Létání bez strachu

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

Doslechl jsem se o "cerstvem clanku" nekde v praci, cetl jej az vcera. Autorem je Gazdík, coz zarucuje naprostou nekoherentnost jakehokoliv textu.


VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Dnes vyšel celkem dlouhý článek k tématu jako reportáž z kurzu v ženském časopise Vlasta /nebo se říká v dámském, jako je to se záchody?? :lol: /

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

františek dobrota píše::D a to všechno ve 40 minutách.. :twisted:


Si děláš legraci? Jestli ta obchůzka letadla trvá 5 minut, tak je to moc :-) Nevzpomínám si, že by to někdy trvalo déle :-) Často ti stihnou i rychleji ;-)

Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Keano »

JackBrno píše:
františek dobrota píše::D a to všechno ve 40 minutách.. :twisted:


Si děláš legraci? Jestli ta obchůzka letadla trvá 5 minut, tak je to moc :-) Nevzpomínám si, že by to někdy trvalo déle :-) Často ti stihnou i rychleji ;-)


to mi tu ani nerikej :evil: :shock: :lol: :lol: :lol:

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

On Jack jak dela v Brne, tak tam litaji hlavne atrky, tam ta obhlidka trva kratsi dobu, tak ma zkreslenej pohled :) Ja kdyz prijdu do letadla a kontroluju, jestli funguje spojeni mezi nama a pilotama, tak se tam vetsinou velmi dlouho nemuzu dovolat, protoze piloti jsou nekde u letadla...


VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Ono to bude asi jako u aut - světla svítí, blinkry blikají, stírače stírají... Měl bys to dělat před každou jízdou, ale kdo to dělá??? Nasedneš a jedeš.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Ale samozrejme ta prohlidka letadla se dela pokazdy, jenom tech 40 minut je prehnanych, takze jako u auta to neni.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

jane: Jasně, to byl vtip... Akorát jsem tím chtěl říct, že už je to prostě rutina. Tuhle k nám přišel jako zákazník pilot ČSA /A320/, tak jsem se jen tak mezi řečí zeptal, jak se mu s tím lítá a povídal, že je to jako jezdit s trolejbusem :lol:

Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Keano »

VÍTĚZSLAV píše:jane: Jasně, to byl vtip... Akorát jsem tím chtěl říct, že už je to prostě rutina. Tuhle k nám přišel jako zákazník pilot ČSA /A320/, tak jsem se jen tak mezi řečí zeptal, jak se mu s tím lítá a povídal, že je to jako jezdit s trolejbusem :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

jane píše:On Jack jak dela v Brne, tak tam litaji hlavne atrky, tam ta obhlidka trva kratsi dobu, tak ma zkreslenej pohled :) Ja kdyz prijdu do letadla a kontroluju, jestli funguje spojeni mezi nama a pilotama, tak se tam vetsinou velmi dlouho nemuzu dovolat, protoze piloti jsou nekde u letadla...


Obávám se, že budeš muset hledat jiná vysvětlení nemožnosti navázat spojení :-) Do Brna létají v sezóně běžně od ATR, přes 737 po A321 a ani tam obhlídka nikdy netrvá víc, než 5 min. Vyjímečně se to Někdy zdrží, když se plní palivo a kapitán u toho asistuje, ale to není samotná obhlídka. Ale jinak je tzvláštní, že se nedovoláš, protože obhlídku letadla dělá stejně vždycky jen jeden z pilotů. Napadá mě třeba, že se zdrží na toaletě nebo laškují se stewardkami :-)

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Příspěvek od františek dobrota »

Předletová příprava a kontrola systémů letounu je podle expertů natolik pestrá a odborná činnost, že by vydala na několikastránkový popis. Proto také piloti letounu usedají do kokpitu bezmála hodinu před startem, aby stroj i za pomoci palubních počítačů důkladně "proklepli".

Můj vtip byl nepochopen..byla to narážka na zkrácení průletu... :wink: btw. preflight- external ispection A320 má cca 120 položek... :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

františek dobrota píše:
Předletová příprava a kontrola systémů letounu je podle expertů natolik pestrá a odborná činnost, že by vydala na několikastránkový popis. Proto také piloti letounu usedají do kokpitu bezmála hodinu před startem, aby stroj i za pomoci palubních počítačů důkladně "proklepli".

Můj vtip byl nepochopen..byla to narážka na zkrácení průletu... :wink: btw. preflight- external ispection A320 má cca 120 položek... :)


To je super, tak to v praxi vychází v nejlepším případě 2,5 sekundy na položku :-)

fighter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 20. 04. 2007, 16:55
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Létání bez strachu

Příspěvek od fighter »

No tak nedělejte machry jak ste rychli, kazdej prece vi, jak dlouho rentgenujete... :D

AdyS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 10. 2008, 22:48
Stav: Offline

Re: Létání bez strachu

Příspěvek od AdyS »

Podle mně stačí ukázat statistiky a speciálně lidem co velice rádi jezdí do práce na motorce nebo autem. Když pak porovnám letadlo z hlediska bezpečnosti a pohodlnosti tak je mi doprava na kolách k smíchu. Akorát těžko budu každé ráno létat přes půlku Prahy 8) .

Mafisto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 21. 08. 2008, 08:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Létání bez strachu

Příspěvek od Mafisto »

taky asi hodne tezko budu letat po vsetine :) :) :)


Odpovědět