Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od gr09 »

flyingblue píše:co je to regionalni letadlo? Nekteri lide to vidi tak, ze to muze byt maximalne Emraer 190, ale uz se sem nahrnulo spousta pripevku se 737 family :-)

Regionalni letadlo prece v podstate nesouvisi s typem letadla, je to jakekoliv letadlo, ktere pro danou aerolinku obsluhuje regionalni linky... Btw. u me zminovanych o zadna 737 neslo ;)
Pro takove Thai a Virgin Australia je regionalnim letounem klidne A330. Pro Asianu bezne A321 atd atd.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od whiskey »

gr09 píše:
flyingblue píše:co je to regionalni letadlo? Nekteri lide to vidi tak, ze to muze byt maximalne Emraer 190, ale uz se sem nahrnulo spousta pripevku se 737 family :-)

Regionalni letadlo prece v podstate nesouvisi s typem letadla, je to jakekoliv letadlo, ktere pro danou aerolinku obsluhuje regionalni linky... Btw. u me zminovanych o zadna 737 neslo ;)
Pro takove Thai a Virgin Australia je regionalnim letounem klidne A330. Pro Asianu bezne A321 atd atd.

No, tak som sa "regionalne" tiez viezol v 330, Garuda CGK-DPS... Ale tipujem, ze OP mal skor na mysli single-isle stroje predsalen :think:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:
flyingblue píše:co je to regionalni letadlo? Nekteri lide to vidi tak, ze to muze byt maximalne Emraer 190, ale uz se sem nahrnulo spousta pripevku se 737 family :-)

Regionalni letadlo prece v podstate nesouvisi s typem letadla, je to jakekoliv letadlo, ktere pro danou aerolinku obsluhuje regionalni linky... Btw. u me zminovanych o zadna 737 neslo ;)
Pro takove Thai a Virgin Australia je regionalnim letounem klidne A330. Pro Asianu bezne A321 atd atd.


V urcitych kruzich je regional aircraft nebo regional jet ustaleny pojem. Proto jsem se ptal - na co se tazatel pta, protoze dle Tveho vykladu by ta otazka byla nesmyslna :-)

Thai nasazuje ty svoje 330 jak na regionalni linky, tak na dalkovky - a proto je maji vybavene jako pro dalkovky.

Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od Lukáš87 »

Všem vám moc děkuju :wink:
flyingblue píše:
Lukáš87 píše:Mám asi hloupý dotaz, ale je nějaká společnost, která má regionální letadla s IFE?


co je to regionalni letadlo? Nekteri lide to vidi tak, ze to muze byt maximalne Emraer 190, ale uz se sem nahrnulo spousta pripevku se 737 family :-)


No, měl jsem spíš na mysli ty EMB, ATR, AVRA, DHQ atd.

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od Prngr »

V letadle žádnou vestavěnou zábavu nepoužívám.

Primárně neumím anglicky, což mi škrtá filmy. Jednou jsem zkusil cosi ve stylu "Milionáře" - soutěžil jsem s jinými v letadle - pro mě to ale nebyl vědomostní kvíz, nýbrž jazykový, takže mě to brzy přestalo bavit. Kdysi jsem v Condoru využil rozdávaný DVD-přehrávač a sledoval filmy v němčině.

Mám raději monitory schované v opěrce. Když je monitor v opěradle přede mnou, tak se mi opakovaně stalo, že se znenadání rozsvítil a dalo mi ho fušku vypnout.

Naopak při cestách s puberťákem se občas stávalo, že si puberťák přisvojil i můj monitor a používal oba :lol:

A co v letadle dělám? Při letu tam vždy přicházím nevyspalý, takže spím i při denním letu - pár sklenek šampaňského a jsem v limbu. Sekundárně čtu přinesené časopisy. Otázkou je, co mi dovolí spolucestující - nejbližší let bude asi PRG-DXB-MLE v C - spolucestující manželka - ta je ještě většinou v pohodě, potom dítě (3,5) a infant (15 měsíců)


radek.van
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06. 10. 2012, 09:54
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od radek.van »

URcite s, napriklad LH v J/CL v A380 opravdu povedeny system zabavy.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od MEA »

krabicky pod sedadlom predomnou som si po nedavnej diskusii tuna zacal vsimat. naozaj tam su :) jasne, ze ked je svetlo, radsej cumim von - to sa mi nezunuje nikdy (ak to len nie je more) a potme - nejake jazykove hry su tam, kde sa moze clovek naucit trebars japonske frazy, kto sa rad hra, je tu ten menovany a-la milionar ci nejake blbostky s praclovekom a mamutmi. to su ale take "zabavky". minule ma velmi potesil vyber domacich filmov, ktore ma na palube Alitalia. urcite odporucam ich komediu Workers alebo film "Tutte le donne della mia vita" - Vsetky zeny mojho zivota. A maju moje plus, ze maju aj Underground Emira Kusturicu, nie len tie americke sr... (nenapisem, vyskrtnu mi to aj tak)...

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od vita »

Samozřejmě s IFE. Při posledních dvou letech jsem měl "štěstí" na ne úplně perfektně fungující - u British Airways se moje obrazovka opakovaně sekla, při letu s American Airlines jsem vůbec nic neslyšel, až doma jsem přišel na to, že to bylo jejich nekvalitními sluchátky na jedno použití, kdybych tam dal svoje, mohl jsem si let mnohem lépe užít. Ale ačkoliv normálně v letadle nespím, tak jsem větší části obou letů prospal, což mě mrzí především u letu s British Airways, protože jsem toho Avatara vážně chtěl dokoukat :-D

Bez IFE si teď už neumím představit ani cestu vlakem. Co ČD zabudovaly do dostatečného počtu vagónů zásuvky, tak se dívám na filmy na notebooku, když teď jezdím jen na otočku bez počítače, tak jsem k tomu využíval starý mobil a před měsícem jsem si na to koupil tablet. Jezdím 2x týdně do Brna a zpět, což jsou čtyři hodiny denně ve vlaku, 8 hodin týdně.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od romul »

vita píše:při letu s American Airlines jsem vůbec nic neslyšel, až doma jsem přišel na to, že to bylo jejich nekvalitními sluchátky na jedno použití, kdybych tam dal svoje, mohl jsem si let mnohem lépe užít.


Sluchátka, takový zbytečný luxus. Já vzpomínám na zvukovody (MD-11 DL před cca 10ti lety). To dostaneš dutou plastovou trubičku, bužírku, jednu stranu si strčíš do ucha, druhou do díry v opěradle, tušíš že se někde vzdáleně ozývá nějaká hudba, ale nejseš si jistý. Ten zážitek stejně nemá dlouhého trvání, neb ta trubička neustále vypadává z jedné či druhé strany. A stejně jsem rád, že jsem s tou MD-11 letěl...

IFE na delším letu ano...

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od vita »

romul píše:
vita píše:při letu s American Airlines jsem vůbec nic neslyšel, až doma jsem přišel na to, že to bylo jejich nekvalitními sluchátky na jedno použití, kdybych tam dal svoje, mohl jsem si let mnohem lépe užít.



Sluchátka, takový zbytečný luxus. Já vzpomínám na zvukovody (MD-11 DL před cca 10ti lety). To dostaneš dutou plastovou trubičku, bužírku, jednu stranu si strčíš do ucha, druhou do díry v opěradle, tušíš že se někde vzdáleně ozývá nějaká hudba, ale nejseš si jistý. Ten zážitek stejně nemá dlouhého trvání, neb ta trubička neustále vypadává z jedné či druhé strany. A stejně jsem rád, že jsem s tou MD-11 letěl...

IFE na delším letu ano...


Zažil jsem u MD-11 Alitalie, ale hrálo to relativně slušně, to se zase musí nechat :)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od marthym »

Nespada to asi sem, ale nechci zakladat nove vlakno... Omluvte tedy muj naivni dotaz, ale jak je IFE udelano v A380 v rade, ktera pred sebou nema dalsi sedadla? Konkretne se ptam na radu 52 u KE.

IceMan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 02. 01. 2011, 20:53
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od IceMan »

marthym píše:Nespada to asi sem, ale nechci zakladat nove vlakno... Omluvte tedy muj naivni dotaz, ale jak je IFE udelano v A380 v rade, ktera pred sebou nema dalsi sedadla? Konkretne se ptam na radu 52 u KE.


Je tam obrazovka, která se vytahuje a vypadá zhruba takhle:
Přílohy
images.jpeg
images.jpeg (7.44 KiB) Zobrazeno 4580 x


Odpovědět