Flightradar24.com

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:To nebude tím, FR24 právě polohu nijak neupravuje. Prostě při ztrátě informace o poloze ještě nějakou dobu zobrazuje letadlo v posledním zachyceném kurzu, rychlosti a výšce, nic víc. Určitě by si nevymyslel okruh nad letištěm :-) Navíc v Brně má někdo přijímač ADS-B zapojený do sítě FR24 blízko letiště, takže spolehlivě zachycuje i pojíždění letadla po zemi. Dokud tady ten přijímač neby, letadla z FR zmizela po klesnutí pod nějakých 6000ft. Toto posouvání musela být buď chyba v letadle nebo nějaký bug v systému FR24. Každopádně jsem včera byl na letišti celý den a nevšimnul jsem si, že by se dráha posunovala :D A piloti se na ni taky trefovali přesně, přestože to byli nováčci :D


Aha, takze mame dva, co hejbali letistem a nechtej to priznat.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od JackBrno »

Ale prd, jen jsem přesunoval anténu localizeru :-)

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od bubo »

flyingblue píše:
JackBrno píše:To nebude tím, FR24 právě polohu nijak neupravuje. Prostě při ztrátě informace o poloze ještě nějakou dobu zobrazuje letadlo v posledním zachyceném kurzu, rychlosti a výšce, nic víc. Určitě by si nevymyslel okruh nad letištěm :-) Navíc v Brně má někdo přijímač ADS-B zapojený do sítě FR24 blízko letiště, takže spolehlivě zachycuje i pojíždění letadla po zemi. Dokud tady ten přijímač neby, letadla z FR zmizela po klesnutí pod nějakých 6000ft. Toto posouvání musela být buď chyba v letadle nebo nějaký bug v systému FR24. Každopádně jsem včera byl na letišti celý den a nevšimnul jsem si, že by se dráha posunovala :D A piloti se na ni taky trefovali přesně, přestože to byli nováčci :D


Aha, takze mame dva, co hejbali letistem a nechtej to priznat.

no dobre, tak jsi nas odhalil, priznavam se, ja drzel drahu za prah 09 a Jack za 27. Ale zpatky k FR24 - krome predikce pri ztrate signalu je tam jeste nejaky "inteligetni filtr" ktery to cisti - aby ty trasy vyypadali pekne rovne. no a pokud leti male GA letadlo prilet z VFR, tak ten filtr z toho ma zamotanou hlavu a ukazuje docela nesmysly. Jednou jsem takto sledoval kolegu, slysel na radiu co dela, projel mi na hlavou na cca 7 NM, pokracoval k letisti primo do okruhu ale ten zaznam z FR vypadal uplne jinak. Jeste jsem to dalsi den overoval a skutecne sel primo k letisti. Takze to je oficialni verze a ted me omluvte, mame prilet, tak jdu hybat drahou.

r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od r2d2 »

Je tohle beznej zpusob priblizovani na DXB, nebo je to jen predvanocni special ke konci roku? :D
Pripomina mi to casy kdy jsem hraval TransportTycoon

Obrázek

A to sou tam i mnohem komplikovanejsi trajektorie nez ta na obrazku

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od flyingblue »

r2d2 píše:Je tohle beznej zpusob priblizovani na DXB, nebo je to jen predvanocni special ke konci roku? :D
Pripomina mi to casy kdy jsem hraval TransportTycoon

Obrázek

A to sou tam i mnohem komplikovanejsi trajektorie nez ta na obrazku


Maj tam malo drah na to, kolik tam lita eroplanuch.


lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od lukaskr »

tohle je pár koleček v holdu a pak transition což je určitý způsob naskládání letadel do řady na přistání, používá se většinou na velkých letištích (MUC, FRA, LHR) ale cca i v PRG

r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od r2d2 »

aha. Ty zdrzovaci mista tam maji jeste minimalne 2, jak sem vysledoval. Pri vetsim provozu je jeste jedno velky nad horama u hranic s Omanem, a treti mensi nahore nad Ras al Khaimah. Pri trose stesti na hustej provoz tam krouzi v jednom treba az 10 letadel.
docela narocna logistika, pri rizeni provozu se tam urcite nenudi. :)

dneska je to ale slabsi.

daniber
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 01. 2016, 10:45
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od daniber »

Zdravím, mám takovej možná triviální dotaz ale jsem počítačovej poloanalfabet a anglicky umím taky prd. Jde o to, že najednou nechce nabíhal flightradar24, místo mapy jen tma, to mě včera přimělo si koupit tuhle aplikaci do telefonu. Myslel jsem že zapnu nějaký hlášení letadla v dohledu podle mojí polohy ale to nevím jestli vůbec jde. Místo toho jsem zapnul
Squawk 7600- Lost Comm (radio failure)
Squawk 7600- General emergency
To první bude asi ztráta spojení a to druhý nějakej jinej problem. Dopoledne jsem koukal na letadlo z Paříže myslím na New York a jen co vlítlo nad moře, otáčelo to zpět na Paříž.
To hlášení letadla v dohledu tahle aplikace asi neumožňuje, co?
Přílohy
flightradar.png

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od JackBrno »

Jak to myslíš "hlášení letadel v dohledu"?

daniber
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 01. 2016, 10:45
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od daniber »

Podle mojí polohy třeba do 20km daleko.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od JackBrno »

Ach jo, hlášení čeho, jak? Však vlastní polohu vidíš a letadla kolem ní taky, ne?

daniber
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 01. 2016, 10:45
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od daniber »

Teď to např. hlásí chvilkový výpadky radarovýho spojení s letadlem někde nad amerikou což mě až tak nezajímá. Prostě bych chtěl aby mi telefon zařval když se ke mě na třeba 20km přiblíží letadlo aby měli děcka důvod vyběhnout ven a zamávat mu. :D Jasně že to vidím když do telefonu zrovna koukám ale kdo u toho zevluje pořád.
Ale to je taková kravina, víc mi vadí ta tma na radaru v počítači.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od JackBrno »

Aha, tak nic takového tam není. Jen oznámení nouzového kódu. Akorát si místo 7600 zvol ten 7700 :-) To ti bude hlásit, když má letadlo nějaký obecný (většinou technický) problém. S tím počítačem zkus jiný prohlížeč. FR24 funguje dobře jen s Chrome a Firefoxem.

daniber
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 01. 2016, 10:45
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od daniber »

Jo tady je záser :wink: no jo, já mám operu. To mě nenapadlo.Zkusím to. Díky moc.

Singa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 01. 2016, 20:15
Pohlaví: muž
Bydliště: Singapore, Prague
Stav: Offline

Re: Flightradar24.com

Příspěvek od Singa »

Jak je to s přelétáváním území KLDR? Myslel jsem že na své území žádné společnosti nepouštějí (mimo Air Koryo a apod.).
Proto mě překvapil Finnair a taky to, že mají vzdušný prostor jednou tak větší než celá země - viz foto.

Obrázek

Obrázek

Zajímavé video provozu nad KLDR https://www.youtube.com/watch?v=30P9fbdkGKA

Jako bonus posílám zbloudilé ATR ČSA na lince z budoucnosti

Obrázek

OK-YAC znovu lítá u ČSA! Teda... teď zrovna někde rezne v Dhace (http://www.jetphotos.net/photo/8149242) ale registrace OK-YAC žije dál :lol:

Obrázek


Odpovědět