Concorde

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

to PV: ja to myslim celkově .. že jako přichází třeba nový typy letadel a tak a éra concorda už je pryč :(


Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

V Sinsheimu je kokpit také za sklem :( .

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Příspěvek od Zoommy »

V Duxfordu je také pod sklem nebo alespoň za řetízkem, pokud si dobře vzpomínám...

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

dcvojta píše:http://concorde.wz.cz/

[i]Plný tah, přídavné spalování všech čtyř motorů zapnuté. Uvnitř letadla klid, motory nebylo skoro vůbec slyšet.[/i


http://www.flightlevel350.com/Aircraft_Aérospatiale-British_Aerospace_Concorde-Airline_British_Airways_Aviation_Video-1559.html
Tohle nějak nesouhlasí.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Já jsem si Concorde prohlédl v New Yorku, měl bych i fotky, ale jsem línej je nahrávat na web :P


FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od FL330 »

Thisway píše:
dcvojta píše:http://concorde.wz.cz/

Plný tah, přídavné spalování všech čtyř motorů zapnuté. Uvnitř letadla klid, motory nebylo skoro vůbec slyšet.


http://www.flightlevel350.com/Aircraft_Aérospatiale-British_Aerospace_Concorde-Airline_British_Airways_Aviation_Video-1559.html
Tohle nějak nesouhlasí.

Myslis? Mne sa to video zvnutra zda celkom tiche, minimalne teda o nic vacsi ramus ako v hocktorej A320... pocas startu je pocut hlasy ostatnych cestujich, to ked si sa po runwayi rozbehol v IL-18, to bol iny punk! :)

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

FL330 píše:
Thisway píše:
dcvojta píše:http://concorde.wz.cz/

Plný tah, přídavné spalování všech čtyř motorů zapnuté. Uvnitř letadla klid, motory nebylo skoro vůbec slyšet.


http://www.flightlevel350.com/Aircraft_Aérospatiale-British_Aerospace_Concorde-Airline_British_Airways_Aviation_Video-1559.html
Tohle nějak nesouhlasí.

Myslis? Mne sa to video zvnutra zda celkom tiche, minimalne teda o nic vacsi ramus ako v hocktorej A320... pocas startu je pocut hlasy ostatnych cestujich, to ked si sa po runwayi rozbehol v IL-18, to bol iny punk! :)

V IL-18 jsem neletěl, ale v A320 se mi nezdálo, že by nebylo nic slyšet..... :wink:

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od FL330 »

Thisway píše:V IL-18 jsem neletěl, ale v A320 se mi nezdálo, že by nebylo nic slyšet..... :wink:

Ono v kazdom lietadle je slusny hluk, akonahle sa plynove paky pohnu vpred - a tak to bude az dovtedy, kym niekto nevymysli motory na uplne inom principe ako palenie horlavin (a to nam este stale zostane aerodynamicky hluk, ktoreho sa nezbavime nikdy)... Akurat ze ramus v A320 povazujem za relativne ticho (nielen v porovnani s IL18 :lol: ) a zvuk z toho videa mi pripadal tiez takmer ako komorna hudba... :)

elevon
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 20. 05. 2006, 09:51
Bydliště: Východní Čechy
Stav: Offline

Příspěvek od elevon »

Nic tak nádhernýho se dlouho do vzduchu nedostane. Ještě že se čas od času ukázal i v Praze. Teď zbývají jen nostalgické vzpomínky a taky VHS a DVD,mimochodem, to od ITVV je skutečně super!! A mohl by mi někdo poradit,ke kterýmu britskýmu by se dalo od nás nejlíp dostat?/ Londýn,Manchester,Filton...,určitě ne New York a Barbados!/

sobik
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 323
Registrován: 19. 01. 2005, 01:41
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od sobik »

Thisway píše:
PV píše:V tomhle případě ale nic nového nepřichází :(

Přichází. Dále viz téma "Nexst."


Pls nohama zpatky na pevnou zem. Nexst je ve stadiu vedeckeho vyzkumu, tj. co se tyce konkretniho letadla, tak to je ve stadiu hodne ranneho vyvoje. Nekde jsem tu zahlidnul, ze jsou hodne daleko - to je blbost. Osobne bych to ohodnotil jako max 10% vyvoje letada, pricemz to nejhorsi (poslednich 10%) je certifikace. Projekt Nexst bych si dovololil ohodnotit jako super financovany vyzkum, nikoli jako nastupce Concorda.

sobik
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 323
Registrován: 19. 01. 2005, 01:41
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od sobik »

PS: na tech 10% ztroskotaly hotovy veci jako M602 a L610, to jsou veci hodne daleko, ne nejaka maketa napichnuta na raketu. Tudiz hodne daleko definujme neco kolem 90% vyvoje :)

pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od pkuran »

Je fakt že L610 jsem už dokonce letěl :lol: a kde jí je konec :cry:

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

elevon píše:A mohl by mi někdo poradit,ke kterýmu britskýmu by se dalo od nás nejlíp dostat?/ Londýn,Manchester,Filton...,určitě ne New York a Barbados!/

Na Barbadosu ho mají stejně momentálně schovaný v hangáru, plánujou tam udělat jakýsi aviation park, ale zatím je to jen v rámci představ. Takže by se ti cesta do Karibiku fakt nevyplatila :lol: Jinak v Manchesteru jsem ho zahlídla akorát z letadla, ale tam se k němu dá dostat určitě docela blízko, je součástí nějakýho návštěvnickýho parku. Na Heathrow stojí mezi dráhama :?

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Yankee Alpha píše:
elevon píše:A mohl by mi někdo poradit,ke kterýmu britskýmu by se dalo od nás nejlíp dostat?/ Londýn,Manchester,Filton...,určitě ne New York a Barbados!/

Na Barbadosu ho mají stejně momentálně schovaný v hangáru, plánujou tam udělat jakýsi aviation park, ale zatím je to jen v rámci představ. Takže by se ti cesta do Karibiku fakt nevyplatila :lol: Jinak v Manchesteru jsem ho zahlídla akorát z letadla, ale tam se k němu dá dostat určitě docela blízko, je součástí nějakýho návštěvnickýho parku. Na Heathrow stojí mezi dráhama :?


V Google Earth lze dva exempláře vidět u terminálu v LHR.

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

V Parizi CDG je pri pojizdeni videt Concorde v akcni poloze „tesne po vzletu ” mirne v naklonu, z terminalu ale nejspis pohled nic moc, protoze to je daleko.
V New Yorku v Intrepid Museum je to stejne jak uz bylo popisovane - plexisklo temer vsude a jeste k tomu jednosmerny pruchod s hlidacem u obou dveri. Takze nic moc :cry: . ALe zase se da docela pohodlne obchazet zvenku a primo pod letadlem (12/2004).


Odpovědět