BlueAir Moravia

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Marty-t »

Karel_x píše:Zkuste se zeptat lidí v okolí, možná budete překvapení, kdo a co všechno ví o plánech BAM.

Tak to můžu potvrdit. V pátek jsem se na letu z MUC bavil se spolucestující z Itálie, protože jsem si ji pamatoval z pondělního letu. S nadšením mi vyprávěla jak se na spuštění linek do Milána a Říma hrozně těší. Vyprávěla mi i jak se podle ní Brno za posledních pět let změnilo k lepšímu, jak je plné anglicky mluvících mezinárodních expatů a plné pozitivní energie, že je to pro ni skvělé místo k životu. Prý je to obrovský posun oproti tomu, když do Brna poprvé přišla... No tak snad má trošku pravdu, no...


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od marthym »

Nedá mi to, ale musím reagovat, i když je to OT...

Já taky nedělím svět na východ a západ, ale když je tady měřítkem úspěchu arogance, lži, hulvátství a klientelismus, tak potěš koště, leccos to o nás vypovídá. Aspoň trošku "naštěstí" - Brno byl jediný ostrůvek, kde náš pan prezident na Moravě nevyhrál.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od CheckFlyer »

marthym píše:Nedá mi to, ale musím reagovat, i když je to OT...

Já taky nedělím svět na východ a západ, ale když je tady měřítkem úspěchu arogance, lži, hulvátství a klientelismus, tak potěš koště, leccos to o nás vypovídá. Aspoň trošku "naštěstí" - Brno byl jediný ostrůvek, kde náš pan prezident na Moravě nevyhrál.


Přesně tak!

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od JiS_Progressus »

CheckFlyer píše:
marthym píše:Nedá mi to, ale musím reagovat, i když je to OT...

Já taky nedělím svět na východ a západ, ale když je tady měřítkem úspěchu arogance, lži, hulvátství a klientelismus, tak potěš koště, leccos to o nás vypovídá. Aspoň trošku "naštěstí" - Brno byl jediný ostrůvek, kde náš pan prezident na Moravě nevyhrál.


Přesně tak!


A přesně proto se Brno nemůže těšit na tu čest těšit se z jeho laskavých návštěv. Pokud tedy nepůjde o podporu nějakých kamarádů, tam už ale o voliče nejde ... Tak už leda doufat ve společné zájmy bývalých podnikatelů s odpadky a rumunských soudruhů.

Omlouvám se, ale taky jsem si musel rýpnout.

PS: nic to ale nemění na mém názoru, že provozovat ze vzdálené báze 20+ leté pětikilo nemůže dopadnout dobře ...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od prodejce »

Rovněž se omluvím za ještě jeden OT, ale toto na mě vypadlo z veselých internetů (nejsem autorem):

Obrázek

A hlásím, že dle mého pozorování zatím nikdo fyzicky neemigroval. Z případů co znám, se tedy ve 100% jednalo pouze o předvolební deklamaci. Pokud víte o někom, kdo vyhrožoval emigrací a tuto nyní skutečně uskutečnil, pochlubte se, popřípadě dotyčnému poskytněte emigrační mapu vyobrazenou výše...

děkuji za pozornost
p.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Petr31 »

marthym píše:Nedá mi to, ale musím reagovat, i když je to OT...

Já taky nedělím svět na východ a západ, ale když je tady měřítkem úspěchu arogance, lži, hulvátství a klientelismus, tak potěš koště, leccos to o nás vypovídá. Aspoň trošku "naštěstí" - Brno byl jediný ostrůvek, kde náš pan prezident na Moravě nevyhrál.



..záleží na úhlu pohledu.Mě jako "cizinci" úplně stačí, že Brno dalo světu hnutí "Žít Brno" v čele s Matějem Hollanem, řekl bych, že světu a městu :lol: dělají daleko víc škody a negativní reklamy než stávající prezident.O dalších duševních títánech, jako je Hašek, Onderka, Zlatuška a poslední dobou excelující Mikuláš Bek :lol: ani nemluvě.... :ymdevil:

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Marty-t »

tak když už jsme teda hóódně offtopic - z mapky je zjevné, že Aerolinka BLUE Air Moravia může být úspěšná jen v Brně, pro zbytek Moravy, zejména pro lidnatější aglomeracy Ostravy s jejím okolím bude spíš vhodné založit RED Air Moravia... :wink:

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Paul1 »

...a do jejího vedení dosadit Slezáka, ať to má nějakou údernost, s tiskovým mluvčím Rokytkou :D

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od bureaucrat »

prodejce píše:A hlásím, že dle mého pozorování zatím nikdo fyzicky neemigroval. Z případů co znám, se tedy ve 100% jednalo pouze o předvolební deklamaci. Pokud víte o někom, kdo vyhrožoval emigrací a tuto nyní skutečně uskutečnil, pochlubte se, popřípadě dotyčnému poskytněte emigrační mapu vyobrazenou výše...

Osobně znám několik lidí, kteří kvůli volbám emigrovali například z Polska, Maďarska či Slovenska. U nás na tom furt asi nejsme tak špatně jako kolegové z V4 a zůstává to u předvolebních výhrůžek.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od cocik »

Vzhledem k tomu, ze jsme ve vlakne o Ceske republice, tak bych prosil admina, aby debatu o zivote v Brne presunul do zahranicni sekce :D

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Marty-t »

cocik píše:Vzhledem k tomu, ze jsme ve vlakne o Ceske republice, tak bych prosil admina, aby debatu o zivote v Brne presunul do zahranicni sekce :D

No a pak nemají mít pravdu lidé s názorem, že čínsko-ruští agenti se permanentně pokoušejí rozštěpit lidi v ČR... :lol:

Snad už poslední můj off-topic, na Čočíka totiž nešlo nereagovat...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Vzhledem k tomu, ze jsme ve vlakne o Ceske republice, tak bych prosil admina, aby debatu o zivote v Brne presunul do zahranicni sekce :D


Negativ, diskuse o Francouzske Guayane take patri do sekce o Francii (a EU).

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Karel_x »

JiS_Progressus píše:...nic to ale nemění na mém názoru, že provozovat ze vzdálené báze 20+ leté pětikilo nemůže dopadnout dobře ...


Možná by stálo za vysvětlení, jestli vadí věk letadla z ekonomických důvodů, nebo má věk odrazovat cestující. Rovněž jakou zde hraje roli vzdálenost od OTP (475nm).

Mám z této diskuse tak trochu déjà vu pocit. Podobné názorové střety se odehrávaly, když Jančura začal pronikat na koleje se svými oranžovými vlaky. Také jsem se tenkrát dočetl, že to dělá naprosto amatérsky, že je úplně mimo mísu, že do roka skončí, že to nemůže fungovat, že se má jít poradit s odborníky atd. atd. Ty bazarové lokomotivy z Itálie, staré vagony, kterých se všichni rozumní zbavují, žádné zkušenosti, žádné rezervní lokomotivy, nezajištěný servis, nepřestupní jízdenky, absence směrnic..! Třeba měli v mnohém pravdu, ale dodnes Regiojet funguje, přitáhl na železnici mnoho nových cestujících, donutil konkurenci k razantnímu zlepšení služeb.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od pepa007 »

Karel_x píše:Možná by stálo za vysvětlení, jestli vadí věk letadla z ekonomických důvodů, nebo má věk odrazovat cestující.

Obojí :-)

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Karel_x »

pepa007 píše:
Karel_x píše:Možná by stálo za vysvětlení, jestli vadí věk letadla z ekonomických důvodů, nebo má věk odrazovat cestující.

Obojí :-)

Myslím, že čistě z ekonomického hlediska je pro využití jako v Brně lepší starší eroplán. Má levnější leasing a dražší údržbu a provoz, což se ovšem odvíjí od letových hodin, takže u málo vytíženého stroje by v součtu náklady mohly být nižší. Nový eroplán by byl ideální pro případy, kdy je skoro pořád ve vzduchu. Možná mě někdo opraví.
Z hlediska nálad cestujících to těžko odhadnu - drtivá většina pochopitelně nepozná, jak je bulík starý, ti co to poznají, obvykle vědí, že na bezpečnost to vliv nemá. Stáří interiéru nemusí být navíc nutně stejné, jako stáří letadla. Je ovšem možné, že by nějakou takovou hysterii rozpoutala třeba média.


Odpovědět