Cena AN-2

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Cena AN-2

Příspěvek od Thisway »

Vím, že je to dost obecná otázka, ale kolik tak řádově může stát třeba starší, ale letuschopná "Andula". Děkuji moc za odpovědi.


PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cena AN-2

Příspěvek od PV »

Thisway píše:Vím, že je to dost obecná otázka, ale kolik tak řádově může stát třeba starší, ale letuschopná "Andula". Děkuji moc za odpovědi.

Myslím že moc novějších AN2 asi nebude :lol:

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Re: Cena AN-2

Příspěvek od Skytravel »

PV píše:
Thisway píše:Vím, že je to dost obecná otázka, ale kolik tak řádově může stát třeba starší, ale letuschopná "Andula". Děkuji moc za odpovědi.

Myslím že moc novějších AN2 asi nebude :lol:


:D

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

muzes ji koupit treba za par slupek, ale generalka te vyjde na pekny balik :wink:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Nad timhle jsem uz taky premyslel... Privezt treba tri neletuschopne, z nich udelat jednu letuschopnou a zbytek na ND. A kdybych hledal v hoodne hlubokych vrstvach papiru na svem stole, mozna bych i nasel kontakt, pres ktery by to mozna slo zaridit (z Ruska, samozrejme ;-) ).



Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »



Diky za info, aspon nemusim hrabat v archivu ;-) Takze 40.000€ jako vychozi cena, + 40-50 galonu 100LL/hod. +dalsi naklady...

Jdeme do toho? :wink:

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

To Papinak73: Tvoje odpověď překonala mnohonásobně moje očekávání :wink:. Všem Vám moc děkuji a s omluvou za svoji vypatlanost přidám ještě jednu otázku: Kolik asi žere taková Andula v přepočtu na peníze?

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

Night fly píše:Nad timhle jsem uz taky premyslel... Privezt treba tri neletuschopne, z nich udelat jednu letuschopnou a zbytek na ND. A kdybych hledal v hoodne hlubokych vrstvach papiru na svem stole, mozna bych i nasel kontakt, pres ktery by to mozna slo zaridit (z Ruska, samozrejme ;-) ).


co si vzpominam, tak na LKZA jednu prodavali za 200k, ale generalka by pry vysla na 2 miliony

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Thisway píše:Kolik asi žere taková Andula v přepočtu na peníze?


V jednom z tech odkazu pisou hodinovou spotrebu v rozmezi 40-50 galonu Avgas 100LL (160-200 litru) na hodinu, coz pri prumerne letove rychlosti 100kts vychazi na nejakych 100 litru na 100km. Ale o cenach leteckeho benzinu nemam prehled.

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Avgas 100 je průměrně 45 Kč za litr včetně daně.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Děkuji vám, pánové. :)

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Možná budete svědky historického okamžiku. Z pověření nejmenovaného subjektu zjišťuji rentabilitu případného komerčního využití An-2 pro zatím blíže nespecifikované účely. Je to možná trochu šílený nápad, ale podle údajů, které mám dosud k dispozici, ne zcela nereálný. Informace z tohoto fóra mi slouží k dobré počáteční orientaci. Pokud to klapne, moji zdejší rádcové dostanou firemní dárek. Pokud ne, bude vám muset stačit můj vřelý dík :). Mám další otázku: K realizaci toho projektu bychom patrně nepotřebovali zaměstnávat posádku letadla na nějaké pravidelné směny, jednalo by se spíše o +- každodenní, ale v podstatě nárazové akce. Lze pak posádku platit od hodiny? Ptám se proto, že co jsem tak pochytil, tak piloti dopravních letadel mají běžně pevný plat. Může to tak být i v případě, kdy vůbec není jasné, kolik hodin ve službě měsíčně vlastně stráví?

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

No nevím, myslím že na tohle těžko nějakého pilota přesvědčíš. Jedině nějakého zoufalce co nemůže najít práci nebo ho nikde nechtějí, nebo důchodce s pilotní licencí co si rád přivydělá :wink:

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Thisway píše:Možná budete svědky historického okamžiku. Z pověření nejmenovaného subjektu zjišťuji rentabilitu případného komerčního využití An-2 pro zatím blíže nespecifikované účely.

Já to vím, chceš zničit SkyEurope 8)


Odpovědět