Full Flight

Flight Gear, X-Plane a další simulátory
Odpovědět
ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Full Flight

Příspěvek od ok »

Tohle tema navazuje na http://forum.airways.cz/viewtopic.php?t=1992&start=15, ale myslim, ze sem se hodi vic.

Ja jsem mel jednou to stesti byt u recurrent training posadky Travel Service na ruzynskem simulatoru. F/O byl Sved, takze komunikace only in english. Temer pri kazdem startu vysadil motor, ale pokazde jinym zpusobem. F/O ridil jako prvni, CPT ho vystridal v pulce. Pocasi bylo skoro celou dobu stejne: zakladna mraku 200ft, dohlednost 550m, bezvetri, QNH 1013. Letani zvladli skvele. Instruktor sice obcas napominal F/O, ze pouziva kridelka, kdyz ma pouzivat pedaly a prilis s tim trese, ale ja bych to nerozeznal od bezneho linkoveho letu.

Zavady vetsinou taky identifikovali rychle a spravne - krome engine surge, kdy prvni reakce byla: What the hell?! Motor stridave vynechaval a zabiral (N1 skakalo v rozmezi asi 50%), takze jsme se naklaneli za strany na stranu. Nakonec se ozvala rana a motor vysadil uplne. Ale nejvic me vylekalo, kdyz motor vysadil pri pristani asi v 200ft. V tu chvili jsem to necekal a byl to jediny okamzik, kdy se (me) zdalo, ze havarujeme. Pristani bylo dost tvrde, skoro bez podrovnani. Otazka pro povolanejsi: je mozne na simulatoru havarovat, nebo to je jen na rozhodnuti instruktora?

Zajimavy byl take kratky okruh kolem letiste (levy na rwy 24!) ve VFR pocasi. Poprve jsem videl drahu z vetsi vysky nez 200ft a prislo mi, ze sestup je dost strmy - ale to je asi perspektivou z observer seat.

-------------------------------------------------------------------------------------

Nedavno jsem mel moznost si to sam vyzkouset na reconfigurable simulator u nas ve skole ( http://perseus.herts.ac.uk/uhinfo/index ... 94B02ABE7D ). Tenhle simulator ma sice hydrauliku (vlastne pneumatiku), ale misto parabolickeho zrcadla je tam obycejna obrazovka a hlavnim pristrojem je HUD. Neni urceny pro vycvik pilotu, ale na doladovani navrhu ridicich systemu a daji se do nej nahrat vlastnosti jakehokoliv existujiciho i neexistujiciho letadla. Ja jsem si udelal jedno kolecko v simulovane C172. Je to jednomistny simulator, takze veskera komunikace je pres headset (ktera nebyla serizena a neustale mi padala). Snazil jsem se drzet vysku, rychlost a kurs, ktery mi davali a docela mi to i slo, jen pri pristani jsem nejak neodhadnul vysku. Oficialni trenink mame v prosinci, uz se moc tesim :D


ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Docela dobry topic, ale malo prispevku :)

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

asi moc lidí na simulátory nechodí :)

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Ale mohlo by :)

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Docela pěkné pojednání o létání na simulátoru od Toma...
http://www.letecke-forum.info/viewtopic.php?t=638


Odpovědět