Letadla FA

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Odpovědět
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letadla FA

Příspěvek od Petr31 »

creyman píše:Tak Fischer spor o letadla vyhrál.

http://ekonomika.idnes.cz/fischer-se-vr ... oakcie_brm


...že prý se vrátí...panebože, jen to ne....opět ten sladký, vemlouvavý a prolhaný hlas, slibující nesplnitelné...jako by po něm nezůstalo dost dluhů a další průser jménem TOMI Tour, s kterou neměl údajně nic společného:-)))Zombie vylézá z hrobu...ačkoliv jsem si u něj nenaběhl, neb jsem mu nikdy nevěřil a na lep nesedl, doufal jsem, že o něm už nikdy neuslyším :ymdevil:


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letadla FA

Příspěvek od Globik »

Petr31 píše:ačkoliv jsem si u něj nenaběhl, neb jsem mu nikdy nevěřil a na lep nesedl, doufal jsem, že o něm už nikdy neuslyším :ymdevil:

Pokud se bavíme o původní CK, tak čím by sis tam naběhl? Kvalita služeb byla na tu dobu na absolutní špičce, ceny byly naprosto srovnatelné (a při indiviudálním nákupu služeb se na ně nedalo dosáhnout) a CK fakticky nezbankrotovala a pod novým vlastníkem pokračovala dál, což se klientů, kteří měli v té době zakoupený zájezd nijak nedotklo. Tomi tour už byl samozřejmě o něčem jiném...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letadla FA

Příspěvek od Petr31 »

Globik píše:
Petr31 píše:ačkoliv jsem si u něj nenaběhl, neb jsem mu nikdy nevěřil a na lep nesedl, doufal jsem, že o něm už nikdy neuslyším :ymdevil:

Pokud se bavíme o původní CK, tak čím by sis tam naběhl? Kvalita služeb byla na tu dobu na absolutní špičce, ceny byly naprosto srovnatelné (a při indiviudálním nákupu služeb se na ně nedalo dosáhnout) a CK fakticky nezbankrotovala a pod novým vlastníkem pokračovala dál, což se klientů, kteří měli v té době zakoupený zájezd nijak nedotklo. Tomi tour už byl samozřejmě o něčem jiném...


....aniž bych se chtěl pouštět do dlouhých diskusí, navíc zdroje informací jsem dávno vyhodil, dobře si pamatuji, že zhruba od r. 2000-2001 probíhali veřejné diskuse o jeho podnikání v cest.ruchu, protože se nějak neměl ke zveřejňování požadovaných informací a dotazy novinářů ignoroval, nebo mlžil. Na a co se ale zapomenout nedá je to, že vždy razil teorii, že nejprve je třeba získat co největší podíl na trhu i za cenu dumpingových cen, tedy systém letadlo. Na totéž dojela TOMI Tour a SkyEurope. No a pokud by na tom byl finančně dobře, nemusel by to koneckonců prodávat Komárkovi a utíkat pryč. Pokud si dobře pamatuji, on neprodával skvělou společnost na vrcholu, protože potřeboval peníze na jiný projekt a cestování už ho nebavilo, ale protože byl na dně. To že to Komárek dál provozoval pod stejnou značkou není argument, protože zůstalo jen jméno, ale Fischer už byl pryč. Tudíž i ekonomika a vše kolem byla zřejmě odfischerovaná :D
No a co se týče těch letadel....kamarád tam lítal jako F/O a konec čekal téměř od začátku, protože Fischer měl velké oči, kromě sezóny toho moc nenalítal a vzhledem k egomaniakálnímu nátěru letadel "NIVEA", to FISCHER neměl šanci ani někomu pronajmout a zvýšit využití....Což samozřejmě chápal i Komárek, který umí počítat, takže ty fischerovic bulíky potkal tak smutný konec ze dne na den. Byla to jen otázka času, až dojdou zdroje.
Naposledy upravil(a) Petr31 dne 27. 01. 2014, 12:17, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letadla FA

Příspěvek od Globik »

[quote="Petr31"][/quote]
Ano. Ale Ty jsi byl jeho potencionální dodavatel? Pokud ano, tak zcela chápu, co jsi včera napsal. Pokud jsi ale byl potencionální zákazník, tak jeho finanční problémy neměly na zákazníky žádný vliv a zákazníci mu nesedli na lep, ale užívali si prvotřídních služeb za příznivé ceny.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Letadla FA

Příspěvek od kuba.biker »

Petr31 píše:....aniž bych se chtěl pouštět do dlouhých diskusí, navíc zdroje informací jsem dávno vyhodil, dobře si pamatuji, že zhruba od r. 2000-2001 probíhali veřejné diskuse o jeho podnikání v cest.ruchu, protože se nějak neměl ke zveřejňování požadovaných informací a dotazy novinářů ignoroval, nebo mlžil.


Dotazy novinářů ignoroval a mlžil, ale na druhou stranu letecké výlety a rautíky s novináři byly na denním pořádku - jen já vím o akcích v KTW, KRK, OSR, PMI. Určitě toho ale bylo víc.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letadla FA

Příspěvek od Petr31 »

kuba.biker píše:
Petr31 píše:....aniž bych se chtěl pouštět do dlouhých diskusí, navíc zdroje informací jsem dávno vyhodil, dobře si pamatuji, že zhruba od r. 2000-2001 probíhali veřejné diskuse o jeho podnikání v cest.ruchu, protože se nějak neměl ke zveřejňování požadovaných informací a dotazy novinářů ignoroval, nebo mlžil.


Dotazy novinářů ignoroval a mlžil, ale na druhou stranu letecké výlety a rautíky s novináři byly na denním pořádku - jen já vím o akcích v KTW, KRK, OSR, PMI. Určitě toho ale bylo víc.


...no ty správné si naklonil, a ti nepozvaní se mu pomstili :D Schválně jsem před chvílí hledal na netu články o něm a moc jsem se nahoře nemýlil. V roce 2003 byla jeho slavná skvělá cestovka před bankrotem....proč asi??? A zachránilo ho až spojení s Komárkem, o které všici věděli, že není altruista :D A ten později prohlásil (těžko říct, zda je to pravda..), že kdyby věděl, do čeho jde, nikdy by do toho nešel... :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla FA

Příspěvek od flyingblue »

Petr31 píše:
kuba.biker píše:
Petr31 píše:....aniž bych se chtěl pouštět do dlouhých diskusí, navíc zdroje informací jsem dávno vyhodil, dobře si pamatuji, že zhruba od r. 2000-2001 probíhali veřejné diskuse o jeho podnikání v cest.ruchu, protože se nějak neměl ke zveřejňování požadovaných informací a dotazy novinářů ignoroval, nebo mlžil.


Dotazy novinářů ignoroval a mlžil, ale na druhou stranu letecké výlety a rautíky s novináři byly na denním pořádku - jen já vím o akcích v KTW, KRK, OSR, PMI. Určitě toho ale bylo víc.


...no ty správné si naklonil, a ti nepozvaní se mu pomstili :D Schválně jsem před chvílí hledal na netu články o něm a moc jsem se nahoře nemýlil. V roce 2003 byla jeho slavná skvělá cestovka před bankrotem....proč asi??? A zachránilo ho až spojení s Komárkem, o které všici věděli, že není altruista :D A ten později prohlásil (těžko říct, zda je to pravda..), že kdyby věděl, do čeho jde, nikdy by do toho nešel... :D


Ostatne dalsi to delaji stejne. To, ze se drzel vychodoevropskeho standardu krizove komunikace s novinari, mu muzeme vycitat jen tezko. Spis je blbe, ze se tim novinari nechaji oblbnost. Bud je u nich pritomna neuveritelna vlezdoprdelnost nebo docela slusne haterstvi.

Zatim jsem teda prozkoumal jenom IT/telco, dopravu, trosku ekomiku a trosku politiku. V kazde oblasti pocet kvalitnich novinaru spocitatelny na prstech jedne ruky, dalsi ruka spocita ty, kteri aspon mysli hlavou. Zbytek kvalitativne maximalne tabloid. Ale nemame si na co stezovat, proste o kvalitni informace neni zajem (respektive je zajem o "kvalifikovanou drbarnu" - viz docela slusne vysledky projektu Mirka Motejlka).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letadla FA

Příspěvek od Globik »


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla FA

Příspěvek od Night fly »

Globik píše:http://byznys.ihned.cz/c1-65155920-fischerova-firma-chce-po-cesku-3-miliardy-korun-hrozi-arbitrazi-kvuli-konkurzu-ktery-ji-pripravil-o-letadla

No pote, co mu to docela nedavno ceske soudy shodily pro promlceni, tak to zkousi jinak...


Odpovědět