Jak se dostat do cockpitu?

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od MEA »

hm, volakedy to slo vpohode (tu-134csa BTS-BOJ, A-340AF CDG-DEL, zo 2x nad slovenskom)... ale po onom "senťabri" v amerike im to zatrhli. teraz sa da ist do kokpitu ked sa to dopredu vybavi s vedenim spolocnosti a je to sucastou tvojej prace (napr. rozhovoru pre radio jerevan:) inak pochybujem velmi najsilnejsie (ak neratame polorodinne a aeroklubove lety)


FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od FlightDetent »

Zoommy píše: Mohlo by to teoreticky projít? Vím, že předpis hovoří jasnou řečí, ale zase když mám to IDčko a jsem prověřená osoba...? :D


Odpověd je v ČSA OM-A 8.3.13.1.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od Night fly »

FlightDetent píše:
Zoommy píše: Mohlo by to teoreticky projít? Vím, že předpis hovoří jasnou řečí, ale zase když mám to IDčko a jsem prověřená osoba...? :D


Odpověd je v ČSA OM-A 8.3.13.1.


Předpokládám, že v kontextu výše uvedeného by se ČSA OM-A 8.3.13.1.dalo přeložit do češtiny jako NE :?:

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od FlightDetent »

Night fly píše:Předpokládám, že v kontextu výše uvedeného by se ČSA OM-A 8.3.13.1.dalo přeložit do češtiny jako NE :?:


:lol: Ve skutecnosti spis "nelze vyloucit ze ano". Interni predpisy a bezpecnostni politika na internet nepatri, presto velice zjednodusene tam jista skvirka je; ID spolecnosti + bezpecnostni proverka jsou dvema z podminek. Jinak samozrejme nesmime ani naznacovat. :D

FD.

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od sehny »

Já se dostal do kokpitu 2krát. Jednou to bylo tuším že TU-154 ČSA na lince PRG-HER, A podruhé s 8F při charteru na kos. :D
Naposledy upravil(a) sehny dne 22. 12. 2009, 00:46, celkem upraveno 1 x.


atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od atr »

Já mám taky 2 skalpy. Prvně ČSA 73asi5 na Rhodos a po druhé rok po 11 TVS na Gran Canarii.

Ale zpět k názvu diskuze - napadá mě inshallah titanovou sekerou ?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od MEA »

atr píše:Já mám taky 2 skalpy. Prvně ČSA 73asi5 na Rhodos a po druhé rok po 11 TVS na Gran Canarii.

Ale zpět k názvu diskuze - napadá mě inshallah titanovou sekerou ?


:lol: :lol: :lol:
az na malickost - Arabi davaju slovo inshallah na koniec vety :P

michalec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 04. 2010, 18:37
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od michalec »

ahoj ja sem v kokpitu letadla nikdy nebyl ani pri letu ale pokusim se az pudu na prohlidku Ruzyni tam mi to snd ukazi

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od sehny »

michalec píše:ahoj ja sem v kokpitu letadla nikdy nebyl ani pri letu ale pokusim se az pudu na prohlidku Ruzyni tam mi to snd ukazi

Jestli myslíš exkurzi, tak já na ní byl, a nepustili mě tam... Zkus to, až někam poletíš,což asi v blízké době nebude kvůli erupci sopky. Po přistání se zeptej VK, mě to dovolila :wink:

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od meir13 »

Já byl naposledy v cockpitu letos v únoru, sice až po přistaní. Byla to A320 Cebu Pacific na lince Lagazpi-Manila. Posádka bylo v pohodě. Fotky někde mám. Jinak předtím s dětmi na lince CDG-NUE vloni s AF REGIONAL i za letu. Takže to pořád jde.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od Fabo »

sehny píše:
michalec píše:ahoj ja sem v kokpitu letadla nikdy nebyl ani pri letu ale pokusim se az pudu na prohlidku Ruzyni tam mi to snd ukazi

Jestli myslíš exkurzi, tak já na ní byl, a nepustili mě tam... Zkus to, až někam poletíš,což asi v blízké době nebude kvůli erupci sopky. Po přistání se zeptej VK, mě to dovolila :wink:


Tak v ramci tech exkurzi co byli vcera pousteli i do letadel :)

michalec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 04. 2010, 18:37
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od michalec »

jejda to sem asi propas no nic pudu snad nekdy priste :D

vava111
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 24. 05. 2010, 18:20
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od vava111 »

Jak to tady čtu, zkusím to taky až na zemi. Ve vzduchu se to nemusí podařit, a pak při opětovném požádání na zemi by to asi už vůbec neprošlo. K tomu 11. září - ono vždycky něco jde, dokud nenastane problém. Pak už to je těžší no. Ale na druhé straně, do pendolina za jízdy jsem se dostal 2x, a je pravda, že člověk musí mít štěstí na posádku, strojvůdce musí mít dobrou náladu a obdobně to je asi taky u letadel......

Akorát se mi zdá, že po přistání mají piloti taky hodně práce, protože musí kontrolovat všechny funkce letadla a tak.....

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od Spenlik »

vava111 píše:Jak to tady čtu, zkusím to taky až na zemi. Ve vzduchu se to nemusí podařit, a pak při opětovném požádání na zemi by to asi už vůbec neprošlo. K tomu 11. září - ono vždycky něco jde, dokud nenastane problém. Pak už to je těžší no. Ale na druhé straně, do pendolina za jízdy jsem se dostal 2x, a je pravda, že člověk musí mít štěstí na posádku, strojvůdce musí mít dobrou náladu a obdobně to je asi taky u letadel......

Akorát se mi zdá, že po přistání mají piloti taky hodně práce, protože musí kontrolovat všechny funkce letadla a tak.....


no tak pendolino a letadlo, to je celkem něco jinýho :lol:

vava111
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 24. 05. 2010, 18:20
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od vava111 »

to Spenlik: dík za upozornění, to jsem fakt nevěděl :D


Odpovědět