Letecká pošta

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
peter_tomek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 06. 05. 2007, 15:41
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Letecká pošta

Příspěvek od peter_tomek »

Zdravim Vas,
mal by som jednu otazocku. I ked sa to priamo netyka lietadiel, leteckej dopravy ano. Zaujimalo by ma, ako funguje letecka posta. Napriklad, ak poslem list/balik zo Slovenska napr. na Novy Zeland, ako to cele funguje. Predpokladam, ze v takomto pripade posta ide do Viedne na letisko a odtial ako? Zazmluvnenymi spolocnostami, alebo akymikolvek linkami dalej smer Australia? Vedeli by ste niekto priblizit ako to cele funguje?

Diky moc :thumbup:


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od maf »

Ked to posles DHL tak to leti z Bratislavy :D .
Zavisi od spolocnosti, ale ak hovorime o Slovenskej poste, tak to netusim s kym spolupracuju.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od jane »

O tomhle taky casto premyslim. Jak to treba funguje, kdyz poslu pohled ze zahranici do CR, zda Ceska posta dostane neco od te zahranicni za doruceni pohledu a podobne. Jinak z vlastni zkusenosti tak nejak tusim, ze postovni zasilky ne vzdy jdou tou nejkratsi cestou, ale nevim, na cem to zavisi. Napr. kdyz jsem posilala pohled z Kuvajtu do Prahy, prisel za mesic, a to v te dobe bylo prime letecke spojeni s Prahou dvakrat tydne...

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od rpet »

jak rika jane, je to zamotany: v rijnu jsem byl v cr, posilal jsem pohlednice do firmy kolegum - do anglie. kdyz jsem se po 14 dnech vratil, bylo mi trochu lito, ze mi nikdo nerekl ani "dik za post-card", nebo tak neco :sad: treti den po mem navratu prisel kolega, v ruce drzel ty cumkarty a rika "dik za ne, jsou fakt pekny, prisly dneska rano. proc jsi je neprivezl s sebou osobne??" :lol:

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od wampa »

Presne tak, mne zase jednou z Hongkongu prisel normalni balicek za dva dny. Ale pohlednice z Vietnamu z hlavni posty za mesic.


mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od mareček »

ja bych rek, ze na cele trase dopisu je cesta z letiste A na letiste B jedinym usekem, kdy jde vsechno hladce. podle mych zkusenosti je letecka doprava celkem slusne organizovana, zatimco posta ani moc ne :)

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od majkl666 »

Moje nedávna zkušenost, balíček z Číny mi došel za cca 70 dní, no přes tři měsíce to trvalo. Nesem si jistý, ale podle mě to neposílali letecky, ale pomocí lodní dopravy, ale to opravdu netuším, bylo to přes China post.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od JackBrno »

Mě poslední balík z Číny došel za cca 2 měsíce. 2 týdny z Číny do Prahy na celní poštu a 6 týdnů z Prahy do Brna. A jako obvykle jsem po těch dvou měsících a dodatečnému zaplacení cla a DPH zjistil, že zakoupený přístroj je nefunkční :-) Naštěstí se mi podařilo zjistit, že v továrně zapoměli na jednu součástku, po jejímž osazení už funguje k plné spokojenosti.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:Mě poslední balík z Číny došel za cca 2 měsíce. 2 týdny z Číny do Prahy na celní poštu a 6 týdnů z Prahy do Brna. A jako obvykle jsem po těch dvou měsících a dodatečnému zaplacení cla a DPH zjistil, že zakoupený přístroj je nefunkční :-) Naštěstí se mi podařilo zjistit, že v továrně zapoměli na jednu součástku, po jejímž osazení už funguje k plné spokojenosti.


No v Praze mivaj na poste problemy cist adresy v Hantecu.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od MadLi »

Zasielky z Bratislavy odlietaju len v pripade ze to posielate cez DHL Express, DHL ma 2 linky jedna z Leipzigu a jedna z Brusselu. Inac z Bratislavy nelieta nic :D
Inak to funguje u zasielok ktore nejdu cez DHL Express, jedna sa prevazne o tazsie zasielky ako 40kg. Vtedy sa normalne vyjednava s leteckymi spolocnostami, kto da na danu destinaciu najlepsie ceny. Vacsina zasielok zo Slovenska ide cez Vieden. Ale napr. Lufthansa ma kamion ktory jazdy kazdy den Bratislava-Praha a z tade to uz leti. Napriklad ked leti zasielka cez QR tak ked je to vacsie a nezmesti sa to do A320 tak sa to truckuje do Frankfurtu z kade uz leti A330.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:No v Praze mivaj na poste problemy cist adresy v Hantecu.


To nebylo v Hantecu, psali to číňani :-)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od MEA »

novy rekord - vatikanska posta na slovensko - mesiac...

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od Robert »

Tohle téma mě zajímá. Někdy když posílám dopis do ciziny, tak přemýšlím kudy asi tak putuje. Může někdo napsat, jak je to u České pošty? Jak třeba putuje dopis do USA nebo Austrálie? Spolupracuje pošta globálně s nějakým dopravce/i nebo je to různé podle cílové adresy?

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od context »

a čo takto zabaliť GPS tracker s dobrou baterkou a poslať ho?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letecká pošta

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

neuvidí nic. GPS příjmač prakticky vyžaduje přímou viditelnost satelitů, což v cargo prostoru letadla je docela vyloučené.


Odpovědět