Odborné projevy cestujících

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Odborné projevy cestujících

Příspěvek od Thisway »

"To o ten Amsterdam je takový zájem, že tam letí tolik letadel najednou?"
řakla mi nedávno známá, když viděla na obrazovce v PRG přílet code-sharu OK-KE-KL z Amsterdamu. Znáte to taky? Pochlubte se!


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Jen, chlapce, nelitej moc vysoko ani prilis rychle, at se ti nic nestane :wink:

Jano
Stav: Offline

Re: Odborné projevy cestujících

Příspěvek od Jano »

Thisway píše:"To o ten Amsterdam je takový zájem, že tam letí tolik letadel najednou?"
řakla mi nedávno známá, když viděla na obrazovce v PRG přílet code-sharu OK-KE-KL z Amsterdamu. Znáte to taky? Pochlubte se!


Nebola to nahodou KL/NW/CO/OK/DL codeshare? Myslim, ze so s nou letel tot v utorok do AMS :)

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

Letci maji ocelove ptaky 8)

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Ja onehda stala s poslednim pax pred jednim C busovym gatem a cekali jsme na agenta, aby pana dopravil k letadlu. Zrovna proti nam na stojanku prijizdelo jumbolino SN Brussels.

Pan se zamyslel a povida "to je andula?"
rikam "nene to je Avro"
pan:"to je ruske?"
ja (uz notne bublajic smichy) "ne, britske"


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

AL: :) Bus gejty:....to jedeme do toho Burgasu autobusama? a pres Brno? nebo nejdriv do Brna autobusem a pak letadlem?

Volala mi jednou pani na TKT: prosim vas, muzeme si vzit do Anglie psa? No to nejde(EZY), bohužel. Hmmm to je spatny. Tak aspon hodne konzerv? Vite tam je vsecko drahy...

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Příspěvek od bubo »

uz jsem to nekde na tomto foru psal.
V Bruselu, patecni let okolo 18:00 do LKPR, Sabena. Borec prede mnou se bavil se spolucestujicim jako odbornik - "no jo, my ted letime s timto Avrem, tak to tu sekeru nedozeneme, to kdyby jsme leteli tim Airbusem /a ukazal z okna/, tak to by jsme dohnali.."
Venku stal B737.......

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Ještě se mi jednou stalo, že jeden cestující podával odborné info manželce. Ukazoval přitom na Canadair Regional Jet a říkal:"To sou ty malý Fokkery, tam se nedá ani stát..."

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Ono stačí strávit pár chvil na terase LKPR a poslouchat koupáky či cestující, kteří letí jednou za rok, co si vyprávějí za blbosti:

"Doufám že to s náma nespadne, čet jsem někde, že ČSA spadne každý rok několik letadel"

"No my jsme minulý rok letěli se Smartwings, myslím že s Boeingem 380"

"No tohle není Airbus, ale Boeing. Kdyby to byl Airbus, tak by měl vrtule"

"A čím k moři poletíme?" "No poletíme s ČSA s jumbem, jiný letadla už ČSA nemaj"

"Tatíííí, už to letadlo s tetou přistálo?" "Myslím že jo, páč na tý obrazovce je napsáno LAST CALL"

...ono by stačilo se na hodinu postavit na terasu s papírem a tužkou a všechny ty výroky si zapisovat, určitě by jich bylo ažaž :lol:

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

MK píše:Ono stačí strávit pár chvil na terase LKPR a poslouchat koupáky či cestující, kteří letí jednou za rok, co si vyprávějí za blbosti:

"Doufám že to s náma nespadne, čet jsem někde, že ČSA spadne každý rok několik letadel"

"No my jsme minulý rok letěli se Smartwings, myslím že s Boeingem 380"

"No tohle není Airbus, ale Boeing. Kdyby to byl Airbus, tak by měl vrtule"

"A čím k moři poletíme?" "No poletíme s ČSA s jumbem, jiný letadla už ČSA nemaj"

"Tatíííí, už to letadlo s tetou přistálo?" "Myslím že jo, páč na tý obrazovce je napsáno LAST CALL"

...ono by stačilo se na hodinu postavit na terasu s papírem a tužkou a všechny ty výroky si zapisovat, určitě by jich bylo ažaž :lol:


:D :D :D

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Já se nejvíc bavím na terase - nejčastější jsou různé perly před odletem A310. Babičky a tetičky tu čekají na odlet jejich kachniček za velkou louži, samozřejmě si myslí, že letadla lítaj na minutu na čas, takže zcela pravidelně zběsile mávají na Atéerko, pobíhají po terase a vykřikují "to je ono, je to ČSA!!". Když pak za půlhodiny skutečně startuje to "jejich" letadlo, už tam dávno nejsou.

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od FL330 »

Ked obcas clovek pocuje takuto hlasku tak sa zasmeje, ale niekedy konci sranda.

Fischer, cca 5-6 rokov dozadu, let na dovcu. Na sedackach predo mnou si sadol chlapik (cca 30) so zenskou (cca 25) a ked sme sa pohli od gejtu a pomaly sa sunuli k RWY, tak to zacalo:

Ona: Milacik, preco sa to lietadlo tak trasie?
On: Neboj, to su len turbulencie od motorov. Z nich totiz slahaju horuce plamene a ked sa to zmiesa s okolitym vzduchom, ktory je studeny, tak su z toho turbulencie.
Ona: Ale ved vonku je dost horko.
On: Ano, lenze plamene z motorov maju skoro 10.000 stupnov. A cim vyssie poletime, tym bude studensi vzduch okolo a tym su potom tie turbulencie vacsie. Najhorsie to vraj je na Concordoch, tie lietaju az v 20-tich kilometroch, to uz je skoro vesmir, tak tam uz to hadze aj kilometer hore-dolu.

:D :D Fajn, to som sa este bavil. Ale nie dlho - ti dvaja sa rozpravali fakt nahlas a onen typek s kratkymi prestavkami "vysvetloval" svojej polovicke letecku techniku, az kym sme nepristali.

Na Kanaroch. :? :x

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Ještě v minulém století , jsem letěv s TVS do Antálie a za námi seděli dvě babky a upřeně sledovaly display. Když se letadlo přiblížilo k nápisu "Marmar see" jedna koukla z okýnka a tý druhý sebevědomě zahlásila " Koukej Máňo, Murmaňský moře " :-)
Jinak za jednou nejmenouvanou členkou tohoto fóra, přišla paní jestli opravdu tohle je to letadlo do Análie

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Nejvíc mě baví cestující, kteří se mermomocí dožadují informací o provozních záležitostech a přitom je naprosto evidentní, že jim je to úplně nanic, protože tomu nerozumí. Za všechny: "Slečno, jakým typem letadla letíme?" "Je to airbus 321" "Aha, to je to nejmenší, co ČSA má, že jo?" :lol:
Nebo další taková: "Čím to letíme?" "Airbusem 321" "Jo jo, to znám, tím jsme s váma letěli i předloni na dovolenou." - to bylo jen pár měsíců po dodání :D
A úplně klasičtí jsou cestující, kteří se dožadují jedné konkrétní řady, protože je tam víc místa na nohy... a už je vůbec nezajímá, že v každým typu letadla je to jinak :) a když jsou obzvláště "chytrý", tak jim tu řadu bez připomínek přidělím a oni pak jenom koukaj, že to místo na nohy je někde jinde :)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

V pondělí pred checkinem Koreanu maminka na svojí dceru "prosimtě řekni jim, ať tě posaděj dozadu, kdyby to padalo, aby ses nezabila" :)


Odpovědět