Bezpečnost

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bezpečnost

Příspěvek od flyingblue »

bubo píše:
Patejl píše:Nahoru muze, dolu musi :-)

Ale vazne. Taky jsem mel kdysi problem se strachem z letani. Me reseni plyne z nazoru, ze clovek se nejvic boji toho, cemu nerozumi. I jal jsem se zjistovat si vice informaci jak o letadlech samotnych, tak o postupech v ruznych fazich letu.
Abych to shrnul..momentalne jsem ve fazi kdy jsem se do letadel zamiloval, nejaky strach ej davno ten tam a premyslim ze si udelam papiry alespon na UL :-)


to nedelej. vim min vis, tim lip spis. Potom sedis v eroplane, vidis, ze najizdi na drahu a porad nema klapky. tak vzpominas na spanely s MD-9x, co udelali presne to stejne. masina se rozjizdi, tak si rikas, ze je to treba umyslne, ze treba na to posadka dojde a nebude to za kazdou cenu rvat do vzduchu akorat podle rychlomeru jako ti spanelaci. Kdyz neupadneme v prvni zatacce po vzletu, tak to bude v pohode...no a potom, v cestovni hladine jde okolo kapitan na toaletu, tak nevydrzis a zeptas se (cestou zpatky pochopitelne) a dozvis se, ze Fokkery muzou na vzlet chodit jak s klapkama, tak bez....uf....real story, KLM AMS-VIE nekdy predloni


Sedis v dobytcaku v exit row, prisedne kapitan. Tvaris se uvolnene, ale v hlave Ti vrta, "co dela tady vzadu" a prohodis nesmele "doufam, ze tam vepredu jsou vsichni a ze vedi, co delaji". Nacez kapitan s klidnou tvari vece - "ja take doufam" ...


kukucka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 01. 2012, 18:39
Stav: Offline

Re: Bezpečnost

Příspěvek od kukucka »

To Honza117: Tak si dej před odletem 2-3 panáčky a strach bude pryč...znám to z vlastní zkušenosti :D :D :D

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Bezpečnost

Příspěvek od MEA »

lietanie je bezpecne a zabit sa mozes aj na schodoch do pivnice, ked pojdes pre flasku božolé, ale - su aj "experti-piloti" a poznam inych - dobrych pilotov, co idu radsej vlakom alebo inou linkou, ked vedia, ze prave leti jeden z ich kolegov z tejto skupiny "expertov"... naozaj su spolocnosti kde maju aj niektori cpt maly nalet a nie vsetci maju velky talent. este horsie to moze byt u armady (vid polska casa, slovensky an-24 ci skvela praca pilotov uja kaczynskeho...)


Odpovědět