Bombardier CS100/300

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Bombardier CS100/300

Příspěvek od Petr31 »

mandrinka píše:
pepa007 píše:To jsem jedinej koho zajímá Bombardier CS100/300?? :-)

Velký věci se dějou!

Airbus "koupil" 50,01% podíl v programu Bombardier CS100/300. Dokonce se budou vyrábět v Airbusí továrně v Alabamě, hlavně prý kvůli dovozním clům a boji s Boeingem. Zajímavý je že samotnej Bombardier v tom má už jen 31%, ten zbytek má nějaká Quebecká investiční agentura.

No prostě Bombardier prakticky zkrachoval a jediná šance byla celý to prodat Airbusu nebo Boeingu. A já jsem docela rád že to je Airbus.

Viz tady video https://www.youtube.com/watch?v=EHIWULjX-g8


Pak mi dává logiku, že ho většina evropských (a zvláště německých) dopravců nasazuje místo Fokkerů a Avrů a podobných letadel na krátké trati. Je to prostě Airbus. Evropská myšlenka žije. :ymapplause: ^:)^ :mrgreen:


...je vidět, že odborník na leteckou dopravu určitě nejsi:
1) Avra a Fokkery jsou krásné stroje, ale čas nezastavíš, prostě mají svoje nejlepší léta za sebou.
2) Na krátké evropské linky kolem hodiny je Airbus velmi efektivní a regionální jety poráží na hlavu tam, kde je potřeba odvézt i cargo. Dříve býval takto efektivní i B737/500.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Bombardier CS100/300

Příspěvek od pepa007 »

mandrinka píše:
pepa007 píše:To jsem jedinej koho zajímá Bombardier CS100/300?? :-)

Velký věci se dějou!

Airbus "koupil" 50,01% podíl v programu Bombardier CS100/300. Dokonce se budou vyrábět v Airbusí továrně v Alabamě, hlavně prý kvůli dovozním clům a boji s Boeingem. Zajímavý je že samotnej Bombardier v tom má už jen 31%, ten zbytek má nějaká Quebecká investiční agentura.

No prostě Bombardier prakticky zkrachoval a jediná šance byla celý to prodat Airbusu nebo Boeingu. A já jsem docela rád že to je Airbus.

Viz tady video https://www.youtube.com/watch?v=EHIWULjX-g8


Pak mi dává logiku, že ho většina evropských (a zvláště německých) dopravců nasazuje místo Fokkerů a Avrů a podobných letadel na krátké trati. Je to prostě Airbus. Evropská myšlenka žije. :ymapplause: ^:)^ :mrgreen:


No vzhledem k tomu že se to odehrálo předevčírem tak tvrdit “je to prostě Airbus” a “evropská myšlenka žije” je hodně idealistický :D

O té “většině evropských dopravců” bych si taky dovolil pochybovat. Kteří konkrétně? Já vím o pár kouscích pro Swiss a Baltic. Kdo v Německu?

Avro a Fokker jsou veteráni, který nahrazuje Airbus 319/320 víc než cokoliv jinýho ;-)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Bombardier CS100/300

Příspěvek od beardie »

pekne video, ktore to sumarizuje
https://www.youtube.com/watch?v=V1YMPk3XhCc

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bombardier CS100/300

Příspěvek od Fabo »

beardie píše:pekne video, ktore to sumarizuje
https://www.youtube.com/watch?v=V1YMPk3XhCc


Teraz som si to video pozrel, a niektore veci hlavne v prvej casti su nie celkom pravdy az blbosti, ale gro konfliktu to asi zachytava spravne. Mimochodom, americka vlada medzicasom clo celkom zrusila.

Inak teda dnes som CSeriesom prvykrat letel, a musim povedat, ze ma to prekvapilo, a to celkom prijemne. Prvy mierny sok bol z velkosti, vyvoj CS som velmi nesledoval, povodne som mal pocit, ze to je taky E-Jet, ale ono je to skor blizsie k 737, co bolo krasne vidiet dnes na Schiphole, kde stal medzi 737mami a Ejetmi. Dalsie co ma dostalo je kokpit, dnes uz klasicke LCD vedla LCD ale fakt napraskane funkciami, musi to byt velmi prijemne na kazdodenne pouzivanie 737MAX sa ma co ucit. (Snad sa do par rokov ukaze nejaky pekny addon do simulatoru, nech si to mozem vyskusat aspon na pocitaci :) )

Aj z hladiska cestovatelskeho velmi prijemne lietadlo. Krasne presvetlene, velke okna, v tom mali pravdu v reklamnych letakoch :D biny tiez fajn, aj ked nie az take fasa ako by som podla reklamnych reci cakal.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Bombardier CS100/300

Příspěvek od pepa007 »

Fabo píše:
beardie píše:pekne video, ktore to sumarizuje
https://www.youtube.com/watch?v=V1YMPk3XhCc


Teraz som si to video pozrel, a niektore veci hlavne v prvej casti su nie celkom pravdy az blbosti, ale gro konfliktu to asi zachytava spravne. Mimochodom, americka vlada medzicasom clo celkom zrusila.

Inak teda dnes som CSeriesom prvykrat letel, a musim povedat, ze ma to prekvapilo, a to celkom prijemne. Prvy mierny sok bol z velkosti, vyvoj CS som velmi nesledoval, povodne som mal pocit, ze to je taky E-Jet, ale ono je to skor blizsie k 737, co bolo krasne vidiet dnes na Schiphole, kde stal medzi 737mami a Ejetmi. Dalsie co ma dostalo je kokpit, dnes uz klasicke LCD vedla LCD ale fakt napraskane funkciami, musi to byt velmi prijemne na kazdodenne pouzivanie 737MAX sa ma co ucit. (Snad sa do par rokov ukaze nejaky pekny addon do simulatoru, nech si to mozem vyskusat aspon na pocitaci :) )

Aj z hladiska cestovatelskeho velmi prijemne lietadlo. Krasne presvetlene, velke okna, v tom mali pravdu v reklamnych letakoch :D biny tiez fajn, aj ked nie az take fasa ako by som podla reklamnych reci cakal.


mikro trip report / fotky? :wink:


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bombardier CS100/300

Příspěvek od Fabo »

Po ceste spat... Mozno zalozim vlakno na mikrotripreporty, tam by som mohol prihodit aj dalsie lety co som v podlednej dobe letel, ale za velky tripreport to nestalo.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Bombardier CS100/300

Příspěvek od pepa007 »

Fabo píše:Po ceste spat... Mozno zalozim vlakno na mikrotripreporty, tam by som mohol prihodit aj dalsie lety co som v podlednej dobe letel, ale za velky tripreport to nestalo.


Dobrej nápad, mně se ty dlouhý stejně nechce většinou číst :D

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Bombardier CS100/300

Příspěvek od Robert »

Tak se údajně chystá změna názvu obou typů - https://www.bloomberg.com/news/articles ... after-deal

Bombardier CS100 -> Airbus 210
Bombardier CS300 -> Airbus 230


Odpovědět