Jak se dostat do cockpitu?

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
Jano
Stav: Offline

Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od Jano »

U NWA na to definitivne zabudni. V maji 2001 som sa na to specificky pytal, ked FO chodil okolo coach classu pokecat s ludmi. Uz vtedy to mali zakazane. Vravel, ze lutuje, ze to tak je, ze za jeho mladsich cias to umoznovali.

--Jano


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od pepa007 »

Ten příspěvek (+2 reakce) byl smazán pravděpodobně protože byl stupidní - nicméně byl stupidní záměrně jako reflexe některých předchozích příspěvků. Ale i kdyby to tak nebylo, tak věřím že i stupidní příspěvek má právo na život...

bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bedny »

no ja byl v kabine asi 10x ovsem vsechny navstevy pred rokem 1990 a to jeste u Air Algeria... dokonce me jednou asi na 5minutek posadili na misto kopilota.... byl to letoun B727 a pro me jakozto asi tak 12 letyho kluka to byl nezapomenutelnej zazitek, bylo to na trase Alzir - Tammanrasset... no parada...

ale obavam se ze dnes to uz nebude tak jednoduche a nebude stacit zatahat letusku za ruku " muzu do kabiny??? fnuk fnuk fnuk... :-)"

ale vsem odvazlivcum preji hodne stesti

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

bedny píše:no ja byl v kabine asi 10x ovsem vsechny navstevy pred rokem 1990 a to jeste u Air Algeria... dokonce me jednou asi na 5minutek posadili na misto kopilota.... byl to letoun B727 a pro me jakozto asi tak 12 letyho kluka to byl nezapomenutelnej zazitek, bylo to na trase Alzir - Tammanrasset... no parada...

ale obavam se ze dnes to uz nebude tak jednoduche a nebude stacit zatahat letusku za ruku " muzu do kabiny??? fnuk fnuk fnuk... :-)"

ale vsem odvazlivcum preji hodne stesti


Když pilot zváží: šťastnej malej nebo i větší kluk v kokpitu x moje celoživotní kariéra....co asi zvolí? :D

bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bedny »

ja vim, ale stejne mi udelali radost.... a navic myslim ze arabove si s tim hlavu moc nedelali a asi i nedelaj..... :-)


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

American píše:
bedny píše:no ja byl v kabine asi 10x ovsem vsechny navstevy pred rokem 1990 a to jeste u Air Algeria... dokonce me jednou asi na 5minutek posadili na misto kopilota.... byl to letoun B727 a pro me jakozto asi tak 12 letyho kluka to byl nezapomenutelnej zazitek, bylo to na trase Alzir - Tammanrasset... no parada...

ale obavam se ze dnes to uz nebude tak jednoduche a nebude stacit zatahat letusku za ruku " muzu do kabiny??? fnuk fnuk fnuk... :-)"

ale vsem odvazlivcum preji hodne stesti


Když pilot zváží: šťastnej malej nebo i větší kluk v kokpitu x moje celoživotní kariéra....co asi zvolí? :D


chce pokračovat v kariéře, rozhodnutí je jasné.....předpisy jsou předpisy

bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bedny »

beeeee :-( tak uz nezbejva nezli si udelat zkousky......

80_psu
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 334
Registrován: 07. 02. 2004, 15:24
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od 80_psu »

jirkapilot píše:Osvedceny zpusob je slusne oslovit piloty, kdyz prichazeji v gatu k letadlu. Samozrejme, je dobre trosku prokazat uprimny zajem o letadla/letani /napr. mit u sebe i "obycejny" prukaz pilota ULL, pripadne par Vasich fotek letadel apod./. Kdyz uz jste v letadle, pak se optejte vedouci kabiny...GOOD LUCK


Posadky CSA a snad i Travel Servisu uiz nechodej v PRG k letadlu gatem, nybrz pres tzv. kru gejt a nasledne sou k masine odvezeny karou.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

Videl bych to asi takto - uz nic nenadelame s tim, ze se do cokpitu nepodivame. Sam jsem "tam" byl asi 5x a muj osobni nazor je ten ze kdo se tam chce dnes podivat mel by smerovat spise do hangaru. Tam je alespon sance ze se dozvi ktere tlacitko k cemu slouzi a mozna docka nejake akce - osobne jsem zazil motorovou zkousku. Tez jsem mel to stesti ze se mi venoval mechanik 310 asi hodinu a popsal FMC a elektriku celeho letadla.
No a pokud si chcete hrat - jasna volba je Flight simulator, zkuste udelat testy ktere jsou pozadovany, zkuste naladovat FMC a pak dle ni letet ale nechte piloty delat jejich praci, vypada to ze uz Vas do cokpitu za letu pustit nemuzou.

wojwy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 29. 12. 2005, 08:15
Stav: Offline

Příspěvek od wojwy »

a jak se dostat do hangáru?

sobik
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 323
Registrován: 19. 01. 2005, 01:41
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od sobik »

wojwy píše:a jak se dostat do hangáru?


Moznosti je mnoho. Treba s exkurzi vramci vyuky ve skole (na CVUT to jde na dopravce i na strojarne, jsou jiste i dalsi skoly). Nebo se optej nejakeho znameho, jestli by te nevzal po sichte na osobni exkurzi. Nebo zacni v hangaru pracovat :)

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

sobik píše:
wojwy píše:a jak se dostat do hangáru?


Moznosti je mnoho. Treba s exkurzi vramci vyuky ve skole (na CVUT to jde na dopravce i na strojarne, jsou jiste i dalsi skoly). Nebo se optej nejakeho znameho, jestli by te nevzal po sichte na osobni exkurzi. Nebo zacni v hangaru pracovat :)



To spis v tom hangaru, ty masiny si vetsinou moc neodpocinou. Je tady ale jeste jedna moznost, stan se uklizecem....muzes ometat prach v kabine :D

sobik
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 323
Registrován: 19. 01. 2005, 01:41
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od sobik »

Vzdycky tam je nejaka masina. Navic existuje neco jako planovani udrzby, tak si lze vybrat, ktere letadlo si prohlednout. Vzdycky tam je nejaka masina (coz plati o Fku, minimalne nejaka B737, alespon cizi - Air Berlin atd.). Se mi stalo, ze jsem naslepo sel do Ecka na ATRka a jako na potvoru tam zadny nebylo. Tak jsem si alespon vyfotil prazdnej a hezky uklizenej hangar.

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

mas pravdu, myslel jsem zas uplne neco jineho a na neco jineho :?

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

Skytravel píše:To spis v tom hangaru, ty masiny si vetsinou moc neodpocinou. Je tady ale jeste jedna moznost, stan se uklizecem....muzes ometat prach v kabine :D


Neee, vcera jsem luxoval osobne. Uklid s(!) vysavacem do kokpitu nechodi. :?


Odpovědět