, že je to paráda..
můj "knipl"
můj "knipl"
y.JPG (6.47 KiB) Zobrazeno 2661 x

Ale nějakej joystick, by to chtělo to bezpochyby, ale to zas když už tak bych chtěl ňákej rovnou s pedálama, a neraději berany.. Ale to až někdy......... zatim se spokojím s myší, dá se to s ní taky celkem dobře vodit, i ve špatnym počasí.

Jinak bych se ještě zeptal, jak je to celkově ve fs stěma poruchama? Dá se to nějak hlásit věži? Né že bych byl tak daleko, učim se základním věcem, navigacím, manévrům atp... a ještě dlouho budu, ale zkusil jsem si zapnout třeba ten požár motoru, a docela mě frustrovalo, že to nemůžu nahlásit ATC. Je to tak i v plné, nebo je to výsada demo-verze? Navíc mi nepřišlo že by to mělo nějak drtivej dopad na letadlo, nebo tak.. Skoro sem měl pocit, že když to nechám hořet, že se nic nestane...Zhasil jsem, -po chvíly sem ten motor znovu nahodil, "a jelo se dál"...


Odpovědět