Malaysia Airlines - Boeing 777 - let MH370

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Malaysia Airlines - Boeing 777 - let MH370

Příspěvek od nartym »



Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od Airbus380 »



No... Nevypadá to moc dobře...

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od Zoltan »

Airbus380 píše:


No... Nevypadá to moc dobře...


Hlavně je divné, že tři a žádná stopa?

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od micaello »

Opravdu zvlastni, kdyz si clovek veme, co vsechny staty vsude po svete satelity sleduji..
Kolik bezpecnostnich sluzeb diky informacim o kradenych pasech uz bylo do tohoto zainteresovano..
Ze stale nenalezli byt jediny kus trosek..
Pri poctu zapojenych lodi a letadel do patracich akci je to opravdu az neuveritelne :cry:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od flyingblue »

micaello píše:Opravdu zvlastni, kdyz si clovek veme, co vsechny staty vsude po svete satelity sleduji..
Kolik bezpecnostnich sluzeb diky informacim o kradenych pasech uz bylo do tohoto zainteresovano..
Ze stale nenalezli byt jediny kus trosek..
Pri poctu zapojenych lodi a letadel do patracich akci je to opravdu az neuveritelne :cry:


Ocean je velky


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od Globik »


Toto by mělo být současně i v jiném vlákně.
("Havárie je již druhou vážnou nehodou letounu Boeing 777 za necelý rok. Loni v létě měl tento typ letadla aerolinek Asiana Airlines nehodu při přistání v San Francisku, při nehodě přišli o život tři cestující.
Tento typ přitom od zahájení letů v roce 1995 neměl žádné vážnější problémy s bezpečností.")

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od Karel_x »

Globik píše:Tento typ přitom od zahájení letů v roce 1995 neměl žádné vážnější problémy s bezpečností.")


Ještě bych připomněl v roce 2008 Triple 7 British Airways Flight 38... A ohledně hledání trosek, vzpomeňme na Adam Air Flight 574, který na nový rok 2007 padl do moře také v této oblasti a první trosky byly objeveny až po 11 dnech. To jen abychom v tom současném neúspěšném hledání neviděli zase takovou senzaci.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od JackBrno »

Překvapuje mě, že moderní letadla prakticky on-line odesílají telemetrická data servisnímu centru aerolinky a zřejmě i k výrobci, tak proč není součástí dat navíc pár čísel udávajících aktuální pozici a výšku letadla. Minimálně by to velmi zmenšilo potřebnou oblast pátrání.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od vita »

flyingblue píše:
micaello píše:Opravdu zvlastni, kdyz si clovek veme, co vsechny staty vsude po svete satelity sleduji..
Kolik bezpecnostnich sluzeb diky informacim o kradenych pasech uz bylo do tohoto zainteresovano..
Ze stale nenalezli byt jediny kus trosek..
Pri poctu zapojenych lodi a letadel do patracich akci je to opravdu az neuveritelne :cry:


Ocean je velky


http://www.malaysia-chronicle.com/index ... z2veQo7fJx

zvlášť, jestli hledali ve špatném moři

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od Zoltan »

JackBrno píše:Překvapuje mě, že moderní letadla prakticky on-line odesílají telemetrická data servisnímu centru aerolinky a zřejmě i k výrobci, tak proč není součástí dat navíc pár čísel udávajících aktuální pozici a výšku letadla. Minimálně by to velmi zmenšilo potřebnou oblast pátrání.

Mě dost překvapuje, že dnešní zprávy hlásí, že cestujícím vyzvání mobilní telefony. Pokud jsou v oceánu tak mobilní buňka má dosah tak max 80km ( pár let jsem jsem s tím měl co do činění) a za druhé případný pád a koupání v moři určitě dnešní smartphony moc nemusí.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od JackBrno »

Mám pocit hraničící s jistotou, že to bude kachna :-) Taky jsem to četl a pokud to není přímo jen něčí fantazie, tak vyzvánění mobilu může mít velmi jednoduché vysvětlení. Cestující si před odletem nastavil přesměrování na jiné číslo... Tudíž hovor se spojí rovnou na to druhé číslo. Je prakticky vyloučené, aby z hladiny moře telefon komunikoval se sítí víc, než na 10, max. 20km, takže by museli být na dohled od pobřeží. Zachytit signál se dá i mnohem dál, třeba mám vyzkoušené, že v Chrorvatsku v horních patrech hotelu jsem zachytil signály Italských operátorů, ale přihlásit do sítě samozřejmě nešlo. Ale když jsem byl dole u vody, tak jsem to ani nechytil. A pokud by nějakým zázrakem byli někde na zemi, tak opět by to musela být civilizace s pokrytím a vzdáleností nejbližší základnovky operátora maximálně do 20km, spíš méně. Navíc už by samozřejmě pomocí lokalizace telefony dávno našli. Takže to považuju jen za nějakou zkreslenou informaci ze zoufalství čekajících lidí, což je celkem pochopitelné.

Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od Chovo »

Zoltan píše:
JackBrno píše:Překvapuje mě, že moderní letadla prakticky on-line odesílají telemetrická data servisnímu centru aerolinky a zřejmě i k výrobci, tak proč není součástí dat navíc pár čísel udávajících aktuální pozici a výšku letadla. Minimálně by to velmi zmenšilo potřebnou oblast pátrání.

Mě dost překvapuje, že dnešní zprávy hlásí, že cestujícím vyzvání mobilní telefony. Pokud jsou v oceánu tak mobilní buňka má dosah tak max 80km ( pár let jsem jsem s tím měl co do činění) a za druhé případný pád a koupání v moři určitě dnešní smartphony moc nemusí.


Takže si můžeme zaspekulovat, že třeba neskončili v moři, ale na pevnině někde zapadlí v džungli, ale v dosahu mobilního signálu.

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od Zoltan »

Takže si můžeme zaspekulovat, že třeba neskončili v moři, ale na pevnině někde zapadlí v džungli, ale v dosahu mobilního signálu.


Jsem fakt zvědav jaká bude skutečná příčina a osud toho letadla. Ale myslím, že to bude zahaleno spousty otazníky jako letu AF který spadl u Jižní Ameriky

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od JackBrno »

Můžem spekulovat, ale podle mě se ukáže, že ty informace o mobilech jsou jen čistá fantazie, nebo-li přání otcem myšlenky u zoufalých lidí, kteří se chytají každého stébla. Nakonec určitě najdou vrak na dně moře.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Havárie a incidenty letadel

Příspěvek od micaello »

Jsem zvedavy, jestli se potvrdi ty posledni zpravy, ze lide v okoli Khota Baru videli nizko letici letadlo (kam by podle tech poslednich zjisteni z vojenskeho radaru melo po divertu smerovat)..tech spekulaci se zacina vynorovat nejak moc..asi tomu preje doba, ze kazdy chce byt aspon chvili videt.. :sick:


Odpovědět