Airbus A319 Corporate Jet pro Vládní letku AČR

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Loni touto dobou jsme do školy měli napsat slohovku "Dopis někomu slavnému" a já psal ironický dopis Paroubkovi a tuto událost jsem tam taky zmínil :D a co víc - po dvou týdnech mi na dopis sám odpověděl!!!

Jestli chcete, oba dopisy zde rád zveřejním :D


Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Jasně,to by mě zajímalo co tam psal o těch F 18 :D

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

O těch tam on nic nepsal, ale o letadle se zmínil:

Můj dopis jemu:
V Kolíně dne 24. března 2006
Vážený pane Jiří Paroubku,
chtěl bych vám pogratulovat k rozhodnutí ohledně zvýhodňování zaměstnávání studentů. My studenti opravdu nevíme, co s penězi, takže nás neskonale těší, že můžeme přispívat na skvěle fungující státní zdravotnictví, platit daně - tedy Vám přidávat na vaše bezesporu nízké platy.
Chtěl bych Vám oznámit, že jste se stal mým novým životním vzorem. Pochopil jsem totiž, že jestli chci být bohatý, tak chodit do práce nebo nedej bože podnikat v tomto státě nemá smysl, jak ostatně zmínila manželka vašeho předchůdce. Rozhodl jsem se, že až vyrostu, budu politikem jako Vy. Chci také mít plat v řádu statisíců, moci neomezeně cestovat zcela zdarma, dokonce sám v celém letadle. I když nevím, jestli to neděláte proto, že se s Vámi normální cestující bojí létat. Ostatně při vaší poslední cestě vás stíhací letouny spojenců doprovázely dokonce dvakrát! Jestli se náhodou Švýcaři a Španělé nebáli, abyste nepřistál na jejich území a nerozšířil Váš politický systém i tam.
Musím se také sklonit před rozhodnutím jmenovat Davida Ratha ministrem zdravotnictví. Nedokážu pochopit, jak mohli být jeho předchůdci tak, omluvte mě, blbí, že za skoro osm let ani jeden z nich nepochopil, že za vše může ODS. Ještěže pan Rath je tak bystrý člověk a objevil pravou příčinu problémů českého zdravotnictví!
Pane premiére, nedělejte si vrásky ze vtípku, který se začal šířit po internetu. Nevím, jak je možné, že když do mezinárodního vyhledávače Google zadáte heslo "Nevychovaný buran", že vyhledávač zobrazí vaše osobní stránky. Ovšem ministr práce a sociálních věcí, pan Zdeněk Škromach je na tom mnohem hůř. Podle vyhledávače je totiž "prasopes". Jsem zvědav, kdy a jak bude Googlem prezentován David Rath, osobně tipuji hesla jako: "Hrobař", "Smrtka" nebo "Rakev". Jistě v tom zase bude mít prsty ODS! Zastávám názor, že kdyby Bill Gates zakládal v českých podmínkách Microsoft, tak nepracujeme s Windows, ale myjeme okna!
Na závěr vám děkuji za to, že jste a že vás mám možnost denně vídat prostřednictvím televizní obrazovky. Na sitcom se jménem "Česká politika" se těším dokonce více než na britskou kultovní řadu Červený trpaslík.
S přáním (ne)zdaru ve volbách
Vítězslav B...


Jeho odpověď:


Vážený pane B...u,

musím uznat, že jste při psaní své slohové práce projevil obdivuhodnou fantatzii a invenci. Jen Vás musím trošku zklamat. Váš rozšafný popis života premiéra má od reality velmi daleko. Byl byste asi překvapen, kdybyste zjistil, že můj pracovní program zabírá přes 12 hodin denně. Ale nemyslete si, nestěžuji si. Velmi dobře vím, co funkce premiéra obnáší. Věřte, že bych se musel stydět, kdybych reálně jednal tak, jak mne popisujete ve své práci.

Zklamu Vás i v případě cestování. Rozhodně nejde o neomezené výjezdy, jak si představujete. Každou cestu musí schválit vláda a musí být jednoznačně zdůvodněna svým přínosem pro Českou republiku. Letadlem také rozhodně nelétám sám, ale zahraničních cest se zúčastňují také delegace, podnikatelé a novináři. Představa, že sám bloudím prostory letounu, je prostě zcela zcestná. Navíc - taková zahraniční cesta není žádný výlet. Od rána do pozdního večera probíhá jedno jednání za druhým a na nějaké prohlídky památek či scenérií tak zbývá skutečně žalostně málo času. Prostě do zahraničí nejezdím na výlety, ale za prací.

Jsem rád, že již ve studentském věku věnujete takovou pozornost politice. Mám pro Vás ale jednu radu, jestli tolik toužíte stanout na poli politickém - věnujte se spíše než humorným průpovídkám reálným faktům. Vím, je to těžší, ale výsledek stojí za to.

Přeji Vám hodně studijních úspěchů,

Jiří Paroubek
předseda vlády ČR

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Jako Tvůj dopis vůbec dobrý,ale musím říct že mě i ten pán mile překvapil.Ale asi poprvé a naposled :cry:

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Papinak73 píše:Jako Tvůj dopis vůbec dobrý,ale musím říct že mě i ten pán mile překvapil.Ale asi poprvé a naposled :cry:


Ten pán to pochopitelně nepsal, to napsal někdo z jeho nohsledů (pod vedením létajícího generála Jardy...)


Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Ale podepsat to ten trouba musel (asi)

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Papinak73 píše:Ale podepsat to ten trouba musel (asi)


To asi jo, ten už podepsal takových blábolů... 8)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tak to je mazec.... 8) :D 8) :D :shock:

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Papinak73 píše:
Jafa píše:
MS743 píše:


http://zpravy.idnes.cz/cesky-air-force- ... domaci_pei

Je opravdu letoun s prezidentem nazyvan Air Fiorce One? je to standardni nazev jakeho koliv letounu s hlavou statu na palube? nebo vtip media?


Nazývá se "Air Force Zero One"

Oprava :D Czech Air Force Zero One
Mě tak u toho napadá,nevíte někdo jak je to teď ve světě s upřednosťováním vládních letů od ŘLP?Zda jsou považovány za normální linky nebo mají nějaké výhody?


Sám si odpovím,jak jsem dostal odpověď jinde.Třeba Vás to taky bude zajímat :D


Urcite druhy vladnich letu jsou poli 18 letoveho planu oznaceny STS/HEAD. Co se tyce primo jejich rizeni a pripadneho nejakeho uprednostnovani kdyz uz jsou ve vzduchu, nema toto oznaceni zadny vliv, vsichni jsou si rovni. Ze vzduchu to maj na zem volnym padem v horicich troskach vsichni stejne daleko. Jedina jejich vyhoda je, ze let v letovem planu oznaceny jako STS/HEAD je automaticky vyjmut z centralniho rizeni toku, takze nemuze dostat slot.

Pak jsou jeste nejake specificke zpusoby zachazeni s timto letem kdyz je na zemi, ale to je vicemene jen dnes uz nepochopitelne a nesmyslne oznaceni techto letu zkratkami SD 01 - SD XY, coz znaci let Statni Dulezitosti a v dusledku to znamena aplikaci prapodivnych opatreni pozustalych jeste z dob vlady rude chatry, napriklad se pred pristanim takoveho letu kontroluje draha, cimz se zdrzuji ostatni letadla, vyhlasuje se mistni pohotovost, takze hasici nastartujou trambusy, zapnou majaky, vyjedou metr pred hasicarnu a turujou motory, a v neposledni rade se v prostoru odbavovaci plochy jih vyhlasi takzvany motorovy klid, aby soudruhy pri francouzacich snad nahodou nerusil prave vzletajici policejni vrtulnik letici nekomu na pomoc.

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

2Papinak73: si si opravdu jistej, že na lety pro záchranu lidského života se motorovej klid vztahuje také? ;-)

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

dell píše:2Papinak73: si si opravdu jistej, že na lety pro záchranu lidského života se motorovej klid vztahuje také? ;-)

Jsem to jen takhle převzal.Já pochybuji že se druhá polovina příspěvku vůbec ještě používá,ale už jsem zažil ledacos.Ale v praxi snad vítězí rozum :D

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

na motorovej klid se bohužel hraj pořád...jednou jsem takhle na jihu zkejsnul asi 30minut v letadle a během té doby mi propadnul slot, prima odpoledne :D

pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od pkuran »

Něco do diskuze o livery. Jedno celkem vkusné:
http://www.airliners.net/open.file/1188350/L/
...no není to Airbus, ale to snad nevadí.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

pkuran píše:Něco do diskuze o livery. Jedno celkem vkusné:
http://www.airliners.net/open.file/1188350/L/
...no není to Airbus, ale to snad nevadí.


Co je na tom vkusného?

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

skater píše:
pkuran píše:Něco do diskuze o livery. Jedno celkem vkusné:
http://www.airliners.net/open.file/1188350/L/
...no není to Airbus, ale to snad nevadí.


Co je na tom vkusného?


:lol: :lol:


Odpovědět