Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od dejavu »

Tak to je kvalitka, možná Nova koupila AC24 & Spol.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od JackBrno »

Flyer001 píše:Někde jsem četl, že byla slyšet hlasitá rána...nemohla tam být explozivní dekomptese, nebo výbušnia, nebo úder bleskem? Přeci jen tam byly mraky...


A kdo tu ránu měl slyšet, když bylo letadlo nad otevřeným mořem?

Flyer001
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 23. 06. 2014, 19:20
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od Flyer001 »

JackBrno píše:
Flyer001 píše:Někde jsem četl, že byla slyšet hlasitá rána...nemohla tam být explozivní dekomptese, nebo výbušnia, nebo úder bleskem? Přeci jen tam byly mraky...


A kdo tu ránu měl slyšet, když bylo letadlo nad otevřeným mořem?


Tuším, že nějací rybáři. Jsem na mobilu a mám malou klávesnici, tak se mi nechtělo psát.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od JackBrno »

No jo, po každé havárii se objeví milion "svědků", kteří slyšeli výbuch a viděli záblesk nebo plameny na obloze nebo alespoň hořící motory. A to vždycky i v případech, kdy se nakonec ukáže, že letadlo havarovalo bez exploze a bez požáru :-) Takže takové rychlosvědky vůbec neberu vážně. K tomu je dobrý zdroj Avherald, kam nepouští neověřené informace.

klojM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 26. 08. 2011, 23:04
Oblíbené typy letadel: De Havilland DH-106 Comet 4C
Lockheed L-1049F Super Constellation
Tupolev Tu-114
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od klojM »

... opravdu Avherald je jediný věrohodný kanál - dnes mě dorazily TN Nova, kde opravdu diletantsky oznamovali, že se ztratil další BOEING malajsijské společnosti a v titulku pak uváděli AIRBUS - tohle dokáže fakt jenom TV NOVA :cry:


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od flyingblue »

klojM píše:... opravdu Avherald je jediný věrohodný kanál - dnes mě dorazily TN Nova, kde opravdu diletantsky oznamovali, že se ztratil další BOEING malajsijské společnosti a v titulku pak uváděli AIRBUS - tohle dokáže fakt jenom TV NOVA :cry:


Ja bych jim to nevycital, maji dokonce i navody ...

novinari-a-letadla.jpg

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od rpet »

Robert píše:Taky by už novináři mohli zjistit, že to bylo indonéské a ne malajsijské letadlo...


první informace, který byly ze standardních zdrojů - tedy Reuters a BBC, hovořily o stroji AirAsia. A to by kjlidně mohlo být, wet lease od AXM pro AWQ by nebylo žadné překvapení. navíc ještě včera, když jsem si napříč zahraničními zdroji dělal cross-check (cca 1100 CET),tak se ani nevědělo, že ztraceným strojem je PK-AXC, a ani FR24 ho nedával. proto mohly být informace napříč médii na první nástřel neúplné a nepřesné.

takže možná, že by čtenáři mohli sednout zpátky na zadek, a chovat se trošku normálně.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od happyna »

rpet píše:
Robert píše:Taky by už novináři mohli zjistit, že to bylo indonéské a ne malajsijské letadlo...


první informace, který byly ze standardních zdrojů - tedy Reuters a BBC, hovořily o stroji AirAsia. A to by kjlidně mohlo být, wet lease od AXM pro AWQ by nebylo žadné překvapení. navíc ještě včera, když jsem si napříč zahraničními zdroji dělal cross-check (cca 1100 CET),tak se ani nevědělo, že ztraceným strojem je PK-AXC, a ani FR24 ho nedával. proto mohly být informace napříč médii na první nástřel neúplné a nepřesné.

takže možná, že by čtenáři mohli sednout zpátky na zadek, a chovat se trošku normálně.

Tak pokud žurnalista píše o letectví/letadle, tak by měl znát aspoň FR24 kde registrace letadla leží na facebooku už od 6:20 CET....

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od Robert »

rpet píše:
Robert píše:Taky by už novináři mohli zjistit, že to bylo indonéské a ne malajsijské letadlo...


první informace, který byly ze standardních zdrojů - tedy Reuters a BBC, hovořily o stroji AirAsia. A to by kjlidně mohlo být, wet lease od AXM pro AWQ by nebylo žadné překvapení. navíc ještě včera, když jsem si napříč zahraničními zdroji dělal cross-check (cca 1100 CET),tak se ani nevědělo, že ztraceným strojem je PK-AXC, a ani FR24 ho nedával. proto mohly být informace napříč médii na první nástřel neúplné a nepřesné.

takže možná, že by čtenáři mohli sednout zpátky na zadek, a chovat se trošku normálně.


Uznávám, že to nemusí být hned jasné, protože všechny lety jsou prezentovány jako AirAsia a Indonesia AirAsia je jen něco jako servisní společnost zajišťující let.

Nerozuměl jsem moc tomu, že by si čtenáři měli sednout na zadek a chovat se normálně :crazy:

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od ragbysta »

R.I.P. ^:)^

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od kocour65 »

Tak takova kontrolni otázka - kdo z mistnich chytraku třeba odpovi jak se do mig 21 davaji baterky nebo treba plni kyslik - na podvesy raket ci zasobnik petroleje se urcite nemá cenu ptak protože urcite většina nemá vůbec sajnu co je to mig

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od JackBrno »

Kocour jako obvykle zase mimo téma...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od tygrlive »

flyingblue píše:Ja bych jim to nevycital, maji dokonce i navody ...

novinari-a-letadla.jpg


Takže Honza Sůra už ztratil i svůj jediný návod .... takže ted je potřeba už jen psát "krade se a Jančura by to uměl líp" .... žlutá letadla na české nebe, např. linka Praha-Ostrava s mezipřistáním v Pardubicích. Snad rakušáci prodaj nějaké obouchané éro.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od JackBrno »

Letadlo už se našlo. Snad se brzo zjistí příčina.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Zmizelo letadlo se 161 lidmi na palubě!

Příspěvek od Tony Smoke »

JackBrno píše:Letadlo už se našlo. Snad se brzo zjistí příčina.


Zachytil som z radia, ze by to malo mat podobne priciny ako havaria AF nad Atlantikom z pred par rokov. Ak sa to potvrdi, tak by to bola pre letectvo velmi smutna sprava. Ak by vyslo najavo, ze sa letecky priemysel z takej katastrofy nepoucil, tak uz vazne neviem, co donuti zodpovednych prijat patricne opatrenia, aby sa to neopakovalo.
Treba vsak dodat, ze pri AF hral svoju rolu aj ludsky faktor, posadka nespravne reagovala na vzinknutu situaciu. Avsak ak sa v tomto pripade zopakuje rovnaka ludska chyba, tak sa tiez moze polemizovat o systemovom zlyhani a to v skoleni pilotov. Robit zavery z dvoch pripadov je vsak tiez viac nez odvazne.


Odpovědět