Paris air show 2013

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
thoomas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 02. 2012, 11:36
Stav: Offline

Paris air show 2013

Příspěvek od thoomas »

Ahoj všem, hledal jsem, ale nenašel jsem založený žádný topic.
Chtěl bych tento rok letět, byl někdo v minulosti?
Na ofic stránkách zatím není program, má někdo zkušenost zda je lepší jít v pá, so nebo ne? Jak dopředu je nutné koupit vstupenky? Dá se i na poslední chvili nebo bude vyprodáno? Jde v jedne den zvládnout zároveň i muzeum v Le Bourget?
Díky.
Tomas.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od vitezslav »

Byl jsem minule, stojí to za to! Letos asi vynechám, neboť se mi nedaří naroubovat nějaké vhodné spojení na mé volno, a ubytování v okolí CDG nebo Le Bourget je už ted v době konání aerosalonu extrémně drahé.
Z vyjmenovaných dnů doporučuji PÁ, v sobotu je tam celá Paříž a v NE už někteří balí a odlétají (případně už tam nejsou). Např. minule už tam B787 a B747-8, tehdy horké novinky, nebyly ani v pátek a odlétly na evropské turné.
Muzeum se stihnout dá, zejména vstupní pavilon s historií letectví. Ale např. halu s dvěma Concorde si neužiješ, nebot jsou letadla obestavěna stánky.
K dopravě doporučuji přímý bus od T3 až před letiště Le Bourget - označují se 2 běžné jízdenky (doba jízdy asi 35min, ale pokud jsou zácpy, klidně přes hodinu). Vstupenkyjsem měl koupené přes net dopředu, jak je to na místě nevím.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od Zdenek »

Podle mne jsou lepší méně okázalé akce s programem, který Ti vyhovuje. Ale asi se tam musí každý jednou podívat. Výstava a muzeum se stihnout dá, za návštěvu SSC se platí extra vstupné.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od vitezslav »

Zdenek: A víš o nějaké méně okázalé akci, kde by byla k vidění většina novinek ze světa velkých dopravních letadel??

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od happyna »

Shuttle je zdarma a vysokoškoláci mají v pátek vstup zdarma, kdyby to někdo náhodou nečetl.


lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od lukaskr »

Vysokoškoláci celkově nebo jen žabožroutští? Čím je nutné to doložit?

thoomas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 02. 2012, 11:36
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od thoomas »

díky za poznatky! ještě dotaz - má nějaký smysl koupit dražší lístky na sezení na tribuně?

Adorka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 12. 2009, 19:30
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od Adorka »

Taky se tam chystáme.. :-) Sem na to zvědavá.. Nevíte někdo jestli volný vstup na ISIC zahrnuje vstup na tribunu? :-)

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od happyna »

lukaskr píše:Vysokoškoláci celkově nebo jen žabožroutští? Čím je nutné to doložit?

Že by se to vztahovalo jen na frantíky tam nikde není psáno a doložit platným průkazem, takže asi nejlépe ISIC.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od vitezslav »

adorka: Rozhodně. Sedadla na tribunách jsou číslovaná, kupuješ si vždy konkrétní sektor. Pokud máš jen základní vstupenku, nedostaneš se na tribuny, ani do tzv. obchodní zóny, kde jsou stánky jednotlivých výrobců. Za dražší vstupné tam můžeš.

Adorka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 12. 2009, 19:30
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od Adorka »

Děkuji za odpověď, nevíte kde přesně se dají vstupenky koupit? A v kterém sektoru jsou nejlepší? Na jejich stránkách sem moc info nenašla, zkoušela jsem jim psát e-mail, ale paní se zatím neobtěžovala odepsat... Dík :-)

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od happyna »

Adorka píše:Děkuji za odpověď, nevíte kde přesně se dají vstupenky koupit? A v kterém sektoru jsou nejlepší? Na jejich stránkách sem moc info nenašla, zkoušela jsem jim psát e-mail, ale paní se zatím neobtěžovala odepsat... Dík :-)

Koupit se dá zde

vitezslav píše:adorka: Rozhodně. Sedadla na tribunách jsou číslovaná, kupuješ si vždy konkrétní sektor. Pokud máš jen základní vstupenku, nedostaneš se na tribuny, ani do tzv. obchodní zóny, kde jsou stánky jednotlivých výrobců. Za dražší vstupné tam můžeš.

Co je ten dražší vstup. Základní vstupný je za 13,50, pokud si chci přikoupit tribunu tak tam je 10 a kombinovaná vstupenka stojí 23,50. Nějak nechápu, to ten vstup ke stánkům je zahrnutej pod vstupný na tribunu?

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od vitezslav »

happyna : Nemůžu zaručit, že to bude stejné, ale minule to tak bylo. Podle mě je 10€ při celkových nákladech celé té štrapáce taková maličkost, že není o čem váhat.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od happyna »

Zveřejněn prozatimní seznam letadel
Airbus potvrdil že vystavená A380 bude ta pro BA.

GrenA350
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 23. 12. 2012, 06:19
Stav: Offline

Re: Paris air show 2013

Příspěvek od GrenA350 »

ILFC orders 50 more A320neo Family aircraft.
http://www.airbus.com/newsevents/news-e ... -aircraft/

Irish leasing company Doric Lease Corp has announced at the Paris Air Show (Salon du Bourget) that they will order 20 Airbus A380 aircraft!!!
Obrázek
http://event.airbus.com/airshows/bourge ... a380s.html


Odpovědět