Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
vandic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02. 08. 2014, 01:02
Stav: Offline

Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od vandic »

Je tu někdo zkušený, kdo by poradil jestli raděj zvolit na tuhle cestu LOT s Dreamlinerem nebo Deltu s jejich 767-300? Deltou jsem letěl před dvěma lety a bylo to dost zoufalství, prostoru tam bylo jako v charteru do Hurghady a letadlem létal nejspíš ještě Gottwald. Nevím, jestli to byla jenom smůla, protože vnitrostátní let s Deltou byl naopak luxusní ...


jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od jonapet »

vandic píše:Je tu někdo zkušený, kdo by poradil jestli raděj zvolit na tuhle cestu LOT s Dreamlinerem nebo Deltu s jejich 767-300? Deltou jsem letěl před dvěma lety a bylo to dost zoufalství, prostoru tam bylo jako v charteru do Hurghady a letadlem létal nejspíš ještě Gottwald. Nevím, jestli to byla jenom smůla, protože vnitrostátní let s Deltou byl naopak luxusní ...


B787 s Lotem jsem na trase WAW - JFK absolvoval letos v dubnu; s Deltou jsem letěl MXP - JFK a JFK - FCO v roce 2012.

k Lotu nejprve pár fotek:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Catering byl velké zklamání, jídlo bylo chuťově celkem OK, ale v naprosto nedostatečném množství. Přestup ve Varšavě příjemný, servis na palubě taky. Co mi drásalo nervy byl fakt, že polovina IFE byla placená a ta neplacená polovina se mi zrovna moc netrefila do noty. Od tohohle "vylepšení" už ale ustoupili a dneska jsou u LOTu všechny filmy zdarma. Stále však zpoplatňují všechen alkohol na palubě vč. piva a vína (http://www.lot.com/cz/en/lot-sky-bar).

Když to srovnám s Deltou, tak ta byla mnohem lepší (nabídkou filmů v IFE, zmrzlina, aperitiv servis, kvalita jídla...). Ale neznám produkt Delty na trase PRG - JFK... to by ti zase poradil někdo další.

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od honzeek1 »

vandic píše:Je tu někdo zkušený, kdo by poradil jestli raděj zvolit na tuhle cestu LOT s Dreamlinerem nebo Deltu s jejich 767-300? Deltou jsem letěl před dvěma lety a bylo to dost zoufalství, prostoru tam bylo jako v charteru do Hurghady a letadlem létal nejspíš ještě Gottwald. Nevím, jestli to byla jenom smůla, protože vnitrostátní let s Deltou byl naopak luxusní ...


Jednoznacne Delta.

vandic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02. 08. 2014, 01:02
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od vandic »

No 2012 jsem v Deltě na PRG-JFK hlavně neměl ani vlastní obrazovku, takže o nějakém IFO se vůbec nedá mluvit, a podle fotek vypadá jídlo v LOT podstatně líp. Deltu ale většina lidí chválí, tak nevím, jestli jsem fakt náhodou prostě nenarazil na jediný mizerný let, co provozují ...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od flyingblue »

vandic píše:No 2012 jsem v Deltě na PRG-JFK hlavně neměl ani vlastní obrazovku, takže o nějakém IFO se vůbec nedá mluvit, a podle fotek vypadá jídlo v LOT podstatně líp. Deltu ale většina lidí chválí, tak nevím, jestli jsem fakt náhodou prostě nenarazil na jediný mizerný let, co provozují ...


Myslim, ze DL uz ma upgradovany interier ve vsech mezinarodnich 763kach ...


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od prodejce »

flyingblue píše:Myslim, ze DL uz ma upgradovany interier ve vsech mezinarodnich 763kach ...

Ano, teď tě čeká u DL 767-300 toto (chce si to sednout tam, kde není krabička IFE):

delta1.jpg
delta2.jpg

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od dydzej »

prodejce píše: chce si to sednout tam, kde není krabička IFE

a to v pohode zjistis na seatguru.com...

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od kowal »

U Delty se již při rezervaci můžeš podívat, jaká jsou volná místa a porovnat se seatguru.com nebo si doplatit economy comfort. Sice je to jiný produkt než u LOTu, ale taky za podstatně nižší cenu.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od jjj »

ziwiec 0.33 7USD ...

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od dydzej »

kowal píše:U Delty se již při rezervaci můžeš podívat, jaká jsou volná místa a porovnat se seatguru.com nebo si doplatit economy comfort. Sice je to jiný produkt než u LOTu, ale taky za podstatně nižší cenu.

Presne tak, v tomhle je rezervacni sytem Delty (United, ...) v porovnani s evropskymi long-haul aerolinkami o mile napred. A cena za Economy Comfort u Delty neni nijak premrstena. To misto navic je pri mych 187 cm dost znat.

vandic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02. 08. 2014, 01:02
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od vandic »

dydzej píše:
kowal píše:U Delty se již při rezervaci můžeš podívat, jaká jsou volná místa a porovnat se seatguru.com nebo si doplatit economy comfort. Sice je to jiný produkt než u LOTu, ale taky za podstatně nižší cenu.

Presne tak, v tomhle je rezervacni sytem Delty (United, ...) v porovnani s evropskymi long-haul aerolinkami o mile napred. A cena za Economy Comfort u Delty neni nijak premrstena. To misto navic je pri mych 187 cm dost znat.


Ok, díval jsem se předběžně a za e comfort chtějí 100 USD navrch a výhoda je pár centimetrů navíc rozestup a zdarma alkohol, což za to podle mě nestojí. Zvlášť, když comfort se prý dají sklopit o 50% víc než klasické economy, takže hrozí významné riziko, že skončím s něčí hlavou v klíně. 187 mám ale taky, tak to ještě promyslím, třeba něco pujde přes body z OK karty :)

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od dydzej »

vandic píše: Ok, díval jsem se předběžně a za e comfort chtějí 100 USD navrch a výhoda je pár centimetrů navíc rozestup a zdarma alkohol, což za to podle mě nestojí. Zvlášť, když comfort se prý dají sklopit o 50% víc než klasické economy, takže hrozí významné riziko, že skončím s něčí hlavou v klíně. 187 mám ale taky, tak to ještě promyslím, třeba něco pujde přes body z OK karty :)

Pokud bys mel k te karte OK Plus i nejaky status (stribrna nebo zlata karta), tak je poplatek o 25 %, resp. o 50 % nizsi. Ja takhle vyuzivam zlatou kartu OK Plus, protoze za polovinu ceny je to skvely pomer vykon/cena.
Co se tyce sklopeni sedadla, tak si spise pohlidej, abys nakonec nesedel v economy v prvni rade za economy comfort. Pak by to sklopeni sedadla pred Tebou opravdu nemuselo byt prijemne. Jinak bych to neresil. Ta vzdalenost mezi sedadly v economy comfort je natolik dostatecna, ze by nemela hrozit pritomnost cizi hlavy ve Tvem kline...

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od s543 »

Proč neuvažuješ BA přes Londýn ?
Zpravidla to vyjde levněji než Delta a není jim co vytknout ? Když budeš dobře plánovat můžeš letět skoro novou velrybou !

Je pravda, že prakticky všechny 767 Delty jsou "zánovní" t.j. "lehce jeté" většinou přes 20 let věku, ale už se naučili lítat - pravidelně jim upgradujou interiér a řeší tím dotace na zaměstnanost - spousta techniků má dost práce - takže co.....

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od dider »

DL dnes opravdu nabízí kvalitní long-haul produkt. Co tak posluchám tak na cestách přes atlantik možná i ten nejlepší. A dnes už i konsistentní. IFE je taky dost slušné. Ovšem pro mě osobně je hlavní výhoda seating - 330ky a 767ky mají konfiguraci 2-x-2 a to je pořád lepší než 3-x-3.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Praha - New York s Deltou nebo LOT?

Příspěvek od dydzej »

dider píše:DL dnes opravdu nabízí kvalitní long-haul produkt. Co tak posluchám tak na cestách přes atlantik možná i ten nejlepší. A dnes už i konsistentní. IFE je taky dost slušné. Ovšem pro mě osobně je hlavní výhoda seating - 330ky a 767ky mají konfiguraci 2-x-2 a to je pořád lepší než 3-x-3.

Presne tak, poslednich nekolik letu s Deltou bylo naprosto v pohode, proto bych v pripade dalsi cesty nemel duvod menit. A ten jejich seating preferuji ze stejneho duvodu jako Ty.


Odpovědět