Strašidelné lety?

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Strašidelné lety?

Příspěvek od MS743 »

Nejake spatne zkusenosti nebo incidenty jako pasazery ci personal???

letam dost casto a nic strasneho.. jen 1 prerusene pristani v BKK(KLM 7470 coznepokladam za nic mimoradneho ci 1 severe turbulence s AF 777 nad Albanii na ceste do Kahiry..


tohle bme hezky vystrasilo http://www.flightlevel350.com/Aircraft_ ... -4418.html


dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Re: Strasidelne lety?

Příspěvek od dell »

MS743 píše:tohle bme hezky vystrasilo http://www.flightlevel350.com/Aircraft_ ... -4418.html


proč? :shock: trochu foukalo asi no...ale očividně se dostali bezpečně na zem :lol:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Strasidelne lety?

Příspěvek od MS743 »

dell píše:
MS743 píše:tohle bme hezky vystrasilo http://www.flightlevel350.com/Aircraft_ ... -4418.html


proč? :shock: trochu foukalo asi no...ale očividně se dostali bezpečně na zem :lol:


foukalo pekne a dost :shock: sedet tak vzadu by asi bylo hodne neprijemne... nevidim to jako jen tak bocni vitr... pristani bylo po nekolik pokusu...

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

Taky jedno video s vetrem z boku...

http://day1923.nnm.ru/kak_posadit_samol ... ovom_vetre

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

Já včera s TVS zažil dobrý turbulence nad Makedonií při letu z Heraklionu, mimochodem, naše hladina byla původně 360, ale když se to pak začlo třást, tak jsme vystoupali do 380. Nevíte, proč jsme ještě vystoupali o 2000ft? Bylo to kvůli těm turbulencím?


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Dingo píše:Já včera s TVS zažil dobrý turbulence nad Makedonií při letu z Heraklionu, mimochodem, naše hladina byla původně 360, ale když se to pak začlo třást, tak jsme vystoupali do 380. Nevíte, proč jsme ještě vystoupali o 2000ft? Bylo to kvůli těm turbulencím?


Celkem bezny postup, kdyz je v jedne hladine turbulence, tak je snaha letet mimo ni, tudiz bud dostat jinou hladinu, nebo zmenu trati, coz je obtizneji proveditelne. Rozhodne to neni kvuli tomu, ze by posadka (autopilot) to letadlo neudrzeli v hladine, pro to by musela byt turbulence takova, za by litaly tacky, kelimky a casopisy po celem letadle.

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

Díky za info.

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

PavelD píše:Taky jedno video s vetrem z boku...

http://day1923.nnm.ru/kak_posadit_samol ... ovom_vetre


slušně dali zabrat té 777 při testování podvozku.... :shock:

KIPRIOTIS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 78
Registrován: 11. 09. 2003, 02:12
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od KIPRIOTIS »

Ja som mal moj najhorsi let v zivote myslim 11.12.1998 na linke NG 9221 z Miami do Viedne s medzipristatim v Mnichove. To bol let ktory uz nechcem v zivote zazit. Turbulencie trvali viac ako 7 hodin, boli natolko silne ze sa nedalo ist ani na toaletu a to este jeden cestujuci z toho dostal infarkt....to bol pocit, ze som chcel z toho lietadla vyskocit aj za cenu ze sa zabijem......vsetko padalo, triaslo sa, co nebolo pripevnene lietalo ...hore, dole, doprava, dolava......a utecha bola rano ked nam kapitan oznamil ze sa nam ospravedlnuje za neprijemny let.....z Mnichova som chcel ist domov vlakom ale prave ten let som si vychutnal, lebo bol mraz a dobra viditelnost na alpy :)
A 10 hodin ma hrialo pri srdci to, ze sme leteli na tu dobu uplne fung novou 777-200 co mala ako jedna z prvych televizory zabudovane v sedackach s multiplayerom.

:evil:

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

KIPRIOTIS píše:Ja som mal moj najhorsi let v zivote myslim 11.12.1998 na linke NG 9221 z Miami do Viedne s medzipristatim v Mnichove. To bol let ktory uz nechcem v zivote zazit. Turbulencie trvali viac ako 7 hodin, boli natolko silne ze sa nedalo ist ani na toaletu a to este jeden cestujuci z toho dostal infarkt....to bol pocit, ze som chcel z toho lietadla vyskocit aj za cenu ze sa zabijem......vsetko padalo, triaslo sa, co nebolo pripevnene lietalo ...hore, dole, doprava, dolava......a utecha bola rano ked nam kapitan oznamil ze sa nam ospravedlnuje za neprijemny let.....z Mnichova som chcel ist domov vlakom ale prave ten let som si vychutnal, lebo bol mraz a dobra viditelnost na alpy :)
A 10 hodin ma hrialo pri srdci to, ze sme leteli na tu dobu uplne fung novou 777-200 co mala ako jedna z prvych televizory zabudovane v sedackach s multiplayerom.

:evil:


Neví někdo kolik jich tenkrát Lauda měl? Jestli jednu, tak jsem tou samou letěl taky :) v únoru 2001 SYD-KUL-VIE. Let byl dlouhej, ale celkem pohodovej. Navíc jsem měl pro sebe 2 sedadla, takže jsem se i trochu vyspal, což asi v tvém případě moc nehrozilo :wink:

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Příspěvek od mareček »

Lingus píše:Neví někdo kolik jich tenkrát Lauda měl? Jestli jednu, tak jsem tou samou letěl taky :) v únoru 2001 SYD-KUL-VIE. Let byl dlouhej, ale celkem pohodovej. Navíc jsem měl pro sebe 2 sedadla, takže jsem se i trochu vyspal, což asi v tvém případě moc nehrozilo :wink:


Ja jsem lital tou samou linkou 2004 a myslim, ze v ty dobe meli 2, ale moc si to uz nepamatuju. Lital jsem VIE-KUL-VIE a nejzajimavejsi (podle me nejlepsi) to bylo vzdycky nad Bengalskym zalivem, tam byly bourky a turbulence vazne silny.
Ja jsem si to uzival, ale lidi kolem me evidentne moc ne :)
Jinak ten dlouhej let je pohoda, kdyz si zaberes vcas celou tu prostredni ctyrsedacku nekde vzadu, ale je vazne peklo, kdyz musis sedet celou dobu (tusim ze jednou az 15 hodin) mezi dvema tlustymi Nemci :x

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

To já měl tenhle let skoro bez turbulencí. Cestou tam (VIE-BKK-SYD..767-200) jsme se teda proklepali skoro přes celou Austrálii, ale aspoň nějaký zpestření :lol:

AirDanke
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 27. 07. 2008, 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Turbulence

Příspěvek od AirDanke »

Náhodou když jsou nějaké turbulence, tak mě to spíše baví :D let je zajímavější!

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Turbulence

Příspěvek od Lingus »

AirDanke píše:Náhodou když jsou nějaké turbulence, tak mě to spíše baví :D let je zajímavější!


Mě taky turbulence nevaděj, pakliže teda nepřipoutaný PAX nemlátěj hlavama o strop :lol:

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turbulence

Příspěvek od Cherokee »

Lingus píše:
AirDanke píše:Náhodou když jsou nějaké turbulence, tak mě to spíše baví :D let je zajímavější!


Mě taky turbulence nevaděj, pakliže teda nepřipoutaný PAX nemlátěj hlavama o strop :lol:

Su turbulencie a turbulencie. Raz sme sa dostali do takych, kde sa letuska rozvazajuca napoje nestacila vratit na miesto a bez srandy "vzlietla" pomerne vysoko aj s obsahom vozika a dopadla tak nestastne, ze z toho bola zlomena ruka. Cestaci, ktori boli priputani, aby sa nepovedalo si uzili tiez svoje. Myslim, ze vtedy nebolo na palube vela ludi, ktori by si turbulenciu uzivali.


Odpovědět