Zachranne vesty

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
zajkodano
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 03. 05. 2003, 19:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Zachranne vesty

Příspěvek od zajkodano »

Mam taku fobiu, ze si na pamiatku beriem skoro vsetko co sa da z lietadla zobrat. Minule ked som letel tak ma napadlo, ze ci si "nepoziciam" zachrannu vestu. Nakoniec som si to v poslednej chvili rozmyslel ved coked niekto po mne ju bude nahodou potrebovat a ona tam nebude. Chcem sa spytat "pozicial" si uz niekto vestu z lietadla? Ak ano, nemal s tym ziadny problem?


Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Sice jsem se o to nikdy nepokusil ale radši bych to neriskoval,letuščiny oči jsou totiž všude. :o

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Zachranne vesty

Příspěvek od Lucky »

zajkodano píše:Mam taku fobiu, ze si na pamiatku beriem skoro vsetko co sa da z lietadla zobrat. Minule ked som letel tak ma napadlo, ze ci si "nepoziciam" zachrannu vestu. Nakoniec som si to v poslednej chvili rozmyslel ved coked niekto po mne ju bude nahodou potrebovat a ona tam nebude. Chcem sa spytat "pozicial" si uz niekto vestu z lietadla? Ak ano, nemal s tym ziadny problem?


To si snad delas legraci??At te ani nenapadne z letadla brat co ti nepatri :evil: :evil: :evil:

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Zachranne vesty

Příspěvek od skater »

zajkodano píše:Mam taku fobiu, ze si na pamiatku beriem skoro vsetko co sa da z lietadla zobrat. Minule ked som letel tak ma napadlo, ze ci si "nepoziciam" zachrannu vestu. Nakoniec som si to v poslednej chvili rozmyslel ved coked niekto po mne ju bude nahodou potrebovat a ona tam nebude. Chcem sa spytat "pozicial" si uz niekto vestu z lietadla? Ak ano, nemal s tym ziadny problem?


Takovou fobii bys měl léčit, uvědom si, že svým konáním při souhře můžeš způsobit tragédii. Je někdo znalý toho, jak často se dělá kontrola úplnosti vybavení letadla záchrannými prostředky?

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zachranne vesty

Příspěvek od Luko2 »

zajkodano píše:Mam taku fobiu, ze si na pamiatku beriem skoro vsetko co sa da z lietadla zobrat. Minule ked som letel tak ma napadlo, ze ci si "nepoziciam" zachrannu vestu. Nakoniec som si to v poslednej chvili rozmyslel ved coked niekto po mne ju bude nahodou potrebovat a ona tam nebude. Chcem sa spytat "pozicial" si uz niekto vestu z lietadla? Ak ano, nemal s tym ziadny problem?


Někdy minulý rok jsem četl na stránkách Ryanairu, že nějaký anglický týpkové si ji chtěli s sebou vzít z letadla, jelikož jí prý chtěli použít na koupání v moři, když už byli v té Barceloně. Ale jak to nakonec pro ně dopadlo Ti nepovím...


American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Když si vezmeš instrukce, tak jich tam maj spoustu náhradních a při nejhorším jsou na vedlejším sedadle, ale vesta? :roll:

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Zachranne vesty

Příspěvek od Lucky »

skater píše:Takovou fobii bys měl léčit, uvědom si, že svým konáním při souhře můžeš způsobit tragédii. Je někdo znalý toho, jak často se dělá kontrola úplnosti vybavení letadla záchrannými prostředky?


Takova prohlidka se dela pri kazdem Daily check to znamena 1x za 24
hodin

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Zachranne vesty

Příspěvek od Pavel »

Lucky píše:Takova prohlidka se dela pri kazdem Daily check to znamena 1x za 24
hodin


a správně by PP měli dělat kontrolu po každém vystoupení cestujících....myslím tím vesty v sedačkách

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Příspěvek od Zoommy »

Tuhle po příletu společnosti Kaliningradavia do PED taky chyběla vesta pod jedním ze sedadel, letuška ihned vylítla z letadla a začala jí shánět...ale nepodařilo se, někdo jí asi strčil pod bundu a šlo se.... a když za týden odlétali rusáci zpět tak si handling dával při odbavení pozor, jestli ji někdo nemá s sebou nebo v kufru, ale nenašla se.

Podle mě jí někdo vzal už při jednom z předešlých letů a letuška si toho všimla až v PED. Těžko říct.
Zajímalo by mě kolik stojí taková vesta, nevíte někdo?

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

Zoommy píše:Tuhle po příletu společnosti Kaliningradavia do PED taky chyběla vesta pod jedním ze sedadel, letuška ihned vylítla z letadla a začala jí shánět...ale nepodařilo se, někdo jí asi strčil pod bundu a šlo se.... a když za týden odlétali rusáci zpět tak si handling dával při odbavení pozor, jestli ji někdo nemá s sebou nebo v kufru, ale nenašla se.

Podle mě jí někdo vzal už při jednom z předešlých letů a letuška si toho všimla až v PED. Těžko říct.
Zajímalo by mě kolik stojí taková vesta, nevíte někdo?


http://www.equipped.com/vestchrt.htm

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od Lucky »

Zoommy píše:Tuhle po příletu společnosti Kaliningradavia do PED taky chyběla vesta pod jedním ze sedadel, letuška ihned vylítla z letadla a začala jí shánět...ale nepodařilo se, někdo jí asi strčil pod bundu a šlo se.... a když za týden odlétali rusáci zpět tak si handling dával při odbavení pozor, jestli ji někdo nemá s sebou nebo v kufru, ale nenašla se.

Podle mě jí někdo vzal už při jednom z předešlých letů a letuška si toho všimla až v PED. Těžko říct.
Zajímalo by mě kolik stojí taková vesta, nevíte někdo?


Protoze je to vesta certifikovana pro leteckou dopravu tak bude urcite hodne draha.Ostatne jako vsechno v letectvi.Az budu v praci tak se mrknu presne jakou ma cenu :wink:

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Stevardi maji sice kontrolu vsech vest v checklistech, ale az po uklidu pred zpatecni cestou (pri tzv. security checklistu). Pred letem z PRG se kontroluji jen namatkou. Ze by si lide brali vesty zpod sedacek, to se nestava.
Ale docela casto se rodicum libi vesty pro kojence, ktere stevardi davaji spolu s poutacim pasem na dobu letu. Je potreba si vsimat, aby jim nezustala „nahodou” v tasce. A kdyz nahodou jo, jsou to dost trapne situace.

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od Lucky »

VictorK píše:Stevardi maji sice kontrolu vsech vest v checklistech, ale az po uklidu pred zpatecni cestou (pri tzv. security checklistu). Pred letem z PRG se kontroluji jen namatkou. Ze by si lide brali vesty zpod sedacek, to se nestava.
Ale docela casto se rodicum libi vesty pro kojence, ktere stevardi davaji spolu s poutacim pasem na dobu letu. Je potreba si vsimat, aby jim nezustala „nahodou” v tasce. A kdyz nahodou jo, jsou to dost trapne situace.


Obcas se to opravdu stava :evil:

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Fakt?, zatim jsem si nevsim, asi jsem jeste idealista nebo ignorant :oops: :) . Ale mozne je asi vsechno, lidi berou ruzne veci.
Casteji se spis stava, ze si ji nekdo z kapsy pod sedackou vykopne, a vesta se pak najde kousek jinde na zemi. Pochopitelne je pak dotycnemu na ... (dve veci).

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

VictorK píše:Fakt?, zatim jsem si nevsim, asi jsem jeste idealista nebo ignorant :oops: :) . Ale mozne je asi vsechno, lidi berou ruzne veci.
Casteji se spis stava, ze si ji nekdo z kapsy pod sedackou vykopne, a vesta se pak najde kousek jinde na zemi. Pochopitelne je pak dotycnemu na ... (dve veci).


vesty mizí docela často, dokonce sem byl u toho,když PP udělali kontrolu než dali pokyn autobusu k odvozu cestujících a od dvou "fóbistů" si je šli vyzvednout do autobusu.....


Odpovědět