DVD Fischer Air

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

American píše:Konečně sem to DVD sehnal a chci se zeptat. Při startu z letiště Tivat, kde byla viditelně poměrně krátká VPD bylo slyšet "řev" motorů charakteristický pro rozjezd, ale letadlo ještě pár sekund stálo a pak se rozjelo rychlejším tempem než je obvyklé. Podle mě byla zatáhnutá "park brake", aby letadlo nabralo určitý výkon a potřebovalo tak menší část dráhy. Chci se zeptat jestli je to bylo opravdu toto a jestli je ta procedura možná. Díky


není zatáhnutá parking brake, to by v kokpitu dost nahlas houkalo, ale je to podržený na sešláplých brzdách, no a na zbytek sis odpověděl sám :wink:


American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Pavel píše:
American píše:Konečně sem to DVD sehnal a chci se zeptat. Při startu z letiště Tivat, kde byla viditelně poměrně krátká VPD bylo slyšet "řev" motorů charakteristický pro rozjezd, ale letadlo ještě pár sekund stálo a pak se rozjelo rychlejším tempem než je obvyklé. Podle mě byla zatáhnutá "park brake", aby letadlo nabralo určitý výkon a potřebovalo tak menší část dráhy. Chci se zeptat jestli je to bylo opravdu toto a jestli je ta procedura možná. Díky


není zatáhnutá parking brake, to by v kokpitu dost nahlas houkalo, ale je to podržený na sešláplých brzdách, no a na zbytek sis odpověděl sám :wink:


ok díky moc, zas o něco chytřejší. :wink: a jaké musí být parametry dráhy nebo jsou situace, kdy tato metoda musí být použita nebo je to jen na rohodnutí kapitána? protože i bylo patrný, že i bez tohoto by se letadlo zvedlo, ale až k opravdovému konci dráhy.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

American píše:
Pavel píše:
American píše:Konečně sem to DVD sehnal a chci se zeptat. Při startu z letiště Tivat, kde byla viditelně poměrně krátká VPD bylo slyšet "řev" motorů charakteristický pro rozjezd, ale letadlo ještě pár sekund stálo a pak se rozjelo rychlejším tempem než je obvyklé. Podle mě byla zatáhnutá "park brake", aby letadlo nabralo určitý výkon a potřebovalo tak menší část dráhy. Chci se zeptat jestli je to bylo opravdu toto a jestli je ta procedura možná. Díky


není zatáhnutá parking brake, to by v kokpitu dost nahlas houkalo, ale je to podržený na sešláplých brzdách, no a na zbytek sis odpověděl sám :wink:


ok díky moc, zas o něco chytřejší. :wink: a jaké musí být parametry dráhy nebo jsou situace, kdy tato metoda musí být použita nebo je to jen na rohodnutí kapitána? protože i bylo patrný, že i bez tohoto by se letadlo zvedlo, ale až k opravdovému konci dráhy.


těch ovlivňujících faktorů je víc, ale spíš ti to řekne někdo z pilotů

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Lucky+American: Můžu se zeptat, jestli jste si video objednali přes net nebo přes nějakého zprostředkovatele??

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

vitezslav píše:Lucky+American: Můžu se zeptat, jestli jste si video objednali přes net nebo přes nějakého zprostředkovatele??


psal tady uživatel pod nickem sobol že jich ještě nějaký má. dělal u 8F, tak sem se sešel, koupil a ještě dostal zámeček na kufr s logem 8F :wink:


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

American: Není tajná cena?? Měl bych taky zájem....

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od Lucky »

American píše:
vitezslav píše:Lucky+American: Můžu se zeptat, jestli jste si video objednali přes net nebo přes nějakého zprostředkovatele??


psal tady uživatel pod nickem sobol že jich ještě nějaký má. dělal u 8F, tak sem se sešel, koupil a ještě dostal zámeček na kufr s logem 8F :wink:


Jo presno od toho sameho jsem to dnes koupil,ale obavam se ze jsem koupil asi posledni co mel.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

..mě už došly i propisky... :cry:

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

vitezslav píše:American: Není tajná cena?? Měl bych taky zájem....


No nick Lucky psal, že si to od něj taky koupil a mám dojem, že říkal, že už má jen dva. :wink: zkus mu napsat, má mail na předchozí stránce, kdyžtak se ozvi. Víš proč Madonna nechtěla přijet do Česka? :wink:

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

ja to mam na pocitaci bez zvuku, to je moje chyba nebo to tak ma bejt? :shock:

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

FISCHER AIR LOVER píše:ja to mam na pocitaci bez zvuku, to je moje chyba nebo to tak ma bejt? :shock:


Já to mám na počítači se zvukem. :lol: Ale celkově je fakt, že je to docela potichu, na televizi to je fpoho, ale nemůžu rozklepat tabulky oken, což normálně jde. :lol:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

nejlepsi je tam safety demonstration :D :D

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

Tak už to mám taky :) Sice jenom na počítači v DivX, ale to nevadí, kvalita je dobrá :wink: .

Zajímalo by mě - když jeden z těch pilotů poprvé vysvětluje funkce jednotlivých přístrojů, tak jsou tam dost rozdílné hodnoty pro tlak a teplotu oleje (tuším) u každého z motorů. Stejně tak je vidět, že rozdílné jsou i vibrace. To je normální? Čím je takový stav způsoben? Řečeno slovy pilota z Flight Simulatoru - tohle se mi nikdy nestalo :shock: :wink:

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

letajicismoula píše:Tak už to mám taky :) Sice jenom na počítači v DivX, ale to nevadí, kvalita je dobrá :wink: .

Zajímalo by mě - když jeden z těch pilotů poprvé vysvětluje funkce jednotlivých přístrojů, tak jsou tam dost rozdílné hodnoty pro tlak a teplotu oleje (tuším) u každého z motorů. Stejně tak je vidět, že rozdílné jsou i vibrace. To je normální? Čím je takový stav způsoben? Řečeno slovy pilota z Flight Simulatoru - tohle se mi nikdy nestalo :shock: :wink:


vibrace má každý motor jiné,to je normální

jestli myslíš ty čísla tak vrchní je množství oleje a spodní množství hydrauliky a tam jsou během letu rozdíly

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

stevard píše:nejlepsi je tam safety demonstration :D :D


:D na tom chlapovi neni nic zazracnyho, skoda ze tam nejni ta pani :lol:


Odpovědět