Dalekohled na sledování letadel

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Dalekohled na sledování letadel

Příspěvek od rychlovka »

Mám to štěstí, že bydlím v Krči v P-4 a přímo nad mým bytem létají letadla na rwy 31 a z rwy 13. A rád bych rozpoznal typ letadla, společnost, apod. Máte někdo typ na dobrý, ale ne příliš drahý dalekohled? Díky za pomoc


PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dalekohled na sledování letadel

Příspěvek od PavelD »

Koukám z Kamýku a na tohle mi stačí dalekohled SAKURA zakoupený u Vietnamců v Holešovicích 10x75 za 350kč.
( Vyhovuje i pro přelety v okolo FL350 ). Výběr dalekohledu byl lehce problematický, ale nalezl jsem kus, který šel dobře zaostřit a s ním jsem již 2 roky spokojený.
Když jsem jako mladej bydlel na křižovatce Štúrova - Zálesí, vystačil jsem si bez dalekohledu, 900m není žádná výška.

Zkus to na Malý Hanoi ( SAPA )

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dalekohled na sledování letadel

Příspěvek od j.ree »

ja mam tady tenhle http://www.highlife.cz/bushnell-powervi ... angle-v397 a nemuzu si stezovat :)

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re: Dalekohled na sledování letadel

Příspěvek od rychlovka »

PavelD píše:Když jsem jako mladej bydlel na křižovatce Štúrova - Zálesí, vystačil jsem si bez dalekohledu, 900m není žádná výška.



Bydlím blízko té křižovatky, ale přece jenom by bylo zajímavější vidět to letadlo lépe. Nade mnou létají letadla asi v 1 km a přece jenom, bez internetu a flight radaru bych nepoznal, co je to zač.
Každopádně děkuji za tipy.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dalekohled na sledování letadel

Příspěvek od PavelD »

Až si to dalekohledem nakoukáš, nebudeš ho ve většině případů potřebovat.
Pravda, já jsem to měl jednodušší. Kvůli rozpoznání TU134 nebo IL18 nebylo ani potřeba zvedat hlavu :-)


googie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05. 06. 2011, 20:07
Stav: Offline

Re: Dalekohled na sledování letadel

Příspěvek od googie »

Zdravim,

lietadla pozorujem uz niekolko rokov pomocou Yukonu 6-100x.

http://www.amazon.com/Yukon-Advanced-Op ... B0002HBMJO

Ma sice chromaticku vadu pri urcitom svetle, ale za tie prachy vyborny

Samozrejmostou je dobry stativ, pouzivam video stativ Velbon s olejom v hlave a regulaciou tuhosti chodu.
Vyhoda toho dalekohladu je, ze ma dva objektivy. Vrchny 6-25x na zamerianie objektu, ked lietadlo zachytim, prepnem na objektiv 25*100 a zoomujem a zaostrujem. Dalo to prace naucit sa jemne otacat so stativom a udrzat lietadla v zabere.

Kedze byvam v lokalite nad ktorou vedu niektore medzikontinentalne koridory, nie je nudza na atrakcie, aku som videl napr. vcera. Podla flightradar24 pro, ktory mam v mobile, viem ake lietadlo odkial prileti. Cakal som na B-767 od Pakistanskych aerolinii, ked som ho zbadal nad sebou a zameral uvidel som velky napis PAKISTAN na bruchu. Najkrajsi zaber som vsak mal, ked som pozoroval mesiac v splne a do neho mi vletela silueta B-747


Odpovědět