Netradiční typy letadel po Evropě

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od Orus-x »

HighFlyer píše:
Orus-x píše:DO328JET Sun Air of Scandinavia na linkách z Billundu pod hlavičkou British Airways pořád létá, ale ty ceny!! Jedna z posledních aerolinek pro business klientelu..

Do328JET taktez z Friedrichshafenu (FDH) do HAM a DUS. Ceny take pro "business klientelu".

FDH-HAM jsem nakonec koupil, byť 181 EUR o/w není moc přívětivá cena. Nicméně ty ceny z Billundu jsou ještě o mnoho brutálnější


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4079
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od HighFlyer »

Orus-x píše:FDH-HAM jsem nakonec koupil, byť 181 EUR o/w není moc přívětivá cena. Nicméně ty ceny z Billundu jsou ještě o mnoho brutálnější

Na super! Also einen guten Flug. Und dann schreib hier einen Reisebericht!

Kterou stezku zvolis pro cestu do FDH? (Navrat z HAM si dovedu predstavit - OK545).

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od alesesl »

Orus-x píše:
HighFlyer píše:
Orus-x píše:DO328JET Sun Air of Scandinavia na linkách z Billundu pod hlavičkou British Airways pořád létá, ale ty ceny!! Jedna z posledních aerolinek pro business klientelu..

Do328JET taktez z Friedrichshafenu (FDH) do HAM a DUS. Ceny take pro "business klientelu".

FDH-HAM jsem nakonec koupil, byť 181 EUR o/w není moc přívětivá cena. Nicméně ty ceny z Billundu jsou ještě o mnoho brutálnější


Jinak lety se SUN air jdou take koupit za aviosy pres BA.com, tedy pokud nejake mas. Tusim ze to vychazi 4000 aviosu a cca 500 kc poplatky.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od Orus-x »

HighFlyer píše:
Orus-x píše:FDH-HAM jsem nakonec koupil, byť 181 EUR o/w není moc přívětivá cena. Nicméně ty ceny z Billundu jsou ještě o mnoho brutálnější

Na super! Also einen guten Flug. Und dann schreib hier einen Reisebericht!

Kterou stezku zvolis pro cestu do FDH? (Navrat z HAM si dovedu predstavit - OK545).


OK545 jsem neriskoval, přece jen ta cca hodina na přestup. Poletím EW s přestupem v DUS za 60 EUR. Do FDH volím Sichuan do z PRG do ZRH a víkend v Konstanz nebo u Bodensee. Samozřejmě tím rozpočet nabobtná, ale mě nebaví zas lítat jen tam a zpátky.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od Orus-x »

alesesl píše:
Orus-x píše:
HighFlyer píše:Do328JET taktez z Friedrichshafenu (FDH) do HAM a DUS. Ceny take pro "business klientelu".

FDH-HAM jsem nakonec koupil, byť 181 EUR o/w není moc přívětivá cena. Nicméně ty ceny z Billundu jsou ještě o mnoho brutálnější


Jinak lety se SUN air jdou take koupit za aviosy pres BA.com, tedy pokud nejake mas. Tusim ze to vychazi 4000 aviosu a cca 500 kc poplatky.

Bohužel...to už dávno nemám


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od alesesl »

Urcite doporucuji letet na trase PJA-LLA nebo opacne. V pracovnich dnech to leta 2x denne. Spolecnost Jonair s Super King Air B200. Mel jsem tu cest s par lidma z tohoto fora touto linkou letet na konci Brezna. TR se pripravuje. OW letenka jde sehnat od 495 SEK.

Pajala airport & SE-LTL
Pajala airport & SE-LTL

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4079
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od HighFlyer »

Orus-x píše:Do FDH volím Sichuan do z PRG do ZRH a víkend v Konstanz nebo u Bodensee. Samozřejmě tím rozpočet nabobtná, ale mě nebaví zas lítat jen tam a zpátky.

Vidim, ze mas vytribeny vkus! ;-) Co zastavka v ACH, bude?

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od Orus-x »

HighFlyer píše:Vidim, ze mas vytribeny vkus! ;-) Co zastavka v ACH, bude?

To nebude, ACH uz je trochu stranou, do tohoto vyletu se mi nehodi. Chtel jsem nekdy letet s PE E70 z VIE do ACH, ale jednosmerky s timto dopravcem bohuzel patri k nejdrazsim v Evrope. To se zase hodi spojit s Voralberg und Liechtenstein

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od Orus-x »

alesesl píše:Urcite doporucuji letet na trase PJA-LLA nebo opacne. V pracovnich dnech to leta 2x denne. Spolecnost Jonair s Super King Air B200. Mel jsem tu cest s par lidma z tohoto fora touto linkou letet na konci Brezna. TR se pripravuje. OW letenka jde sehnat od 495 SEK

Tesim se na TR. Dik za inspiraci. Jeden z nejzastrcenejsich koutu Evropy. To taky jednou musim dat.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od Airbus380 »

Když už jsme u toho, tak koukám, že na trase z Berlína do Mannheimu (MHG) se dá konečně letět za relativně rozumnou cenu (od 99 €). Lítá to vrtulový Do328: https://flyrna.com/

Matně si vybavuju, že dřív byly ceny jen v podobných relacích jako VIE-ACH. Za stovku už to jde.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od alesesl »

Airbus380 píše:Když už jsme u toho, tak koukám, že na trase z Berlína do Mannheimu (MHG) se dá konečně letět za relativně rozumnou cenu (od 99 €). Lítá to vrtulový Do328: https://flyrna.com/

Matně si vybavuju, že dřív byly ceny jen v podobných relacích jako VIE-ACH. Za stovku už to jde.


Za tu cenu (od 99 €) to jde i na trase MHG-HAM.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od alesesl »

Jinak dalsi zajimavy typ, kterym je mozne letet je na lince Brest / Ouessant / Brest se spolecnosti La FINIST' AIR https://finistair.fr/

leta to Cessna Grand Caravan

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od whiskey »

Chlapi, kam na tie p****e sveta chodite :lol:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od alesesl »

whiskey píše:Chlapi, kam na tie p****e sveta chodite :lol:


Dalsi neobvykly typ na pravidelne lince je Agusta A109 u spolecnosti http://www.alidaunia.it/ letajici pravidelne na trase Foggia (FOG) - Vieste - Isole Tremiti a zpet nekolikrat denne.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Netradiční typy letadel po Evropě

Příspěvek od Orus-x »

Momentálně lítá AN74 na pravidelných linkách Motor Sič z Kyjeva Žuljan do Záporoží a Lvova. Zřejmě je to ale jen nějaká dočasná výpomoc za druhou AN24-ku, případně AN-140
https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ur-74026


Odpovědět