Kuriozity z létání

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
stegy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 25. 08. 2015, 23:14
Oblíbené typy letadel: 737,777, embraer 190, BAe 146
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Kuriozity z létání

Příspěvek od stegy »

Ahoj :D
Toto téma zakládám protože jsem ho tady neviděl a mohlo by byt zajimave. Popis vlastních prožitých zážitků na palubě letadla :D


Začnu já
Minulý rok jseme se s bratrem rozhodli že si uděláme výlet do exotické Afriky(Keňa-AirPort Mombasa). Nevím čím to bylo ale už z Prahy(Turkish Airlines B737-900) při přistání pilot s letadlem strašně říznul. Trochu jsem se ještě u gatu divil ale pospíchal jsem na let do Mombasi(opět Turkish Airlines B737-900). Rolování na start proběhlo v pořádku a tak nic nebránilo vzletu. Ihned po odlepení byla slyšet obrovská rána a smrad jako když urvete spojku. Letadlo ihned zpomalilo a jen tak tak jsme klimbali nad Istanbulem. Byl to zvláštní pocit protože všichni tušili že je něco špatně :shock: Vzpomněl jsem si na letecké katastrofy a na rozhovory s letuškami. Po letadle chodili s úsměvem od ucha k uchu ale věděli že je průser. Po třech levotočivých zatáčkách jsme se konečně přiblížili na přistání. Po dosednutí lidé začali ihned tleskat ale letadlo nezpomalovalo. Z okénka jsem neviděl zpětný tah ani spoilery. Odbočili jsme až poslední možnou taxi way na runway. To byl docela intenzivní zážitek :| Po odchodu z kabiny jsem si znova vzpomněl na Letecké katastrofy. Stejná letuškami co tam před chvíli chodila a suveréně se smála(což je dobře pro zklidnění situace) teď měla se slovy "Goodbay"
slzy v očích. Za hodinu jsme měli náhradní let který proběhl v klidu :thumbup:


Až po příletu do Prahy jsem zjistil o co šlo...měli jsme štěstí...



Last Update: 2014-07-29 20:14:30 GMT
A THY Turkish Airlines Boeing 737-900, registration TC-JYB (at the time of writing, the aircraft has been reported on zero times on AeroInside while THY has been mentioned at least 54 times in total) performing flight TK-673 from Istanbul (Turkey) to Kilimanjaro (Tanzania), was in the initial climb out of Istanbul when the aircraft flew through a flock of birds and received a number of bird strikes. The crew levelled off at 5000 feet and returned to Istanbul for a safe landing about 30 minutes after departure.

A replacement Boeing 737-900 registration TC-JYH reached Kilimanjaro with a delay of 2:15 hours.

Reports available for the aircraft type Boeing 737-900 up until today: 30.


Doufám že taky přidáte nějaké veselé historky a že nikoho něco podobného nepotká :thumbup:
Naposledy upravil(a) stegy dne 03. 09. 2015, 21:32, celkem upraveno 3 x.


misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od misob »

Ehm, akože nič v zlom, ale súdiac podľa štylistiky si ten text buď preložil google translatorom alebo fičíš na nejakom slušnom matroši :))

stegy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 25. 08. 2015, 23:14
Oblíbené typy letadel: 737,777, embraer 190, BAe 146
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od stegy »

Ja to jen zkopiroval z Aeroinside.com :-D

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od hafi »

já myslel, žes tam psal něco o vlastních prožitých zážitcích...leckteré myšlenkové spojení mi taky dost procvičilo představivost...

zuza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 29. 03. 2007, 11:37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od zuza »

To je skoda, ze to nebyla vase osobni zkusenost. Chtela jsem se zeptat, jak probihala priprava na nouzove pristani, protoze nejaka tam musela byt, kdyz sedli az po pul hodine.


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od Tony Smoke »

Nie je nahodou skopirovany iba ten anglicky text? Ja to chapem tak, ze to je vlastna skusenost a ten anglicky text je z toho zdroja

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od flyingblue »

Tony Smoke píše:Nie je nahodou skopirovany iba ten anglicky text? Ja to chapem tak, ze to je vlastna skusenost a ten anglicky text je z toho zdroja


... jen tak tak jsme klimatu nad Istanbulem ...


neverim, ze by tohle napsal clovek

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od Tony Smoke »

flyingblue píše:
Tony Smoke píše:Nie je nahodou skopirovany iba ten anglicky text? Ja to chapem tak, ze to je vlastna skusenost a ten anglicky text je z toho zdroja


... jen tak tak jsme klimatu nad Istanbulem ...


neverim, ze by tohle napsal clovek


To znie fakt kuriozne, pochybnosti su na mieste. Mne sa zvyknu podobne veci stavat, ked nahodou zlucim dve vety dokopy, alebo sa v polovici vety rozhodnem, ze to napisem inak a prvu cast neprisposobim...ale teda skor to vyzera na nejaky translator :silent:

stegy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 25. 08. 2015, 23:14
Oblíbené typy letadel: 737,777, embraer 190, BAe 146
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od stegy »

Asi došlo k nedorozumeni. Je to dopravdy moje zkušenost a prožil jsem to. Ten zkopírovaný text je jen krátký záznam napsaný angličtinou. Je pravda že to je napsaný trochu divoce a za to se omlouvám ale byl jsem trochu v časovém skluzu

Přidávám pro upřesnění více zdrojů :)

http://avherald.com/h?article=4780b312
http://www.aeroinside.com/item/4424/thy ... ird-strike

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od JackBrno »

stegy píše:Asi došlo k nedorozumeni. Je to dopravdy moje zkušenost a prožil jsem to. Ten zkopírovaný text je jen krátký záznam napsaný angličtinou. Je pravda že to je napsaný trochu divoce a za to se omlouvám ale byl jsem trochu v časovém skluzu

Přidávám pro upřesnění více zdrojů :)

http://avherald.com/h?article=4780b312
http://www.aeroinside.com/item/4424/thy ... ird-strike


Takže jestli to dobře chápu, tu českou část jsi psal ty sám? V tom případě si prosímtě vypni automatické korekce textu, protože ti z toho lezou úplné nesmysly. Možná by sis to měl příště před odesláním po sobě přečíst. No a teď bys mohl ty překlepy poopravovat, fakt to vypadá dost divně ;-)

stegy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 25. 08. 2015, 23:14
Oblíbené typy letadel: 737,777, embraer 190, BAe 146
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od stegy »

Přesně tak....česky jsem psal já :D
Korekci si vypnu, opravdu to bylo místy divné :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Kuriozity z létání

Příspěvek od flyingblue »

stegy píše:Přesně tak....česky jsem psal já :D
Korekci si vypnu, opravdu to bylo místy divné :)


Pokud sis ji vypnul, tak ted to oedituj, aby bylo videt, co se vlastne stalo :-)

Protoze cesky tam neni snad ani jedna veta, coz je spise smutne.


Odpovědět