Poslední šance letět s DC-10

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od Zlin142 »

Přes airliners.net se dávají dohromady lidi, kteří by měli zájem o vyhlídkový let s DC-10 Biman Bangladesh během jeho zastávky v BHX nebo MAN na cestě do muzea v Seattle.
Celé by se to mělo konat někdy v únoru 2014, konkrétní datum a letiště bude ještě upřesněno.

Kontaktní osoba pro předběžné zájemce je: Patrick.Willsch@berlin.de

Více zde: http://www.airliners.net/aviation-forum ... 258992/#47


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od vitezslav »

Tak je to tady:

Jen něco málo přes měsíc zbývá do vyřazení typu Douglas DC-10 z pravidelné osobní dopravy. Rozloučí se s ním i poslední provozovatel, Biman Bangladesh Airlines. Na očekávaný konec 20.02.2014 naplánoval pro zájemce komerční let Dháka - Kuvajt (technické mezipřistání) - Birmingham za asi 20 000 korun a několik vyhlídkových letů z Birminghamu v následujících dnech (za 100 - 200 liber). Pro tento účel vytvořil speciální stránku, kde je možné koupit na danou událost letenky. Z Birminghamu poté DC-10 odletí do USA, kde se stane muzeálním kouskem (zdroj Planes.cz)

Jde do toho někdo??

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od flyingblue »

vitezslav píše:Tak je to tady:

Jen něco málo přes měsíc zbývá do vyřazení typu Douglas DC-10 z pravidelné osobní dopravy. Rozloučí se s ním i poslední provozovatel, Biman Bangladesh Airlines. Na očekávaný konec 20.02.2014 naplánoval pro zájemce komerční let Dháka - Kuvajt (technické mezipřistání) - Birmingham za asi 20 000 korun a několik vyhlídkových letů z Birminghamu v následujících dnech (za 100 - 200 liber). Pro tento účel vytvořil speciální stránku, kde je možné koupit na danou událost letenky. Z Birminghamu poté DC-10 odletí do USA, kde se stane muzeálním kouskem (zdroj Planes.cz)

Jde do toho někdo??


Velmi pravdepodobne :-)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od hafi »

Měl jsem to v úmyslu, ale jsem tou dobou v Gruzii, tedy trochu z ruky.

DaveO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04. 12. 2011, 00:55
Stav: Offline

Re: Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od DaveO »

Já bych rad, jen jsem zatím nenašel žádný rozumný způsob jak se tam dostat a zároveň nestál 10k:(( někdo nějaký tip?


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od flyingblue »

DaveO píše:Já bych rad, jen jsem zatím nenašel žádný rozumný způsob jak se tam dostat a zároveň nestál 10k:(( někdo nějaký tip?


KLM to ma tusim za devet :-)

Nebo muzes do LON s nejakym lowcostem, prespat pred terminalem na zemi a vyrazit do BHX autobusem ... Vse je otazkou budgetu, casu a osobniho vkusu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
DaveO píše:Já bych rad, jen jsem zatím nenašel žádný rozumný způsob jak se tam dostat a zároveň nestál 10k:(( někdo nějaký tip?


KLM to ma tusim za devet :-)

Nebo muzes do LON s nejakym lowcostem, prespat pred terminalem na zemi a vyrazit do BHX autobusem ... Vse je otazkou budgetu, casu a osobniho vkusu.

Nemyslel náhodou, jak se dostat do Dháky, protože to chce proletět celé, ne jen nějaký vyhlídkový let?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
flyingblue píše:
DaveO píše:Já bych rad, jen jsem zatím nenašel žádný rozumný způsob jak se tam dostat a zároveň nestál 10k:(( někdo nějaký tip?


KLM to ma tusim za devet :-)

Nebo muzes do LON s nejakym lowcostem, prespat pred terminalem na zemi a vyrazit do BHX autobusem ... Vse je otazkou budgetu, casu a osobniho vkusu.

Nemyslel náhodou, jak se dostat do Dháky, protože to chce proletět celé, ne jen nějaký vyhlídkový let?


Pokud ma Dhaku za deset, tak to neni spatnej deal :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poslední šance letět s DC-10

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:Pokud ma Dhaku za deset, tak to neni spatnej deal :-)

Přesně 10.815 Kč dle Matrixu, 15./16.2.:
RG OK X/FRA KU X/KWI KU DAC 333.40BEEOWCZ NUC 333.40 END ROE 20.095400 XT 565CZ 579RA 17YX 713YQ 2241YR


Odpovědět