Tajné čtyřmotorové tryskáče?

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
DerekCZ
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 15. 03. 2017, 17:45
Oblíbené typy letadel: A340, B787, An225
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Tajné čtyřmotorové tryskáče?

Příspěvek od DerekCZ »

Takže, nevím co se děje, nebo v jaké spojitosti, ale poslední měsíc jsem zaznamenal zvýšenou aktivitu čtyřmotorových hornoplošníků. Zatím jsem (za pomoci toho fóra) identifikoval jen C-5, ale už od oka poznám že nějaké mají viditelný nátěr, což většina C-5 nmá. Bohužel většinou když letí, tak s sebou nemám foťák, takže se mi zatím povedl vyfotit jen C-5 (http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=30&t=9922), a tohle (pravděpodobně taky C-5):
Obrázek
Samozřejmě, na Flightradaru nejsou, inu, přesvědčte se sami, létají většinou mezi třetí a pátou hodinou směrem od Brna na Prahu, já je zachytávám kousek od přehrady Švihov, což je přímo pod jejich zdánlivou trasou.
Takže bych se rád zeptal; co je to za letadla? Vzhledem k tomu že někdy vidím až 5 denně, a vzhledem k tomu že nějaké mají nabarvené motory, pochybuju že jsou to samé C-5ky. Není možné že prostě nemají vybavení potřebné ke zobrazení na flightradaru, jako např AN-225 který je viditelný jen občas?


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Tajné čtyřmotorové tryskáče?

Příspěvek od Tony Smoke »

To budu tie s chemtrails :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Tajné čtyřmotorové tryskáče?

Příspěvek od JackBrno »

DerekCZ:
A co řešíš? Prostě nějaké vojenské transporty, kterých jsou denně desítky přes Evropu. Na FR24 je většinou neuvidíš a informace o nich nezjistíš, ani by ti k ničemu nebyly. A není to nic tajného, některá letadla (typicky vojenská) prostě na FR24 vidět nejsou, protože používají jiný mód odpovídače.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tajné čtyřmotorové tryskáče?

Příspěvek od micaello »

JackBrno píše:DerekCZ:
A co řešíš?

Klid! Slušně se zeptal, nemusíš do něj hned skákat :crazy:

Btw., Mrija je vidět, protože být vidět chce :D , je jediná svého druhu na světě, je chloubou sovětského inženýrství a vždycky je kolem jejich letů velké halo..prostě reklama :wink:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Tajné čtyřmotorové tryskáče?

Příspěvek od JackBrno »

Já mu nenadávám, jen jsem chtěl říct, že v tom není nic tajemného, aby to mělo smysl řešit a stejně nezjistí nic jiného, než maximálně typ letadla :)


Odpovědět