ATR 72 kam si sednout

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

ATR 72 kam si sednout

Příspěvek od anyzek88 »

Poradíte mi prosím někdo kam si nejlépe sednou v ATRku 72? Tak abych měla pokud možno co nejvíce místa na nohy. Už jsem s ním letěla dvakrát, poprvé jsem seděla u vrtule takže nic moc a podruhé zase u jakéhosi větráku, takže mě pak celkem bolela hlava. Za týden letím znovu tak bych ráda věděla jaké místo si vybrat. Děkuju za rady ;).


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: ATR 72 kam si sednout

Příspěvek od loupeznik »

Z hlediska místa je to, myslím, jedno. Z hlediska hluku co nejdál dozadu. V případě ČSA je to řada 14 (15 a 16 jsou blokovány pro business class). Záleží asi na lince, ale z mých zkušeností bývá v dobytčáku narváno a v C ani noha a někdy se dá domluvit se s posádkou a přesunout se na volnou dvojku v řadě 15. U ČSA akorát pozor, že dvě ATR-ka (OK-YFT, F-GRPK) mají o řadu a půl navíc, tudíž sedačky jsou tam nasáčkovány hustěji a místa na nohy je zatraceně málo. Tyhle éra bývají nasazovány hlavně do BUD a WAW.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: ATR 72 kam si sednout

Příspěvek od vitezslav »

anyzek88: Jaký máš na mysli "větrák"? A kde se nacházel?

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: ATR 72 kam si sednout

Příspěvek od anyzek88 »

Jsem laik, takže nevím co to přesně bylo, spíš jsem to slovo použila jako přiovnání k hluku, který mi to připomínalo. Seděla jsem kousek za křídlem.

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ATR 72 kam si sednout

Příspěvek od PV »

anyzek88 píše:Jsem laik, takže nevím co to přesně bylo, spíš jsem to slovo použila jako přiovnání k hluku, který mi to připomínalo. Seděla jsem kousek za křídlem.

To by mohlo být hučení hydraulických čerpadel,ta jsou v těch místech ve spodní části trupu za podvozkem.


Odpovědět