Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od meir13 »

Pocitam, ze s timhle bude v mensine. Ale pro mne je urcite prijemnejsi letat v letadle bez IFE. Spis bych ho povazoval za rusivy prvek. Uvedomil jsem si to letos na jare, kdyz jsem letel MAD-JNB-MAD v A340 bez IFE. Jak to vidite vy?


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od dejavu »

Pouzivam na tom jen mapu. Vadi mi nektere starsi systemy s ovladanim v operce ruky. Furt si v jejich pripade neco prepinam, takze to radsi nechavam viset dolu :-)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od Fabo »

Bavime se o AVOD nebo jakymkoliv IFE?

AVOD vlastni obrazovku snadno vypnes, a pak to je jedno, ne? Nebo si ji prepnes na mapu a je to.
Horsi muze byt centralni IFE.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od whiskey »

Pokial nie je AVOD, tak bezi vacsinou len mapa. Preferujem s IFE, prave kvoli tej mape.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od gr09 »

Rusive to muze byt snad jen v pripade, ze to nejde vypnout a clovek umi v letadle spat (a to uprimne zavidim :) ). A i kdyby clovek dokazal spat - za poslednich 5 dnu jsem uletel 22 tisic mil (z toho 2 dny byly neletove), to se celou dobu ani spat neda..

Vzhledem k tomu, ze v letadle moc spat nedokazu, tak PTV vitam. Libi se mi nejnovejsi IFE co montuje NZ a TK (obe maji sirokouhle displeje se slusnym rozlisenim, super mapky, kde se mohu rochnit v udajich o letu). Naopak nemam rad, kdyz aerolinka neumi prizpusobit hlasitost PA zvolene hlasitosti PTV.
Co se tyka multimedii, tak krome vyjimek shlednu vetsinou jeden dil nejakeho serialu a pak uz prejdu na svoji zabavu (tzn. na PTV mapka/statistiky a k tomu ci ctu/hraju sudoku/koukam/posloucham/klimbam).


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od MEA »

na dlhsie lety je ife fajn - najma kvoli mapke, hudbe, udajom o lete. celkom sa mi pacili emiratske a klm-ovske.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od flyingblue »

MEA píše:na dlhsie lety je ife fajn - najma kvoli mapke, hudbe, udajom o lete. celkom sa mi pacili emiratske a klm-ovske.


No me na tom vadi ten box, co je odbykle pod sedackama.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od gr09 »

To je ovsem chyba aerolinek, protoze to samozrejme jde bez boxu. Dneska jsem letel v A330 DJ a zadne boxy nebyly, krasne jsem si v economy natahnul nohy a koukal pritom na airshow...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od MEA »

flyingblue píše:
MEA píše:na dlhsie lety je ife fajn - najma kvoli mapke, hudbe, udajom o lete. celkom sa mi pacili emiratske a klm-ovske.


No me na tom vadi ten box, co je odbykle pod sedackama.


teraz neviem ci mi uz pamat nesluzi, alebo som si tam ziadnu skatulu nikdy nevsimol...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od gr09 »

MEA píše:teraz neviem ci mi uz pamat nesluzi, alebo som si tam ziadnu skatulu nikdy nevsimol...

Tak to asi malo letas v economy :)
Byva ve widebodies (typicky pod sedadly u okenka) a na mem poslednim letu s Thai zabirala snad cely prostor pod sedackou, diky cemuz se stal let utrpenim. Jiz nikdy s TG v economy (no v business take nejsou zadny zazrak, ale TR uz se pripravuje)

Spoiler
Obrázek

Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od Lukáš87 »

Mám asi hloupý dotaz, ale je nějaká společnost, která má regionální letadla s IFE?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od gr09 »

Lukáš87 píše:Mám asi hloupý dotaz, ale je nějaká společnost, která má regionální letadla s IFE?

Tech je spousta (prestoze vetsinou ne na vsech letounech). Z tech se kteryma jsem letel napr. TG, DJ, OZ, SQ, TK

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od nartym »

gr09 píše:
Lukáš87 píše:Mám asi hloupý dotaz, ale je nějaká společnost, která má regionální letadla s IFE?

Tech je spousta (prestoze vetsinou ne na vsech letounech). Z tech se kteryma jsem letel napr. TG, DJ, OZ, SQ, TK


QF, CX, MH, AR

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od whiskey »

nartym píše:
gr09 píše:
Lukáš87 píše:Mám asi hloupý dotaz, ale je nějaká společnost, která má regionální letadla s IFE?

Tech je spousta (prestoze vetsinou ne na vsech letounech). Z tech se kteryma jsem letel napr. TG, DJ, OZ, SQ, TK


QF, CX, MH, AR

MS 738...
Obrázek

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Radeji letate v letadle s IFE ci bez

Příspěvek od flyingblue »

Lukáš87 píše:Mám asi hloupý dotaz, ale je nějaká společnost, která má regionální letadla s IFE?


co je to regionalni letadlo? Nekteri lide to vidi tak, ze to muze byt maximalne Emraer 190, ale uz se sem nahrnulo spousta pripevku se 737 family :-)


Odpovědět