Odposlech ATC

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
honza_lkkv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 12. 2004, 09:40
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Odposlech ATC

Příspěvek od honza_lkkv »

Mládenci, odposlech ATC slkutečně není žádný problém, sám ho provozuju, ale musím všechny upozornit, že to někdy legrace opravdu není. Jen ve zkratce: Dne 31.8. t.r. jsem byl zatčen německou policií na MUC, radiový scanner mně byl odebrán bez náhrady, zahájeno trestní řízení s pravomocným rozhodnutím a trestem k pokutě 360 Euro nebo 20 dní žaláře v SRN. A to jen proto, že jsem při focení p o u z e posluchal (scanner nic než odposlech nedovoluje) komunikaci letadel na příletu... Dobrý,ne? Podrobnější popis celé záležitosti by zabral mnohem víc místa, ale kdo by to chtěl v Německu zkusit, říkám: "Raději ne!!!"


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Odposlech ATC

Příspěvek od Pan Am »

Před několika lety jsem si koupil ve Velké Británii scanner, vzpomínám si, že na zadní části byly nálepky s varováním před použitím scanneru v Německu, s tím, že podle nějakých paragrafů je to tam trestné.



Změněno uživatelem - Pan Am na 09/12/2004 10:32:19

honza_lkkv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 12. 2004, 09:40
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Odposlech ATC

Příspěvek od honza_lkkv »

Byl jsem obviněn z porušení dvou paragrafů jejich telekomunikačního zákona, které jsou ovšem psány tak vágně, že i kdybych je studoval už dopředu, stejně bych z nich nepochopil, že používat scanner je trestné. Vzhledem k tomu, že se mně nechce financovat souboj případně najatých právníků se specializací na německé právo s německou justicí, oželím holt nějakých 10 let nebo kolik dělá promlčecí lhůta a drahé Německo mně bude zapovězeno, neb při případném zjištění mé osoby na teritoriu SRN by tato byla expedována přímo do lochu. Tak taky může dopadnout spotter...

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Odposlech ATC

Příspěvek od Pan Am »

Počkej ty nemůžeš kvůli tomu do Německa? Tu pokutu si zaplatil nebo ne?

honza_lkkv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 12. 2004, 09:40
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Odposlech ATC

Příspěvek od honza_lkkv »

Kdybych zaplatil, pochopitelně by všechny ostatní restrikce padly, ale i s obstaráním nového scanneru je to poněkud nákladná nevědomost o německých zákonech týkajících se těchto zařízení. Možná až vyhraju třeba ve sportce. Je ale paradoxní, že podle vlastních zkušeností a poznatků od kolegů je např. nedaleké Rakousko nebo Švýcarsko hotovým spotterským rájem...


Odpovědět