Czech Connect Airlines

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Odpovědět
jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od jvoj »

jdr píše:Zo Sliača bude lietať pravidelná linka do Viedne
http://www.webnoviny.sk/slovensko/zo-sl ... lanok.html

Tak snad to nedopatla CCA stejne jak s ostravou... Jinak ten odkaz jsi mel dat do Central Connect Airlines, ne Czech Connect, ale jinak dobre info :)


podunaj
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 22. 10. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od podunaj »

Czech Connect Airlines na seba podali návrh na vyhlásenie konkurzu z dôvodu predlženia

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od tygrlive »

Jen pro doplneni tem co cetli jiz smazany :( prispevek, v insolvencnim rejstriku je navrh inscolvence CCA blue... Podle me odletali tu raketu pres vanoce, vzali prachy a zabalili kram :((

Cele ala linka do Aten.

Kdo ale vezme podle me bonitni lety z brna?

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od majkl666 »

tygrlive píše:Jen pro doplneni tem co cetli jiz smazany :( prispevek, v insolvencnim rejstriku je navrh inscolvence CCA blue... Podle me odletali tu raketu pres vanoce, vzali prachy a zabalili kram :((

Cele ala linka do Aten.

Kdo ale vezme podle me bonitni lety z brna?

S7 Airlines

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od Karel_x »

Máte někdo konkrétnější informace? Je potvrzené, že návrh na konkurz na sebe podali sami?

V určitém stavu zadlužení je to ovšem zákonná povinnost podat na sebe insolvenční návrh. S tímto je současně spojena ochrana před věřiteli, kteří se od té chvíle nemohou sami domáhat uspokojení svých pohledávek soudní cestou. Takže to může třeba být jeden z prostředků, jak získat čas. Isolvenční soud zatím nezkoumal oprávněnost nároku, pouze zahájil řízení.

Návrh také může podat kdokoli z věřitelů, nebo domnělých věřitelů. Třeba konkurence, která někde odkoupí, řekněme i mírně pochybnou, pohledávku...

Jestli někdo znáte podrobnosti, napište.

Na druhou stranu je pochopitelné, že 100k pax na dvě letadla a rok je fakt dost málo. To je tak v průměru na jedno letadlo a 1,5 rotace denně... Hodně ztratili podle mě zbytečným pokusem proniknout do PRG, kolik stojí prázdné přelety, to ví jen pámbu. Naopak v Brně si podle mě vedou velmi dobře, dokáží pružně reagovat na poptávku, létají celkem plní, tam by mohli i něco vydělávat. No uvidíme, co se z toho vyklube.


Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od Karel_x »

majkl666 píše:
tygrlive píše:Kdo ale vezme podle me bonitni lety z brna?

S7 Airlines


S7 může rozjet linku LED-BRQ, na což má platná přepravní práva. Nemůže převzít všechny linky CCA, protože z každého státu pouze jeden dopravce může práva získat. A v Rusku má práva MOW-BRQ UTAir. Tím pádem S7, nebo třeba Jakutia by mohli získat práva na chartery, třeba i pravidelné, ale nikoli na linku MOW-BRQ. Ale nepohřbívejme zatím CCA, není myslím ještě jisté, že už končí.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od tygrlive »

Karel_x píše:Máte někdo konkrétnější informace? Je potvrzené, že návrh na konkurz na sebe podali sami?

V určitém stavu zadlužení je to ovšem zákonná povinnost podat na sebe insolvenční návrh. S tímto je současně spojena ochrana před věřiteli, kteří se od té chvíle nemohou sami domáhat uspokojení svých pohledávek soudní cestou. Takže to může třeba být jeden z prostředků, jak získat čas. Isolvenční soud zatím nezkoumal oprávněnost nároku, pouze zahájil řízení.

Návrh také může podat kdokoli z věřitelů, nebo domnělých věřitelů. Třeba konkurence, která někde odkoupí, řekněme i mírně pochybnou, pohledávku...

Jestli někdo znáte podrobnosti, napište.

Na druhou stranu je pochopitelné, že 100k pax na dvě letadla a rok je fakt dost málo. To je tak v průměru na jedno letadlo a 1,5 rotace denně... Hodně ztratili podle mě zbytečným pokusem proniknout do PRG, kolik stojí prázdné přelety, to ví jen pámbu. Naopak v Brně si podle mě vedou velmi dobře, dokáží pružně reagovat na poptávku, létají celkem plní, tam by mohli i něco vydělávat. No uvidíme, co se z toho vyklube.


https://isir.justice.cz/isir/ueu/eviden ... pAAGlA9AAA

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od j.ree »

tygrlive píše:Jen pro doplneni tem co cetli jiz smazany :( prispevek, v insolvencnim rejstriku je navrh inscolvence CCA blue... Podle me odletali tu raketu pres vanoce, vzali prachy a zabalili kram :((

Ano, omlouvam se, byl to muj prispevek. Mel jsem za to, ze jsou v insolvenci jen Job Air - viz https://isir.justice.cz/isir/ueu/eviden ... oAAGTAVADL (tam podal navrh byvaly zamestnanec). Opet se mi to pomichalo, takze jsem nevedel ze i modri. Snad uz cerveni take ukonci to sve trapeni a ulevi OSR a skonci ten mor.. U modrych je to pro me prekvapeni, myslel jsem, ze se drzeli +- na nule, asi nezvladli ty vanoce.

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od PDan »

Karel_x píše:Ale nepohřbívejme zatím CCA, není myslím ještě jisté, že už končí.

Jedna pani povidala, ze uz zastavily provoz. Overit to nemohu :-( Ale namatkove mi momentalne treba neslo knihovat u nich na strankach letenky...

tempranilo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 09. 2011, 22:25
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od tempranilo »

PDan píše:
Karel_x píše:Ale nepohřbívejme zatím CCA, není myslím ještě jisté, že už končí.

Jedna pani povidala, ze uz zastavily provoz. Overit to nemohu :-( Ale namatkove mi momentalne treba neslo knihovat u nich na strankach letenky...


Z Brna se poslední let má uskutečnit v neděli, z Pardubic už snad nic, je to odvolané, z Varů nemají nic plánovaného do přístího týdne, takže také asi nic.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od j.ree »

Modri sami na sebe vyhlasili konkurz. Co udelaji s penezma, jestli nejake maji, to zatim nevi(m). Jinak u cervenych je situace takova, ze jim jeden Saab odletel do GDN, kde je odstaven s tim, ze pokud by priletel do BRQ, tak by ho v Brne zabavili.

skgd
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 08. 02. 2010, 03:07
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od skgd »

j.ree píše:. Jinak u cervenych je situace takova, ze jim jeden Saab odletel do GDN, kde je odstaven s tim, ze pokud by priletel do BRQ, tak by ho v Brne zabavili.


Pokud vím, tak červení mají jedno A/C ve VIE a jedno v PRG , které je v GDN ?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od j.ree »

Omluva, POZ

skgd
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 08. 02. 2010, 03:07
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od skgd »

Já myslel, že jim lítají zatím jen 2 letadla. Nebo jim něco zůstalo v POZ ?

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Czech Connect Airlines

Příspěvek od PDan »

j.ree píše:Modri sami na sebe vyhlasili konkurz. Co udelaji s penezma, jestli nejake maji, to zatim nevi(m).

No dluhy asi tak jako tak platit nebudou, kdyz pozadali o ochranu pred veriteli :?


Odpovědět