Kouření v letadlech vs. požární bezpečnost

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Kouření v letadlech vs. požární bezpečnost

Příspěvek od fricoolinek2 »

Zdravím - když ještě bylo poveleno kouření v letadlech - platily kolem toho některá pravidla za účelem požární bezpečnosti? Např. ohledně způsobu zapálení? Tj. mohl člověk třeba i pokojně použít zápalky?


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Kouření v letadlech vs. požární bezpečnost

Příspěvek od prodejce »

Sirky byly jistější, u zapalovačů se stává, že kvůli nižšímu tlaku v kabině uteče plyn. V letadlech se hulilo desítky let a nikdy jsem neslyšel, že by na palubě vznikl požár od cigarety nebo od zapalovače. Možná mě nějaký znalec opraví, ale já fakt ani historicky o ničem takovém nevím. To už mi jako větší riziko přišlo mít kuřácký oddíl v zadní části kabiny, kam se "zhasnutí transparentu nekuřte" navalilo 90% všech cestujících... jo a v případě vypadnutí kyslíkových masek je třeba nejprve uhasit cigaretu a teprve potom si začít nasazovat masku.

fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Re: Kouření v letadlech vs. požární bezpečnost

Příspěvek od fricoolinek2 »

Zajímavý. U zapalovače by mi přišlo poměrně bezpečný to, že při vypadnutí z ruky (např. v důsledku turbolence) by logicky zhasl z důvodů nedržení tlačítka.

To sirka se musí logicky uhasit "vlastním aktivním pohybem" - tj. fouknutím či třepotáním.

Samozřejmě globální kuřácký ban je vynikající věcí a je jen dobře, že představa kouření v letadlech nyní přijde člověku až bizarní.

aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: Kouření v letadlech vs. požární bezpečnost

Příspěvek od aviatic »

prodejce píše: V letadlech se hulilo desítky let a nikdy jsem neslyšel, že by na palubě vznikl požár od cigarety nebo od zapalovače. Možná mě nějaký znalec opraví, ale já fakt ani historicky o ničem takovém nevím.


https://en.wikipedia.org/wiki/Varig_Flight_820 třeba. A určitě bude podobných případů víc


Odpovědět