Embraer 190/195 series

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od pavelpmi »

Já jsem s ním třeba párkrát letěl (E195, Air Europa) a jeví se mi jako krásné a příjemné letadlo.
Report tu.

Pro Globíka: na jedné fotce jsou vidět i biny, nevím, jestli ti to ale nějak pomůže. Našíř by se tam určitě vešel. :lol: Ale to by tě nechali letět s takovým velkým kabinovým zavazadlem?


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

vitezslav píše:Jelikož od založení vlákna uplynuly 4roky, předpokládám, že už s EMB190/195 letěl kde kdo. Hoďte sem nějaké poznatky. Už se na něj těším (flyNiki).


Nevim, co za poznatky by te zajimalo. Uplne normalni letadlo. :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od Globik »

pavelpmi píše:Pro Globíka: na jedné fotce jsou vidět i biny, nevím, jestli ti to ale nějak pomůže. Našíř by se tam určitě vešel. :lol: Ale to by tě nechali letět s takovým velkým kabinovým zavazadlem?


Jasně, že našíř. On se jinak než našíř nevejde ani v 737/320. Jde mi o to, zda se vejde alespoň našíř, tedy jestli není moc široký a tlustý. Letěl jsem s tímto strojem jen jednou a to jsme tento kufřík neměli. Ale jinak ho vozíme dost často. Teď tedy letím poprvé s JetBlue a s Airtranem, tak doufám, že ke carry-on přistupují jako ostatní americké airlines. Co tu lidi občas berou do kabiny, je úžas :shock:

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od jvoj »

Dobrý den všem,

chtěl bych se zeptat, zda někdo máte informace o nějaké spotřebě E195. v FS9 jsem s nim letel BRQ-AMS, a vysla mi spotreba paliva cca. 1,7l/100km/pax s tim, ze jsem pocital se 100 cestujicimi na palube. Je toto cislo realne? Vim, ze s B737-800 se na takove trase udajne da dosahnout treba 2,7l/100km/pax treba se 150 pax na palube, ale u E-jets jsem nekde cetl, ze spotreba u nich neni prave silna stranka, tak jsem znejistel.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od pepa007 »

Embraer věří že Evropskej LCC trh je natolik nasycenej, že půjdou i na menší letiště a k tomu budou potřebovat menší letadla. V podstatě si to překládám tak, že budou zkoušet to co zkouší Volotea, ale ta samotná přechází naopak na A319. Tak nevím, myslíte že se dočkáme LCC s větší flotilou strojů 90-130 pasažérů, anebo že b737/a320 jsou prakticky neporazitelní dominátoři? (možná by tím dopravcem mohly být ČSA :-)

http://centreforaviation.com/members/di ... cis-306791


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od alesesl »

pepa007 píše:Embraer věří že Evropskej LCC trh je natolik nasycenej, že půjdou i na menší letiště a k tomu budou potřebovat menší letadla. V podstatě si to překládám tak, že budou zkoušet to co zkouší Volotea, ale ta samotná přechází naopak na A319. Tak nevím, myslíte že se dočkáme LCC s větší flotilou strojů 90-130 pasažérů, anebo že b737/a320 jsou prakticky neporazitelní dominátoři? (možná by tím dopravcem mohly být ČSA :-)

http://centreforaviation.com/members/di ... cis-306791


Namisto CSA si tim dopravcem dokazu predstavit treba Air Baltic, ktery sice nema jungle jet, ale C Series, ale to je vice mene podobne letadlo.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od pepa007 »

alesesl píše:Namisto CSA si tim dopravcem dokazu predstavit treba Air Baltic, ktery sice nema jungle jet, ale C Series, ale to je vice mene podobne letadlo.


Dlužno dodat že oba dopravci mají pro tenhle účet neštastný názvy – "czech" ani "baltic" nejsou zrovna synonyma důvěryhodnosti :-) Značky SmartWings a Travel Servis jsou zase zprofanovaný. Za obojím taky pořád stojí do značné míry stát, takže to asi nebude fungovat.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od Filisipi »

alesesl píše:
Namisto CSA si tim dopravcem dokazu predstavit treba Air Baltic, ktery sice nema jungle jet, ale C Series, ale to je vice mene podobne letadlo.



Myslím, že zrovna Baltic teď začal odebírat (nebo jestli je jen jeden, to nevím) Bombardier CS300, takže ten asi teď do jiného typu nepůjde.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od pepa007 »

Filisipi píše:
alesesl píše:
Namisto CSA si tim dopravcem dokazu predstavit treba Air Baltic, ktery sice nema jungle jet, ale C Series, ale to je vice mene podobne letadlo.



Myslím, že zrovna Baltic teď začal odebírat (nebo jestli je jen jeden, to nevím) Bombardier CS300, takže ten asi teď do jiného typu nepůjde.


Ajo, mají na webu přímo napsáno že budou mít čistě "all-bombardier fleet". mají objednáno 20 kusů a k tomu už mají 17 kusů Dash 8. Akorát to všechno asi bude jen na linkách z/do pobaltí.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od alesesl »

pepa007 píše:
alesesl píše:Namisto CSA si tim dopravcem dokazu predstavit treba Air Baltic, ktery sice nema jungle jet, ale C Series, ale to je vice mene podobne letadlo.


Dlužno dodat že oba dopravci mají pro tenhle účet neštastný názvy – "czech" ani "baltic" nejsou zrovna synonyma důvěryhodnosti :-) Značky SmartWings a Travel Servis jsou zase zprofanovaný. Za obojím taky pořád stojí do značné míry stát, takže to asi nebude fungovat.


Myslim, ze v dnesni dobe je BT duveryhodnejsi spolecnost nez CSA.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od Filisipi »

alesesl píše:Myslim, ze v dnesni dobe je BT duveryhodnejsi spolecnost nez CSA.


Je to tak, já s nimi párkrát letěl a nebylo to zlé. Než ČSA začly lítat helsinky, byla to pro mě docela zajímavá alternativa z Finska. LEtiště v Rize je příjemné a dášenky mam taky rád. Jinak když jsem letěl TGL-RIX-HEL a byl zpoždený přílet letadla, automaticky mě přebookovali na air berlin přímo TXL-HEL a hned volali, dostal jsem nový boarding pass a bylo. A to jsem měl nejlevnější fare. S Air Baltic má spoustu lidí problém, ale já s nimi mám jen ty nejlepší zkušenosti.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od pepa007 »

Já nemám s airBaltic problém. Ba naopak je mi ta společnost moc sympatická! Mimochodem, provozního ředitele tam dělá Slovák Martin Sedlacký, viz článek.

Já poukazoval čistě na to že cokoliv "baltic" a cokoliv "czech" nemá v Evropě zrovna důvěryhodnou a pozitivní reputaci. Asi jako u nás cokoliv "russian" nebo "chinese". Samozřejmě jsou to předsudky, ale taková je realita.

https://dennikn.sk/451041/mlady-slovak- ... nej-firme/

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od alesesl »

pepa007 píše:Já nemám s airBaltic problém. Ba naopak je mi ta společnost moc sympatická! Mimochodem, provozního ředitele tam dělá Slovák Martin Sedlacký, viz článek.

Já poukazoval čistě na to že cokoliv "baltic" a cokoliv "czech" nemá v Evropě zrovna důvěryhodnou a pozitivní reputaci. Asi jako u nás cokoliv "russian" nebo "chinese". Samozřejmě jsou to předsudky, ale taková je realita.

https://dennikn.sk/451041/mlady-slovak- ... nej-firme/


Pokud jsi to myslel tak, tak v pohode. Jinak moje zkusenosti z BT jsou taky zatim velmi pozitivni. Letel jsem jak s jejich B737, tak s dasenama, nebo jeste F50 co meli. Spolecnost mi prisla vzdycky velmi sympaticka. Ty nove C Series co dostanou jim urcite upevni pozici dopravce v regionalni doprave v teto casti Evropy. Maji nastaveny model, za kterym si jdou a tomu podrizuji strategii, naklady a planovani. Csa je takovy paskvil, ktery nevi co dela a o nakladech a nejakem planovani neni zadna rec.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od CheckFlyer »



Letěl, s KLM AMS-PRG. Perfektní, celkem tiché a na kratší lety určitě i pohodlnější než „játra".

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Embraer 190/195 series

Příspěvek od PavelD »

Ach jo.

Člověk má chvilku radost, že dochází alespoň k nějaké diverzifikaci výrobců.
Pak Airbus koupí Bombíka a hned se objeví prognózy že Boeing zakontruje
a koupí Embraer. No a už se k tomu schyluje. Hezky to mají rozdělený.


Odpovědět