Kouření, kuřáci, letání a letadla

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Kouření, kuřáci, letání a letadla

Příspěvek od fricoolinek2 »

Jak dnes náruživí kuřáci (řekněme ti, co dají denně 40 a více) řeší dlouhé lety? Vím, že existují věci jako nikotinové žvýkačky atp., leč kouření je i o tom "rituálu" zapálení si cigarety a vůbec celkové manipulace s ní. Setkali jste se už někdy s někým, kdo třeba obětoval cestu vyžadující dlouhý let jen kvůli svému zlozvyku?

A jak to bylo v časech, kdy kouření bylo v určitých částech prostoru letadla povoleno? Byla tam třeba intezivněji nastavena ventilace či bylo kouření nějakým způsobem regulováno? Tj. třeba personál nedovolil, aby vyšší množství kuřádků současně pálilo jednu od druhé?


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Kouření, kuřáci, letání a letadla

Příspěvek od whiskey »

vacsinou boli smoking seats v zadnej casti. Na letenke bolo napisane, ci je miesto smoking/non-smoking a podla toho sa aj kupovali tie letenky, t.j. ci chces smoking alebo nie.

fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Re: Kouření, kuřáci, letání a letadla

Příspěvek od fricoolinek2 »

A ten kouř se tam dařilo držet? Nelinul se pak po celé kabině? :-?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Kouření, kuřáci, letání a letadla

Příspěvek od beardie »

predpokladam, ze podobne ako v bazene, v ktorom sa v jednej casti curat moze a na druhom konci nie :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Kouření, kuřáci, letání a letadla

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:vacsinou boli smoking seats v zadnej casti. Na letenke bolo napisane, ci je miesto smoking/non-smoking a podla toho sa aj kupovali tie letenky, t.j. ci chces smoking alebo nie.

U ČSA to mám pocit bylo na jedné straně kuřáci, na druhé nekuřáci. Takže kdo seděl u uličky, tak to bylo jak popisuje beardie :)

fricoolinek2 píše:Jak dnes náruživí kuřáci (řekněme ti, co dají denně 40 a více) řeší dlouhé lety? Vím, že existují věci jako nikotinové žvýkačky atp., leč kouření je i o tom "rituálu" zapálení si cigarety a vůbec celkové manipulace s ní. Setkali jste se už někdy s někým, kdo třeba obětoval cestu vyžadující dlouhý let jen kvůli svému zlozvyku?

Jsem náruživý nekuřák, ale bytostně mi vadí, že se na kuřáky hledí, jako by snad ani nebyli lidi. Nechápu, jaký je problém třeba na dálkových vlacích, aby na konci vlaku byl jeden kuřácký vůz.


Ondrej1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 02. 2007, 09:07
Stav: Offline

Re: Kouření, kuřáci, letání a letadla

Příspěvek od Ondrej1 »

Moje zkušenost z TATL letů v půlce devadesátek je kuřáci vzadu a když jsem seděl někde uprostřed, tak jsem o nich ani nevěděl, klima fungovala. Problém byla jenom cesta na záchod.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Kouření, kuřáci, letání a letadla

Příspěvek od whiskey »

beardie píše:predpokladam, ze podobne ako v bazene, v ktorom sa v jednej casti curat moze a na druhom konci nie :)

ani nie, smer prudenia vzduchu bol od nosa ku chvostu, podobne ako v europskych IC vlakoch svojho casu, kde boli fajciarske polovice voznov. Vzduch vzdy prudil z nefajciara do fajciara.


Odpovědět