BlueAir Moravia

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od pepa007 »

Aktuálně dokončujeme oboustrannou právní due dilligence před založením společného podniku.


Tak to je ten březen hodně optimistickej :)


Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Karel_x »

pepa007 píše:
Aktuálně dokončujeme oboustrannou právní due dilligence před založením společného podniku.

Tak to je ten březen hodně optimistickej :)

Myslím, že mám docela bohatou zkušenost s rumunskou mentalitou a jejich celkovým přístupem k řešení problémů. Nedivil bych se, pokud by to trošku sklouzlo, ale z uvedené (nedatované) věty bych si to předpovědět netroufal. To už by nemělo daleko k hádání z kávové sedliny. Já si klidně počkám, jak to dopadne. Vždy se může něco zadrhnout a skoro vždy se také něco zadrhne. V takovém případě to asi budou chvíli řešit a nejspíš to nakonec v poklidu vyřeší. Brno není jejich priorita a nebudou se kvůli tomu kdovíjak stresovat - na rozdíl od nás :-).

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od pepa007 »

Karel_x píše:
pepa007 píše:
Aktuálně dokončujeme oboustrannou právní due dilligence před založením společného podniku.

Tak to je ten březen hodně optimistickej :)

Myslím, že mám docela bohatou zkušenost s rumunskou mentalitou a jejich celkovým přístupem k řešení problémů. Nedivil bych se, pokud by to trošku sklouzlo, ale z uvedené (nedatované) věty bych si to předpovědět netroufal. To už by nemělo daleko k hádání z kávové sedliny. Já si klidně počkám, jak to dopadne. Vždy se může něco zadrhnout a skoro vždy se také něco zadrhne. V takovém případě to asi budou chvíli řešit a nejspíš to nakonec v poklidu vyřeší. Brno není jejich priorita a nebudou se kvůli tomu kdovíjak stresovat - na rozdíl od nás :-).


Já mám narozdíl od tebe zkušenosti s due diligence (jen tak mimochodem jsem nikdy neviděl nikoho napsat to správně, takže od BAM jsem to taky nečekal), tudíž nehádám z kávové sedliny. Leda by se to spojilo s tou Rumunskou + Brněnskou mentalitou = částečně by se to odfláklo a částečně podplatilo, a pak by to šlo stihnout..

ajax07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 24. 11. 2015, 14:56
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od ajax07 »

pepa007 píše:
Karel_x píše:
pepa007 píše:Tak to je ten březen hodně optimistickej :)

Myslím, že mám docela bohatou zkušenost s rumunskou mentalitou a jejich celkovým přístupem k řešení problémů. Nedivil bych se, pokud by to trošku sklouzlo, ale z uvedené (nedatované) věty bych si to předpovědět netroufal. To už by nemělo daleko k hádání z kávové sedliny. Já si klidně počkám, jak to dopadne. Vždy se může něco zadrhnout a skoro vždy se také něco zadrhne. V takovém případě to asi budou chvíli řešit a nejspíš to nakonec v poklidu vyřeší. Brno není jejich priorita a nebudou se kvůli tomu kdovíjak stresovat - na rozdíl od nás :-).


Já mám narozdíl od tebe zkušenosti s due diligence (jen tak mimochodem jsem nikdy neviděl nikoho napsat to správně, takže od BAM jsem to taky nečekal), tudíž nehádám z kávové sedliny. Leda by se to spojilo s tou Rumunskou + Brněnskou mentalitou = částečně by se to odfláklo a částečně podplatilo, a pak by to šlo stihnout..


:)) :))

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Karel_x »

pepa007 píše:...Leda by se to spojilo s tou Rumunskou + Brněnskou mentalitou = částečně by se to odfláklo a částečně podplatilo, a pak by to šlo stihnout..


Jako sarkasmus dobrý, ale jinak si nemyslím, že je správné říkat, že brněnská mentalita (pokud vůbec něco takového existuje) je korupční a rumunská flákačská :-). Nikdo z nás nejspíš neví, kdy s tím auditem začali nebo jak hluboko se rozhodli jít, akorát napsali, že už jej dokončují. Kdyby s tím teprve začínali, chápal bych. Samozřejmě rád věřím, že pepa007 má zkušenosti s audity a ovládá anglickou gramatiku.

Kritika jazykových schopností jiných bývá ovšem někdy dvojsečná, člověk si pak musí dávat velký pozor, aby sám, třeba hned v následující větě, nevysekl školácké chyby.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Petr31 »

Karel_x píše:
pepa007 píše:...Leda by se to spojilo s tou Rumunskou + Brněnskou mentalitou = částečně by se to odfláklo a částečně podplatilo, a pak by to šlo stihnout..


Jako sarkasmus dobrý, ale jinak si nemyslím, že je správné říkat, že brněnská mentalita (pokud vůbec něco takového existuje) je korupční a rumunská flákačská :-). Nikdo z nás nejspíš neví, kdy s tím auditem začali nebo jak hluboko se rozhodli jít, akorát napsali, že už jej dokončují. Kdyby s tím teprve začínali, chápal bych. Samozřejmě rád věřím, že pepa007 má zkušenosti s audity a ovládá anglickou gramatiku.

Kritika jazykových schopností jiných bývá ovšem někdy dvojsečná, člověk si pak musí dávat velký pozor, aby sám, třeba hned v následující větě, nevysekl školácké chyby.


...já myslím pánové, že se tady dohadujete o zbytečných maličkostech. Pohledem člověka, který má letectví a létání rád, na letištích strávil část života pracovně i jako doživotní letecký fanoušek považuji vše, co všichni zainteresovaní "vytvořili" a vytvářejí ohledně projektu "BAM", tedy "Létejte z Brna" za naprosto amatérský průser, který nemůže vzbuzovat důvěru. Těžko uvěřit, že jde o vážně myšlený projekt. Naopak, měl by vstoupit do učebnic marketingu jako naprosto odstrašující příklad, jak to prostě nedělat.

Můžu jen spekulovat:

1) Buď je to celé myšleno jako tunel na veřejné peníze a není to myšleno vážně.
2) Nebo za projektem stojí pár životní zkušeností nepolíbených holobrádků, kteří o letecké dopravě vůbec nic neví, nicméně jejich sebevědomí se dotýká hvězd a není kolem nich nikdo, který by jim vysvětlil, že takto se to nedělá.O to tvrdší dopad na tvrdou realitu je čeká.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od pepa007 »

Petr31 píše:
Karel_x píše:
pepa007 píše:...Leda by se to spojilo s tou Rumunskou + Brněnskou mentalitou = částečně by se to odfláklo a částečně podplatilo, a pak by to šlo stihnout..


Jako sarkasmus dobrý, ale jinak si nemyslím, že je správné říkat, že brněnská mentalita (pokud vůbec něco takového existuje) je korupční a rumunská flákačská :-). Nikdo z nás nejspíš neví, kdy s tím auditem začali nebo jak hluboko se rozhodli jít, akorát napsali, že už jej dokončují. Kdyby s tím teprve začínali, chápal bych. Samozřejmě rád věřím, že pepa007 má zkušenosti s audity a ovládá anglickou gramatiku.

Kritika jazykových schopností jiných bývá ovšem někdy dvojsečná, člověk si pak musí dávat velký pozor, aby sám, třeba hned v následující větě, nevysekl školácké chyby.


...já myslím pánové, že se tady dohadujete o zbytečných maličkostech. Pohledem člověka, který má letectví a létání rád, na letištích strávil část života pracovně i jako doživotní letecký fanoušek považuji vše, co všichni zainteresovaní "vytvořili" a vytvářejí ohledně projektu "BAM", tedy "Létejte z Brna" za naprosto amatérský průser, který nemůže vzbuzovat důvěru. Těžko uvěřit, že jde o vážně myšlený projekt. Naopak, měl by vstoupit do učebnic marketingu jako naprosto odstrašující příklad, jak to prostě nedělat.

Můžu jen spekulovat:

1) Buď je to celé myšleno jako tunel na veřejné peníze a není to myšleno vážně.
2) Nebo za projektem stojí pár životní zkušeností nepolíbených holobrádků, kteří o letecké dopravě vůbec nic neví, nicméně jejich sebevědomí se dotýká hvězd a není kolem nich nikdo, který by jim vysvětlil, že takto se to nedělá.O to tvrdší dopad na tvrdou realitu je čeká.


no tak jsem to myslel. žádná z těch věcí není sama o sobě tak zásadní problém. ale my tady vidíme sérii indicií, který ukazujou na to cos napsal :)

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Paul1 »

Tak jsem dozvěděl, že s BAM je vlastně všechno špatně. Jen je škoda, že někteří zdejší "odborníci" zároveň nenapsali, jak se to má teda správně dělat :D

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od beardie »

zacni marketingom
tazko budete predavat letenky, ked nikto nevie, ze nejaka spolocnost zacne z Brna lietat

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od pepa007 »

Paul1 píše:Tak jsem dozvěděl, že s BAM je vlastně všechno špatně. Jen je škoda, že někteří zdejší "odborníci" zároveň nenapsali, jak se to má teda správně dělat :D


Správně se to dělá tak, že se podíváš na někoho kdo to umí a komu to funguje, a děláš to stejně :)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Marty-t »

Nestačím nad názory místních "odborníků" žasnout. Jistě to co teď o projektu víme je hodně nestandardní.

Zkuste si představit, že po porodních bolestech se projekt dobře rozjede, některé destinace se sice budou optimalizovat, s marketingem se to nakonec dožene, ale celkově bude projekt za 2 roky úspěšný. Netvrdím, že to tak bude. Ale zkuste si to jen tak z legrace představit. Psali byste tu za 2 roky na fóru - omlouvám se - já jsem tehdy těch pár nadšenců tady tak tvrdě deptal a odrazoval je od toho aby zkusili něco nového ?

Asi ne - po 2 letech podle mne vcelku úspěšného fungování BMI i přes přechytralé názory typu - to budou jen vozit vzduch - se tu nikdo nechytá za nos že se mýlil. Možná jsem naivní, možná velká minorita ve společnosti - ale já obdivuji, že jsou obecně u nás lidé co místo hledání miliónu důvodů proč něco nemůže fungovat prostě byť amatérsky, ale hledají cestu jak by to fungovat mohlo. Je mi úplně jasné, že spoustu věcí dělají poprvé a proto některé výstupy mohou dočasně vypadat rozpačitě. Ale nechcete si s hodnocením projektu tak 2-3 roky počkat ? Já budu první kdo tu zveřejní co nejvíc dostupných informací pokud to byl od začátku jen tunel se zlými úmysly.

Nechtělo by to teď spíš nabídnout radu, konkrétní pomoc ?? Já bych klidně zdarma roznášel o BAM po Brně letáky, rád bych přispěl drobnou kapkou do moře potřebného úsilí... A co ostatní ?

@JVOJ+ostatní insideři: napadá Vás způsob jak projektu pomoct ?

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od zbozivulekral »

Marty-t píše:Nestačím nad názory místních "odborníků" žasnout. Jistě to co teď o projektu víme je hodně nestandardní.

Zkuste si představit, že po porodních bolestech se projekt dobře rozjede, některé destinace se sice budou optimalizovat, s marketingem se to nakonec dožene, ale celkově bude projekt za 2 roky úspěšný. Netvrdím, že to tak bude. Ale zkuste si to jen tak z legrace představit. Psali byste tu za 2 roky na fóru - omlouvám se - já jsem tehdy těch pár nadšenců tady tak tvrdě deptal a odrazoval je od toho aby zkusili něco nového ?

Asi ne - po 2 letech podle mne vcelku úspěšného fungování BMI i přes přechytralé názory typu - to budou jen vozit vzduch - se tu nikdo nechytá za nos že se mýlil. Možná jsem naivní, možná velká minorita ve společnosti - ale já obdivuji, že jsou obecně u nás lidé co místo hledání miliónu důvodů proč něco nemůže fungovat prostě byť amatérsky, ale hledají cestu jak by to fungovat mohlo. Je mi úplně jasné, že spoustu věcí dělají poprvé a proto některé výstupy mohou dočasně vypadat rozpačitě. Ale nechcete si s hodnocením projektu tak 2-3 roky počkat ? Já budu první kdo tu zveřejní co nejvíc dostupných informací pokud to byl od začátku jen tunel se zlými úmysly.


Amen.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Petr31 »

Marty-t píše:Nestačím nad názory místních "odborníků" žasnout. Jistě to co teď o projektu víme je hodně nestandardní.

Zkuste si představit, že po porodních bolestech se projekt dobře rozjede, některé destinace se sice budou optimalizovat, s marketingem se to nakonec dožene, ale celkově bude projekt za 2 roky úspěšný. Netvrdím, že to tak bude. Ale zkuste si to jen tak z legrace představit. Psali byste tu za 2 roky na fóru - omlouvám se - já jsem tehdy těch pár nadšenců tady tak tvrdě deptal a odrazoval je od toho aby zkusili něco nového ?

Asi ne - po 2 letech podle mne vcelku úspěšného fungování BMI i přes přechytralé názory typu - to budou jen vozit vzduch - se tu nikdo nechytá za nos že se mýlil. Možná jsem naivní, možná velká minorita ve společnosti - ale já obdivuji, že jsou obecně u nás lidé co místo hledání miliónu důvodů proč něco nemůže fungovat prostě byť amatérsky, ale hledají cestu jak by to fungovat mohlo. Je mi úplně jasné, že spoustu věcí dělají poprvé a proto některé výstupy mohou dočasně vypadat rozpačitě. Ale nechcete si s hodnocením projektu tak 2-3 roky počkat ? Já budu první kdo tu zveřejní co nejvíc dostupných informací pokud to byl od začátku jen tunel se zlými úmysly.

Nechtělo by to teď spíš nabídnout radu, konkrétní pomoc ?? Já bych klidně zdarma roznášel o BAM po Brně letáky, rád bych přispěl drobnou kapkou do moře potřebného úsilí... A co ostatní ?

@JVOJ+ostatní insideři: napadá Vás způsob jak projektu pomoct ?


Nikdo tady nehledá milión důvodů, to je nějaká tvoje chiméra.Pro začátek by stačilo, aby ti kdo za projektem stojí, věnovali několik večerů pročtení fóra airways.cz, aby se dozvěděli, jak to nedělat.Vůbec nejlepší by ale bylo, aby měli mezi sebou lidi, kteří mají s leteckou dopravou zkušenosti.

Jinak abych to stručně shrnul:
1 ) BAM chce od března létat, ale téměř na konci ledna přiznává, že ještě nemá vyjednané sloty v cílových destinacích, tudíž nemůže zveřejnit letový řád.
2 ) Protože ještě nemá letový řád, neví kam vlastně a v jakých časech bude lítat, tudíž ani netuší, koho by chtěla vozit - tedy jaká je její cílová skupina, což je docela podstatné a nemá jedinou prodanou letenku :lol:
3 ) Normálně se to dělá obráceně.Zjistím, kde je díra na trhu, zjistím parametry, vyjednám sloty a začnu měsíce dopředu s účinným marketingem a než zahájím inauguračním letem novou linku, musím mít prodané letenky na měsíce dopředu.
4 ) Rád bych viděl jejich byznys plán a nedokážu si představit, že něco podobného může někdo zastřízliva zafinancovat.... :crazy:
5 ) Pokud s nimi hodláš spojit svoje jméno, nikdo ti nebrání, ale nevydírej ostatní nářky nad tím, že češi umí jen kritizovat. Navíc ti kdo stojí za tím projektem to určitě nedělají zadarmo ani se netváří, že by o nějakou pomoc stáli.
6) Dokážu si představit, že na základě toho, co je o projektu BAM známo, je problém sehnat zkušené odborníky, kteří by do toho šli a riskovali svoji pověst.
7 ) Co se týče BMI, ten "projekt" funguje jen díky dotacím, nebo se pletu? Doplním, že spousta lidí si nemyslí, že linka BRQ - MUC je taková pecka, je toho plné vlákno, jak jistě víš.
8 ) Tvůj nadšenecký přístup do jisté miry obdivuji, nicméně někdy je třeba si sundat růžové brýle a přes stromy vidět les.

Závěr, bylo by prima, kdyby ten BAM fungoval, nicméně na základě toho co je známo, nemám proč tomu věřit. V minulosti zkrachovala spousta projektů, které byly od začátku pečlivě a profesionálně připravené, což se o BAM říci opravdu nedá.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od pepa007 »

Marty-t píše:Nestačím nad názory místních "odborníků" žasnout. Jistě to co teď o projektu víme je hodně nestandardní.

Zkuste si představit, že po porodních bolestech se projekt dobře rozjede, některé destinace se sice budou optimalizovat, s marketingem se to nakonec dožene, ale celkově bude projekt za 2 roky úspěšný. Netvrdím, že to tak bude. Ale zkuste si to jen tak z legrace představit. Psali byste tu za 2 roky na fóru - omlouvám se - já jsem tehdy těch pár nadšenců tady tak tvrdě deptal a odrazoval je od toho aby zkusili něco nového ?

Asi ne - po 2 letech podle mne vcelku úspěšného fungování BMI i přes přechytralé názory typu - to budou jen vozit vzduch - se tu nikdo nechytá za nos že se mýlil. Možná jsem naivní, možná velká minorita ve společnosti - ale já obdivuji, že jsou obecně u nás lidé co místo hledání miliónu důvodů proč něco nemůže fungovat prostě byť amatérsky, ale hledají cestu jak by to fungovat mohlo. Je mi úplně jasné, že spoustu věcí dělají poprvé a proto některé výstupy mohou dočasně vypadat rozpačitě. Ale nechcete si s hodnocením projektu tak 2-3 roky počkat ? Já budu první kdo tu zveřejní co nejvíc dostupných informací pokud to byl od začátku jen tunel se zlými úmysly.

Nechtělo by to teď spíš nabídnout radu, konkrétní pomoc ?? Já bych klidně zdarma roznášel o BAM po Brně letáky, rád bych přispěl drobnou kapkou do moře potřebného úsilí... A co ostatní ?

@JVOJ+ostatní insideři: napadá Vás způsob jak projektu pomoct ?



Pozor, já osobně netvrdím že ten projekt nemůže za 2 roky fungovat – já jen tvrdím, že zatím všechny indicie nasvědčují opaku :D A vzhledem k tomu že případný neúspěch zacvakáme my daňoví poplatníci z vlastní kapsy, tak je nanejvýš na místě upozorňovat na nestandardnosti a plýtvání.

A radu jsem taky už nabídl: nevymejšlejte hovadiny, nesnažte se znovu vynaleznout kolo.

Já chci vážně věřit že jsou jen dětský nemoci a že za 2 roky budeme mít v Brně 3-4 pravidelky do evropských metropolí :wink:

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Karel_x »

beardie píše:zacni marketingom
tazko budete predavat letenky, ked nikto nevie, ze nejaka spolocnost zacne z Brna lietat

Já musím, trochu s překvapením, konstatovat, že běžní lidé (nejen LCC klientela) o plánech s BAM hodně často vědí a mírně se o to zajímají. Možná je to tím "nestandardním" přístupem, Rumunsko, 7 linek naráz, Lvov, nevím. Podle mě má dnes povědomí o zahájení létání s BAM víc Brňáků, než třeba o bmi nebo dříve o ČSA. Ostatně i tady, na Airways, to vyvolává spory a polemiky - je prostě cítit, že je to relativně žhavé téma.

Je samozřejmě otázka, jak to bude pokračovat, ale myslím, že až se objeví letový řád a začne prodej letenek, že se to zase stane na chvíli veřejným tématem. Nemám pocit, že by to nějaká pomalovaná šalina, pár billboardů nebo vyskakovací okna na internetu nějak výrazně vylepšila. 0B je společností, která před pár lety začínala a propracovala se mezi větší hráče. V BAM má mít tato firma většinu a bude mít tedy hlavní slovo, ať se to ANO líbí nebo ne. Je úsměvné říkat, že by se měli jít radit s někým kdo to umí :-).

Alternativní verze, že se brněnští zloději spojili s Balkánci, aby spolu vytunelovali stát je ještě absurdnější. Pro 0B to není žádný klíčový projekt, a to, co by se eventuálně dalo ukrást, jsou pro 0B jen drobné. Za možný šrám na pověsti a soudy by jim to jen těžko stálo.

Ačkoliv mě to udivuje, přes všechnu mou nedůvěru k vedení města i kraje, přes všechny pochybnosti, které jsou v tomto vláknu, přes to vše musím s údivem říct, že se to zatím rozvíjí docela normálně. Nevím, co bude zítra, ale zatím žádnou katastrofu nevidím, Já vidím, jak se pár pochybovačů chytá každé bezvýznamné maličkosti, aby ji nafoukli a dokázali, že všechno je úplně špatně. Třeba to doopravdy skončí fiaskem, a třeba ne, to nikdo zatím neví. Podle mě bude opravdu klíčová pružnost, s jakou budou následně reagovat na poptávku na trhu, to pružné ladění destinací, frekvencí, časů a cen.


Odpovědět