Prohlídka Airbusu v Toulouse

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Prohlídka Airbusu v Toulouse

Příspěvek od pepa007 »

Ahoj, mám teď cestu do Toulouse a uvažuju jestli stojí za to navštívit fabriku. Podle webu nabízejí 4 možnosti:

- A380 a A400M
- A350
- okružní jízda po areálu
- bio/eko cosi kdesi

Nicméně co jsem tak četl na webu a viděl na youtoube, tak třeba u těch A380 prostě přes sklo nakouknete do hangáru kde jsou 2-3 A380, na někdy tam dokonce není ani noha, protože se tam nemaká nonstop :-)

Jako leteckej fanoušek jsem viděl milión dokumentů z výroby všech možných typů letadel a asi mě tam nemá co překvapit. Tak se chci zeptat jestli ta osobní návštěva je fakt takovej zážitek, že stojí za to se kvůli ní kodrcat třeba z města zpátky na letiště a pak zase do města?

Děkuju


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Prohlídka Airbusu v Toulouse

Příspěvek od Airbus380 »

Já byl jen na té tour A380/A400M a jak říkáš... koukne se přes sklo do haly. Jako jo, návštěvy určitě nelituju, ale podruhé bych tam už nešel :) To u Boeingů v Everettu to bylo o chlup lepší, minimálně v tom, že mezi námi a výrobní halou nebylo sklo a také trvala déle a řekli nám mnohem víc informací.

Na druhou stranu se mi dost líbila Aeroscopie (muzeum hned vedle). Pokud bych měl v Toulouse zbytečný čas navíc, asi bych tam zašel.

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Prohlídka Airbusu v Toulouse

Příspěvek od Mailand »

Jo, muzeum Aeroscopia muzu taky doporucit, to se mi libilo. Projdes se mimojine v Concordu a kdyz necekas zazraky tak je to fajn prohlidka.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Prohlídka Airbusu v Toulouse

Příspěvek od procvi »

A máte někdo zkušenosti s prohlídkou v továrně Airbusu v Hamburku ?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Prohlídka Airbusu v Toulouse

Příspěvek od pepa007 »

Tak jsem dnes absolvoval prohlídku A350. No... nejzajímavější je že se projedete busem po celým areálu a vidíte spoustu mašin v různým stupni rozpracování. Nicméně v samotné hale, na "final assembly line", je malá prosklená kukaň v horním rožku, z níž vidíte pořádně vlastně jen jedno stanoviště 40 na kterým se přidělávají křídla, kormidla a podvozek. Žádnou dramatickou aktivitu nečekejte. Nejdramatičtější jsou asi debilní otázky lidí na prohlídce typu "a to křídlo udrží ten motor?". Neasi tyvole upadne to hned po startu..

Pro fanouška letadel to má svoje kouzlo a atmosféru, přecejen je to místo, kde se psaly dějiny evropskýho a vlastně světovýho letectví. Ale upřímně, moc pod pokličku neuvidíte, lepší pustit si nějakej dokument na youtube :-)


Odpovědět