Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
xkema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 01. 2011, 22:36
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od xkema »

flyingblue píše:
xkema píše:Zdravím,
letíme v lednu skupina 5lidí PRG-ICN-MEL/SYD-ICN-PRG.
Jsou to 4 lety, 3 různá letadla, vždy cca. 10hod. letu - viz níže.
Můžete mi zkušení poradit, jak nejlépe usadit takovou skupinu? Mýlím se, když mám pocit, že je dobré oželet okénko a raději mít sedadla tak, aby mělo co nejvíce lidí nohu o uličky?

Zatím jsem to udělal tak, jak je uvedeno níže... Měli byste lepší nápady?

PRG-ICN ... Boeing 777-200/200ER (3-3-3)
48C, D
49C, D
50C

ICN-MEL ... Airbus A330-200 (2-4-2)
50A, B
51A, B, C

SYD-ICN ... Boeing 747-400 (3-4-3)
53C, D
54C, D
55C

ICN-PRG ... Boeing 777-200/200ER (3-3-3)
48C, D
49C, D
50C


Díky.


Uz ma aspon jeden z vas korejsky frequent flyer program?


A proč korejský?
Zapsal jsem se do Flyingblue... Zdálo se mi to na budoucí evropské lety lepší...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od flyingblue »

xkema píše:
flyingblue píše:
xkema píše:Zdravím,
letíme v lednu skupina 5lidí PRG-ICN-MEL/SYD-ICN-PRG.
Jsou to 4 lety, 3 různá letadla, vždy cca. 10hod. letu - viz níže.
Můžete mi zkušení poradit, jak nejlépe usadit takovou skupinu? Mýlím se, když mám pocit, že je dobré oželet okénko a raději mít sedadla tak, aby mělo co nejvíce lidí nohu o uličky?

Zatím jsem to udělal tak, jak je uvedeno níže... Měli byste lepší nápady?

Díky.


Uz ma aspon jeden z vas korejsky frequent flyer program?


A proč korejský?
Zapsal jsem se do Flyingblue... Zdálo se mi to na budoucí evropské lety lepší...


Protoze bez Korejskyho FF programu si sedacky asi nevyberes :-)

xkema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 01. 2011, 22:36
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od xkema »

No, nejsem v tom úplně zkušený, zatím jsem si vždycky na lety na západ dělal seating sám ...
Ale poslal jsem vybraná sedadla prodejci a ten to provede...
A dokonce už na checkmytrip.com to svoje vybrané sedadlo vidím svítit žlutě s tím, že je moje... tedy aspoň v mobilní aplikaci ...

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od romul »

Nejlepší místo pro nás cesťáky (nepiloty) je podle mýho skromnýho názoru jump seat v pilotní kabině. Jenže to se mi za mou dosavadní kariéru zatím nepodařilo...

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od salamio »

persona píše:Vše je relativní. Prvních 10 letů jsem chtěl sedět vždy u okénka, dalších 10 jen pokud se letělo přes zajímavá místa ve dne. Od třetí desítky jsem volil uličku a jen občas nakoukl z okénka, u nějž seděla přítelkyně či blízký příbuzný, který letěl letadlem jednou za 30 let a tudíž zuřivě fotil a propadal výbuchům nadšení nad modrým mořem a bílými vrcholky Alp. Čtvrtá desítka letů byla naplněná pozorováním štíhlých nohou letušek a při páté desítce jsem ověřoval platnost teze, že mezi stewardy je velký podíl homosexuálů. Při šesté desítce jsem si uvědomil, že lepší víno občas vybyde na "uličkáře" a že úsměv z uličky na letušku (a drobná pomoc) pomůže při získání nadstandardního servisu (čistě v rovině jídla a dolévání čaje). V sedmé desítce jsem se dal na praktikování taiči spolu s asijskými cestujícími a snažil se účastnit improvizovaných džusových barů na zádi při dálkových letech. Když jsem načal let s číslem 81, začal jsem se zajímat i o kvalitu a roztíratelnost másla neb stereotyp letů byl ubíjející. V rámci letů 91 - 100 jsem (pochopitelně z uličky) meditoval nad tím, jak je možné, že poslední turbulenci jsem zažil již před 60 lety. Když jsem přesáhl první stovku, němými ústy jsem odříkával safety demo a snažil se zachytit rozdíly v jednotlivých textech tohoto hlášení a fajnovosti anglické fonetiky u různých národů. Od letu č. 110 - 120 jsem přestal lety počítat. Poraďte, co přinesou další lety? ;-)

Jaké lety?


Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od Brut »

persona píše:... Když jsem přesáhl první stovku, němými ústy jsem odříkával safety demo a snažil se zachytit rozdíly v jednotlivých textech tohoto hlášení a fajnovosti anglické fonetiky u různých národů...


To jsi napsal vtipně :) u mně je průběh rychlejší, já pozoruji fajnovost angličtiny už ve své osmé desítce :D

Každopádně já sedím podle toho kam a kdy letím.. pokud letím nějakou už známou nudnou trasu, tak je jasná ulička, navíc za tmy je to bez debat, ale pokud letím někde, kde se dá na něco koukat, tak zase okno...
Ze všeho nejlepší je ale když se sedí jen po dvou a sedím s někým známým, který sedí u okna a já do uličky, protože z okna líp vidím a nebolí mě za krkem, když se musím naklánět do okna..

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od whiskey »

ja preferujem okno. Lietam hlavne shorthaul (zo 450 segmentov bolo 50 intercontinental podla flightmemory) a ked sedim pri okne, neotravuju ma ludia, co nevydrzia hodku-dve neist na zachod. Pri longhaule mam vacsinou pristup do ulicky od okna, a ak nie (naposledy 09/2007 ZRH-JFK), tak je to exit row, kde nemusim cez nikoho preliezat.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od nartym »

Jednoznacne okno :-) i kdyz jsem vcera zacal svou druhou stovku letu, na zachod vetsinou nechodim v letadle, ale tesne pred boardingem, vydrzel jsem AKL-HKG bez navstevy wc, takze okno vitezi jednoznacne, uvidime, treba se to s vekem zmeni :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od persona »

salamio: ano, Flight Memory, měl bych si udělat profil, ale první musím poskládat, jak se to vyvíjelo od 120 nahoru. Nerad bych, aby to vyznělo že jen a pouze a dogmaticky ulička. Pokud je atraktivní scenérie a mám přístup na toaletu i jinam, samozřejmě se rád občas podívám z okénka. Ideálně atraktivní scenérie z okénka a přitažlivá dívka u okénka (pro přítomné čtenářky samozřejmě platí varianta chytrý, vzdělaný, atraktivní a charismatický muž u okénka, neboť nerad bych se dostal do rozporu s aktuálním metodickým pokynem Evropské komise č. 288, act II/3/2012, kde je implementován výklad komisařky Redingové pro neutralizaci genderových nerovností a dehonestujících socio-sémantických přístupů vůči menšině či národu). :-)

ok986
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 23. 03. 2012, 10:44
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od ok986 »

Je v skupine niekto, kto potrebuje casto chodit na WC (napr zo zdravotnych dovodov)? Ulicka

Mate v skupine ludi co lietavaju malo, pripadne malo dialovych letov? Okno

Je u vas niekto, kto v lietadle nemoze spat a vie anglicky (IFE)? Ulicka

Je niekto kto berie stale prasky na spanie, aby odpadol pred zatvorenim dveri a nezobudil sa pred ich otvorenim? Okno

Nervous flyers? Okno

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od MEA »

mna nikdy neznudi kukat von, takze odpoved je jasna...

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od loupeznik »

Podle toho navrženého seatingu to vypadá, že se ti cestující nemají navzájem moc rádi a/nebo je chce xkema za něco potrestat (tolik uliček na trojkách).

ok986
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 23. 03. 2012, 10:44
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od ok986 »

MEA píše:mna nikdy neznudi kukat von, takze odpoved je jasna...


Sucasne lety PRG-ICN su nocne, z velkej casti v noci, nie? Cize aspon polovicu letu bud nebude co vidiet von z okna, alebo budu letusky prisne vyzadovat zatvorenie okien. Ked zacne byt den, urcite budu ziadat to zatvaranie okien - ak uz nie letusky, tak spolucestujuci.

Nie je vsetko zlato...

xkema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 01. 2011, 22:36
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od xkema »

loupeznik píše:Podle toho navrženého seatingu to vypadá, že se ti cestující nemají navzájem moc rádi a/nebo je chce xkema za něco potrestat (tolik uliček na trojkách).


Nechci je trestat, ostatně jsem součástí akce.. Jde jen o to, že jsme -jsme to (zatím) vyhodnotili tak, že je dobré mít možnost mít během 10-11hod. letu jednu nohu do uličky.. a výměnou sedadel se dají i střídat nohy.. :-)
Taková byla úvaha nezkušených dálkových letců, ale raději jsem tady ještě vyhodil dotaz... Jak to tak vypadá, zatím je hlasování jasné a přesvědčivé - vypadá to na 50,01:49,99 ve prospěch uličky :-)

Tak uvidíme, jak se to vyvine.....

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jsou lepší místa u okna nebo do uličky??

Příspěvek od Night fly »

Ja se pridam na stranu "oknaru". Po nekolika letech do ulicky vedle (zrejme) prostatika, ktery musel chodit kazdou hodinu na zachod, jsem se priklonil na stranu oken. Nejsem tak rusen, a pri spani se muzu oprit. A samozrejme souhlasim s tim, ze nejlepsi je pristup do ulicky rovnou od okna :wink:


Odpovědět